Proteinski sejk za fudbalere

Jevtic99

Početnik
Poruka
1
Pozdrav ljudi, nov sam na ovom forumu pa ne zamerite ako nesto uprskam :D
Imam 17 godina, visok 187cm i tezak 62kg.
Fudbalski trening mi traje sat ipo vremena a kada se vratim kuci radim vezbe sa tegovima (cucnjevi, power cleans...itd) i osecam odlicne rezultate otkad sam poceo raditi sa tegovima vec nekoliko meseci. Treba mi neko ko se razume oko ishrane i proteina da mi kaze kakav sejk posle treninga mogu da napravim, tacnije koje namirnice mogu staviti i koliko bih proteina trebao uneti sa obzirom da nisam bodi bilder i ne dizem velike tezine. Voleo bih da mi sto pre neko odgovori jer zelim sto pre ubaciti sejk u ishranu.
Hvala unapred :)
 
Ne valja da dizes tegove posle kardiovaskularnog treninga. Bolje bar dizi pre, pa onda na kardio tj trcanje odn fudbal.

A najbolje je da radis sa tegovima danima kada nemas trening vezan za fudbal.

Slobodno dizi i vece tezine (samo pravilno, i disi pravilno), neces se niti prenabildovati niti ugojiti 100kg, niti se "usporiti" kako lupetaju mnogi treneri fudbala neosnovano, a postaces zato pit bul na fudbalskom terenu, nesto poput nekadasnjeg Davidsa, nece moci niko lako da te srusi, bices stamen, bices explozivan i imaces fantastican sprint iz mesta, npr kada treba uleteti i dati gol, ili stici kratku loptu itd.

Od sejkova preko namirnica slaba vajda. Bolje uzmi jedi nego da se glupiras sejkovima. Nema proteinskog sejka bez whey proteina + dodaci u vidu namirnica. Ako nemas whey da l popio ili pojeo isti djavo, a ovako rizikujes kroz tecno stanje da ti se zgriozi nesto kada svsta smuckas.

Sta znam, kupi Ella sir on je proteinski, kao i Balans PROTEIN jogurt (nesto novo), mozes i neki vocni jogurt, izmelji kikiriki ili orahe, dodaj bananu, iseckaj sitno, kuvano belance i sve to izmuti pa popij. To + crveno telece/junece meso pojedes za rucak koje je puno proteina i kreatina koji daje preko adenozin 3 fosfata misicima energiju za rad i bice super.

A obroci standardno - sto vise pileceg belog mesa, belanaca, mleka itd.

Od vezbi sa tegovima radi osnovne visezglobne vezbe - cucnjevi sa vecim tezinama, mrtva dizanja, izbacaji, vojnicki press za ramena, veslanja bucicom u pretklonu, zgibove sa opterecenjem (zakacis teg medju noge) itd.
 

Back
Top