Antidepresiv LATA, iskustva

Ја пијем ЛАТУ једно осам година уз ксалол. Делује ми веома добро. Иначе сам прекаљени депресивац. Све сам пио. Међутим.....ништа ме боље "Не ради" од алергента РИНАСЕК :) Њега кад попијем......тотално ми отупи оштрица емоција и скроз сам смирен. Такође ми много помаже кад цепам дрва. Иначе, са религијског аспекта......када би сте осетили шта може да вам Бог и Св.Василије Острошки помогну као ја 2003. год. сваке године би сте ишли под Острог.
 
Zašto bi neko želeo da mu otupi oštrica emocija? Meni je TO definicija depresije. Sve dok nešto osećam, znam da se nešto u meni dešava, kad prestanem da osećam i postanem tupa, e tad postaje loše.

Јес' ка'ти не би радили импулси на свака два минута у смислу беса. Два минута си миран, два минута те раздире бес који те тера на викање и свађу, у комбинацији са осећајем кривице, фрустрације и страха.
 
Šta fali plakanju? Ono može da bude izuzetno katarzično i lekovito. Tebi se plače jer si u otporu prema svom besu, boriš se protiv njega.

Rad na sebi, najjednostavnije objašnjeno, znači biti sa svojim emocijama. Bezuslovno. Koliko god to bilo teško. Pretpostavka je da će svaka emocija, koju se ne plašimo da osetimo, da se tranasformiše u pozitivnu. Emocija je zarobljena energija, zato je tako težak osećaj u telu. Jedini način da je oslobodimo je da je osetimo i otpustimo.

Kažu da depresija suštinski ne nastaje od tužnih osećanja, nego od našeg otpora prema njima.

Meditacija je odlična stvar, iako sam prema njoj u početku imala predrasuda. Čak sam se u prvih par navrata osećala suicidalno, kako su sadržaji isplivavali u svesno i tražili da budu integrisani. A onda je postajalo sve bolje i bolje, a moj život rapidno dobijao na kvalitetu u intenzitetu (lepih) osećanja. Što i jeste poenta.
 
Poslednja izmena:
Па ако је нпр. бес и агресија заробљена енергија, не могу сад допустити да урлам на околину и ударам оног ко ме изнервира због неке ситнице. Фора је, некако каналисати тај осећај а да "Унутра" не осећам раздирање. Ја се само повучем и ћутим да то прође у мени. Знам када бих кренуо да се оштро свађам, да бих јако галамио. Нисам никад био физички агресиван, али јесам вербално. Волим да се издерем кад ми наиђе.
 
To urlanje koje ti navodiš se zove acting out. Nije to stvarno osećanje emocija. Uzmi grizi jastuk tada, naravno da nije ok da usmeriš bes prema drugim osobama nezasluženo. Ali moraš doći u dodir sa tim besom, inače ga nikad nećeš transformisati, samo preusmeravati. Što vidiš da nije zdravo i ne daje rezultate. Kažu da bes nastaje i kada hronično sebi uskraćemo da imamo nešto što želimo ili krenemo ka ostvarenju toga.

Ja imam epizode besa, uvek posle njih ide tuga.
Kada imam te epizode, dopustim sedi da idem po kući i plačem, kmečim, grizem jastuk, nabrajam šta mi sve smeta, svađam se sama sa sobom, kao malo dete. Sve je to i fiziološki lekovito.
 
Poslednja izmena:
pa plači, slažem se, ne mora niko da te vidi ako ti to smeta ili da pričaš nekom o tome, to je bar sve OK a ne košta ;)
mada i da te vide šta ima veze, ali ako nećeš ne mora, imaš prava da se sakriješ u wc i plačeš ko bora čorba doduše on zbog ljubavi
 
pa plači, slažem se, ne mora niko da te vidi ako ti to smeta ili da pričaš nekom o tome, to je bar sve OK a ne košta ;)
mada i da te vide šta ima veze, ali ako nećeš ne mora, imaš prava da se sakriješ u wc i plačeš ko bora čorba doduše on zbog ljubavi

Полако девојке :).....'оће да ме зајеббавају мушки форумаши да сам сиса мислећи да сам стварно плакао :) Нисам, али је било на граници, и то не због неког конкретног разлога, него.....бесан сам.....киптим.....оћу да одвалим песницом у зид и одједном......уз ту реакцију се јавља осећај да заплачеш а не знаш разлог. После кад то прође, наступа осећај кривице, опет не знам због чега. Али сад познајем тај шаблон мисли да га игноришем. Пустим га да сам прође.
 
