Princip funkcionisanja kvantnog kompjutera?

EPR paradoks - ne postoji, bilo nekad...davno u zemlji...ravaniji:hahaha:

...........................................
Ti se još zamajavaš nečim što je odavno rešeno, još pre pola veka. Evo original postavka EPR iz 1935 http://www.drchinese.com/David/EPR.pdf rešenje iz 1965 http://www.drchinese.com/David/Bell_Compact.pdf preko hamiltonijana, a i svođenjem na kontradikciju. Pa uživaj.... Ovde su ti i trabunjanja kakva ti iznosiš, ono tipa rekla kazala...............

Pa kako ti, smehotresu, steno nad stenama, kako se tebi sad čini ovo što kinezi dižu prvi kvantni komunikacioni satelit u orbitu, a spram ovog dokumenta, "rešenja" iz 1965 što si dao link, za tako nečim ne bi imalo potrebe. To ne postoji. Jel' ovo kinezi pomahnitali totalno:(
O čemu se ovde radi???

Rašo, prslosina si ti izgleda žešća:banghead:
 
Pa kako ti, smehotresu, steno nad stenama, kako se tebi sad čini ovo što kinezi dižu prvi kvantni komunikacioni satelit u orbitu, a spram ovog dokumenta, "rešenja" iz 1965 što si dao link, za tako nečim ne bi imalo potrebe. To ne postoji. Jel' ovo kinezi pomahnitali totalno:(
O čemu se ovde radi???

Rašo, prslosina si ti izgleda žešća:banghead:

Čini me se kao patka,:hahaha: jedna velika novinska patka, plasirana od Kule stražara, u koju si se ti zaglibio maksimalno, da te niko izvući ne može. Nego, šta bi sa onom česticom koju su otkrili sledbenici Kule stražara, ali oni što treba da je "otkriju" još ne znaju da su je "otkrili"? Pomahnitali su ti, iz Kule stražara:hahaha: Priča se, priča, da Rusi dolaze, priča se priča....:hahaha::hahaha:. Stena sam ti ja, i to ogromna:super::klap::klap:

Uživaj i nastavi u blogerisanju, bez blogera bi ovaj svet, bio dosadan i nezanimljiv. Ovako odlično služi zabavi i sprdnji:hahaha: E da, pozdravi i te sledbenike Kule stražara:bye: a ja.... ja odo na odmor...:bye::bye:
 
Čini me se kao patka,:hahaha: jedna velika novinska patka, plasirana od Kule stražara, u koju si se ti zaglibio maksimalno, da te niko izvući ne može.
Pa dobro, a el ima nešto a da tebi nije novinarska patka. Ispadoše ovi novinari baš genijalci:zblesav:

Nego, šta bi sa onom česticom koju su otkrili sledbenici Kule stražara, ali oni što treba da je "otkriju" još ne znaju da su je "otkrili"?

Slabo ti to kontaš.
Nije to da se tu drži do te čestice baš toliko, koliko se u toj pozadini sluti nova fundanentalna sila.
Mislio sam da ti navedem kako su i neki mađarski naučnici došli do čudnih rezultata prilikom nekih nuklearnih raspada i kako su se usaglasili da je najverovatnije nova fundamentalna sila u pitanju. A sličnu stvar slute i ovi na sudaračima. Inače, ovo što su mađari otkrili će biti podvrgnuto proveravanju, a proveravanje će trajati godinu dana.

Izgleda da se sve vrti oko dodatne fundamentslne sile, a možda ujedno i kao centralne sile koja i proizvodi sve ostalo.
Vičem ti ja, dodatna sila, a ne dodatne dimenzije, to je ključ;)


Uživaj i nastavi u blogerisanju, bez blogera bi ovaj svet, bio dosadan i nezanimljiv. Ovako odlično služi zabavi i sprdnji:hahaha: E da, pozdravi i te sledbenike Kule stražara:bye: a ja.... ja odo na odmor...:bye::bye:

A je li, da ti to odmaralište nije neko zatvorenog tipa:(
 
Pa dobro, a el ima nešto a da tebi nije novinarska patka. Ispadoše ovi novinari baš genijalci:zblesav:

Za Kulu stražara su genijalni, kao upravo za to rođeni. :rotf: Nego, šta je Kurir obajvio? a Svet? a.....njuz.net?

Slabo ti to kontaš.
Nije to da se tu drži do te čestice baš toliko, koliko se u toj pozadini sluti nova fundanentalna sila.
Mislio sam da ti navedem kako su i neki mađarski naučnici došli do čudnih rezultata prilikom nekih nuklearnih raspada i kako su se usaglasili da je najverovatnije nova fundamentalna sila u pitanju. A sličnu stvar slute i ovi na sudaračima. Inače, ovo što su mađari otkrili će biti podvrgnuto proveravanju, a proveravanje će trajati godinu dana.

Sluti se, sluti,.... priča se priča, da Rusi dolaze, priča se priča...:zurka:

Izgleda da se sve vrti oko dodatne fundamentslne sile, a možda ujedno i kao centralne sile koja i proizvodi sve ostalo.
Vičem ti ja, dodatna sila, a ne dodatne dimenzije, to je ključ;)

Vidim ja da si ti ...dodatno preopterećen:rotf:i da treba nešto po tom pitanju da radiš, ali onako.....iz fundamenta:hahaha::klap:
A je li, da ti to odmaralište nije neko zatvorenog tipa:(

Jeste, od ovih tvojih baljezgarija, samo da se zatvorim, ne mogu više od smeha,ne mogu, stomak me zabole:rotf::rotf::rotf::bye:
 
Za Kulu stražara su genijalni, kao upravo za to rođeni. :rotf: Nego, šta je Kurir obajvio? a Svet? a.....njuz.net?

A ne pita te ja, kako ceniš doktor profesor Dejan Stojković, el ti možda i on stražar?!



Sluti se, sluti,.... priča se priča, da Rusi dolaze, priča se priča...:zurka:



Vidim ja da si ti ...dodatno preopterećen:rotf:i da treba nešto po tom pitanju da radiš, ali onako.....iz fundamenta:hahaha::klap:

Nisam ti ja preopterećen, ja samo hvalim svog konja!
Što bi ja hvalio tvoje, ili čije već, tamo neke ostrige:zblesav:


Jeste, od ovih tvojih baljezgarija, samo da se zatvorim, ne mogu više od smeha,ne mogu, stomak me zabole:rotf::rotf::rotf::bye:

Ako, ako, samo povedi računa da ne završiš sa listom za odstrel ko onaj jadnik na kalifornijskom univerzitetu:zblesav:
 
:zcepanje: leledunjeranke

Ako ne pokušaš da se malo distanciraš od sopstvenih ubeđenja i predrasuda, bojim se da ćeš ostati bez sagovornika
na ovom pdf-u. Ako već nisi.

Bre, ja ne znam šta uopšte ima da se sagovaramo oko nekih stvari, pa još i oko nekih koje funkcionišu u primenjenij nauci.
U tehničkom segmentu su neke stvari oko kvantne teleportacije informacije toliko poodmakle, da tu filozofiranju više nema mesta.
Mislim, ovo što si ti priložila kao video klip i ono sa Šredingerovom mačkom, to je ništa.
Situacija je jednostavno takva, da ozbiljni naučnici teoretičari samo mogu da slegnu ramenima, a što je uradio i Maks Plank još pre sto godina. I on je rekao, "ovo će nekad neko morati da shvati"! I ja mislim da sam ja tu najbliži suštini cele fizike, i šta ja imam da se sagovaram sa fiksevima poput Raše i Rigela i tebe koji namate pojma:zblesav:
 
A ne pita te ja, kako ceniš doktor profesor Dejan Stojković, el ti možda i on stražar?!

Aaa Deki, dobitnik srpske Nobelove nagrade za fiziku.... šta on kaže? Šta prenosi Kurir, pardon B92, tj Kula stražara? Poznato mi je da je radio na višedimenzionalnim prostorima rotirajućih crnih rupa, i uopšte teorija na više dimenzija...Kažu da je najpoznatiji po predviđanju nove klase zvezda, ali nisam čitao rad.....

Nisam ti ja preopterećen, ja samo hvalim svog konja!
Što bi ja hvalio tvoje, ili čije već, tamo neke ostrige:zblesav:

Reči su reči, a dela su dela. Možešti hvaliti koga hoćeš, koliko hoćeš....reči su reči, a dela su dela.:bye:


Ako, ako, samo povedi računa da ne završiš sa listom za odstrel ko onaj jadnik na kalifornijskom univerzitetu:zblesav:
Priča se, priča, da Rusi dolaze....priča se priča....Kula stražara prenosi.:rotf:
 
1-electromagnetic-spectrum-me4f6eea1c9d84083a9cb32e9cc26c89d.png


Vidimo tek neznatan deo sveta.
Kao da smo na neprovidnom zastoru tankom iglom napravili rupicu, i kroz nju posmatramo i dozivljavamo svet.
Vidimo i spoznajemo tako malo.
Sigurno postoji dobar razlog.

Misli su elektricna struja. Osecanja su elektricna struja. Zivot je elektricna struja.
Ali su sva strujna kola umrezena i bezicno povezana na cloud server. Sva nasa komunikacija ide preko tog servera.



Pravljenje kvantnog kompjutera je tehnicki pokusaj direktne komunikacije, zaobilazenje glavnog servera. Stvaranje paralelnog sveta, paralelne svesti.
 
1-electromagnetic-spectrum-me4f6eea1c9d84083a9cb32e9cc26c89d.png


Vidimo tek neznatan deo sveta.
Kao da smo na neprovidnom zastoru tankom iglom napravili rupicu, i kroz nju posmatramo i dozivljavamo svet.
Vidimo i spoznajemo tako malo.
Sigurno postoji dobar razlog.