Полако девојке :).....'оће да ме зајеббавају мушки форумаши да сам сиса мислећи да сам стварно плакао :) Нисам, али је било на граници, и то не због неког конкретног разлога, него.....бесан сам.....киптим.....оћу да одвалим песницом у зид и одједном......уз ту реакцију се јавља осећај да заплачеш а не знаш разлог. После кад то прође, наступа осећај кривице, опет не знам због чега. Али сад познајем тај шаблон мисли да га игноришем. Пустим га да сам прође.

pa to je ok, vremenom ćeš možda doći do nekog razloga zašto, možda nije ni bitno, valjda se ne kriviš ako plačeš. možda ti se svašta skupilo, neki period i ko zna
a i što bi te zezali, možda i oni nekad plaču, svako je nekad tužan... možda muškarci teže zaplaču ali mislim imate sistem za plakanje i dalje ;)
bolje pazi da ne razvališ zid ili šaku :think:
ja sam recimo nekad relativno lako plakala a sad odavno baš retko
 
Recept bih ja naravno svoj slikao i poslao,ali dobro,snaci cu se vec,hvala Bogu pa sa druge teme ima ljudi koji uchine dobro a ja sve pamtim i vracam trostruko.
P.S. Ja sam namjerno ovdje pitao jer valjda ko ovdje pishe i prati temu ima svoje recepte,ne uzima to na lijepe ochi,no dobro.
 
...tvoj recept je ovde neupotrebljiv, a onaj ko dobije za sebe na recept dobije samo mesecnu dozu ne dobija koliko mu padne na pamet.....nemas potrebe da se ljutis za takve stvari
da je izvodljivo znam sigurno da bi mnogi ucinili, ali koliko ja znam nije...
 
Jako dobro znamo ti i ja da svako od nas ima svoje apoteke i da može uzet sve bez recepta,ali bukvalno sve,nismo djeca i ne bavimo se zloupotrebama tako da kako stoje stvari,znash i sama,
Ne ljutim se,samo sam razocharan,da je neko neshto slichno trebao u CG ja bih prvi bio da pomognem sve shto mogu a ovo bih itekako mogao,no ga nema ovamo.
 
...evo ja nemam, svog apotekara niti bi mi iko dao bilo koji jel bez recepta, a nisam ni mala ni neozbiljna, prosto nemam tako nekog...znaci nije tacno da svi imamo...ali ok, ako je tebi lakse da budes ljut a ti se
ljuti sta se tu moze....na kraju krajeva predji granicu i podigni lek ako mislis da je to tako jednostavno bar to nije tako daleko....
 
Zašto bi neko želeo da mu otupi oštrica emocija? Meni je TO definicija depresije. Sve dok nešto osećam, znam da se nešto u meni dešava, kad prestanem da osećam i postanem tupa, e tad postaje loše.

zato što su emocije nešto loše
loša ti je definicija tj nelogična
ne znam po kojoj ''logici'' je bolje da se BILO ŠTA ''dešava u tebi,'', bio to i bes i tuga itd nego da ne osećaš ništa tj ravnodušnost ili što bi ti rekla ''tupost'',možeš li me prosvetliti oko toga? kako može nešto NEGATIVNO,neko loše osećanje,biti bolje od NEUTRALNOG,ako već ne pozitivnog (a zapravo je ravnodušnost pozitivna no nećemo o tome sad)?
 
Videla sam vise puta osobu koja je redovno koristila Latu, kako izgleda ako je duze od par dana ne koristi. Igrom slucaja, zalomilo mi se da prisustvujem preobrazaju poznate osobe kulturne i fine u nedaseopisati osobu. E sad, ni poale toliko vremena ne bih znala reci, sta je zapravo istina. I koje joj je pravo lice. Kao dr Dzekil i mr Hajd. Ako ne koristi Latu, trebalo bi da je to ona prava kakva jeste, zla, agresivna, grozna itd. Uzimanjem Late, smiruje svog demona i normalna je totalno. I tu je sad nejasnoća, pa dal je dobra, il u osnovi zla? Da nije Late??? U snu se ne snilo kakva je promena. Brrrr. Ne znam za vase muke i stepen problema. Ali kakvi crni da se moze onaj ispad kontrolisati bez lekova.
A kako vreme odmice i ja bivam starija, sve vise se susrecem sa sve vise osoba koje imaju ozbiljnije probleme od puke tuge, i sl. Druziti se sa njima ili ne, kako bi vi? A ako ste korisnik tableta i imalac problema slicne vrste, gubite li prijatelje vremenom, primecujete li to? Ili vam to nije ni bitno, od svojih muka to ni ne vidite.
Za ovih "5 minuta" na Krstarici, mislim da ovde ima bas dosta ljudi koji imaju neke terapije, a ovde nalaze oduska, smirenje, punjenje baterija i olaksanje neko da i dalje imaju pripadnost ljudima, pa bar u virtuelnom svetu. Mozebiti bi psihijatri uz tablete mogli preporucivati i uclanjenje na neki forum kao proces ozdravljenja i uklapanja.
 
Poslednja izmena:
Videla sam vise puta osobu koja je redovno koristila Latu, kako izgleda ako je duze od par dana ne koristi. Igrom slucaja, zalomilo mi se da prisustvujem preobrazaju poznate osobe kulturne i fine u nedaseopisati osobu. E sad, ni poale toliko vremena ne bih znala reci, sta je zapravo istina. I koje joj je pravo lice. Kao dr Dzekil i mr Hajd. Ako ne koristi Latu, trebalo bi da je to ona prava kakva jeste, zla, agresivna, grozna itd. Uzimanjem Late, smiruje svog demona i normalna je totalno. I tu je sad nejasnoća, pa dal je dobra, il u osnovi zla? Da nije Late??? U snu se ne snilo kakva je promena. Brrrr. Ne znam za vase muke i stepen problema. Ali kakvi crni da se moze onaj ispad kontrolisati bez lekova.
A kako vreme odmice i ja bivam starija, sve vise se susrecem sa sve vise osoba koje imaju ozbiljnije probleme od puke tuge, i sl. Druziti se sa njima ili ne, kako bi vi? A ako ste korisnik tableta i imalac problema slicne vrste, gubite li prijatelje vremenom, primecujete li to? Ili vam to nije ni bitno, od svojih muka to ni ne vidite.
Za ovih "5 minuta" na Krstarici, mislim da ovde ima bas dosta ljudi koji imaju neke terapije, a ovde nalaze oduska, smirenje, punjenje baterija i olaksanje neko da i dalje imaju pripadnost ljudima, pa bar u virtuelnom svetu. Mozebiti bi psihijatri uz tablete mogli preporucivati i uclanjenje na neki forum kao proces ozdravljenja i uklapanja.
Winner jok, Tek sada ima hiljade prijatelja i pored toga sto uzima ovaj lek.:D
I ja sam njegova prijateljica, a do juce nisam ni znala da uzima taj lek.
 
Winner jok, Tek sada ima hiljade prijatelja i pored toga sto uzima ovaj lek.:D
I ja sam njegova prijateljica, a do juce nisam ni znala da uzima taj lek.

Javi mi ko je,da se i ja druzim sa osobom haha,e pa sprdnje ove,ova osoba pishe tek da neshto napishe,e ako zna shto je htjela da kaze ja uc vishe nikad na forum necu!
Tebi Rayela,najveca damo foruma,VELIKI pozdrav :))
 

Back
Top