Misli su elektricna struja. Osecanja su elektricna struja. Zivot je elektricna struja.
Ali su sva strujna kola umrezena i bezicno povezana na cloud server. Sva nasa komunikacija ide preko tog servera.



Pravljenje kvantnog kompjutera je tehnicki pokusaj direktne komunikacije, zaobilazenje glavnog servera. Stvaranje paralelnog sveta, paralelne svesti.
Без смисла и резона.
Употребом поезије амортизовати глупост и неразумевање.:D
Наш мучени колега Хаким специјализовао се за кратке, али бесмислене постове... неко би рекао и глупе.:)
 
Без смисла и резона.
Употребом поезије амортизовати глупост и неразумевање.:D
Наш мучени колега Хаким специјализовао се за кратке, али бесмислене постове... неко би рекао и глупе.:)

Ti sanjas hakima? Trcis za mnom po forumu i na svaki moj post refleksno odgovaras, nikada ne pisuci o temi nego o meni.
Izbegavam te zato sto te smatram jadnikom. To sam ti i napisao u poruci, onomad.
Ovde mozes da nastavis da pises o meni jer nema moderatora.
Za sada.
Nedotibog da hakim postane moderator na jedan dan.
Kada bi neko obrisao offtopic koji kompulzivno sejes, ti bi imao jednocifren broj postova. Mozda bi se to pozitivno odrazilo i na tvoju bolest.

Tema je kvantni kompjuter. Jasno je i tebi da ne umes nista da kazes, pa se makar uzdrzi od komentarisanja "kolega".
 
Ti sanjas hakima? Trcis za mnom po forumu i na svaki moj post refleksno odgovaras, nikada ne pisuci o temi nego o meni.
Izbegavam te zato sto te smatram jadnikom. To sam ti i napisao u poruci, onomad.
Ovde mozes da nastavis da pises o meni jer nema moderatora.
Za sada.
Nedotibog da hakim postane moderator na jedan dan.
Kada bi neko obrisao offtopic koji kompulzivno sejes, ti bi imao jednocifren broj postova. Mozda bi se to pozitivno odrazilo i na tvoju bolest.

Tema je kvantni kompjuter. Jasno je i tebi da ne umes nista da kazes, pa se makar uzdrzi od komentarisanja "kolega".
Епска и научна фантстика имају свој ПДФ, јел ОК?
Хакиме ти си небитна ставка у целој причи, мој коментар се односи на будалаштине које просипаш почев од веровања да је Земља тепсија, па до тупости да ми видимо само мали део спектра... видимо ми много више и зато постоје ИЦ, УВ, рендгенски, гама, микроталасни, радиоталасни... детектори, телескопи, то што су теби те апаратуре непознате и што симплификујеш нешто што не разумеш не чини на ствар.
 
To u sta ja verujem mozes pitati svog decka, jer si ti nedovoljno pismen da napisan tekst procitas sa razumevanjem.

Ovo je tema o kvantnoj fizici. Ako ti o ovoj temi sve znas, znaci da je nisi razumeo.
Па јест треба ми разумевање да читам о томе како ми људи видимо само део спектра, резон ко да си из 15. века.
Сори Хакиме, глупост нећеш оправдати предимензионираним егом све и да ти Цветозар адвокатише... а и он је мало јачи штих ко и ти.
Мада ти ћеш ионако избрисати већину властитих постова као и увек.:D
 
Епска и научна фантстика имају свој ПДФ, јел ОК?
Хакиме ти си небитна ставка у целој причи, мој коментар се односи на будалаштине које просипаш почев од веровања да је Земља тепсија, па до тупости да ми видимо само мали део спектра... видимо ми много више и зато постоје ИЦ, УВ, рендгенски, гама, микроталасни, радиоталасни... детектори, телескопи, то што су теби те апаратуре непознате и што симплификујеш нешто што не разумеш не чини на ствар.
Pa al' ja tebe nigde nisam video da si se ti odrazio po pitanju kvantne isprepletenosti, i pored toga što ja ubijam sa linkovima koju idu tome u prilog. Čak šta više, pušćaš Rašu da o tome rovari kako stigne i da to ismejava kao nebitnu stavku u kvamtnoj fizici. A ta stavka je možda i glavna stavka pri kvantnoj fizici!

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Aaa Deki, dobitnik srpske Nobelove nagrade za fiziku.... šta on kaže? Šta prenosi Kurir, pardon B92, tj Kula stražara? Poznato mi je da je radio na višedimenzionalnim prostorima rotirajućih crnih rupa, i uopšte teorija na više dimenzija...Kažu da je najpoznatiji po predviđanju nove klase zvezda, ali nisam čitao rad.....

Ne, nego jesi li upoznat o tome kako se on odražava po pitanju kvantne isprepletenosti, i da li i on to smatra nećim nebitnim. Ako da, gde bi to moglo da se pogleda.
Ja mislim, da on dečko, to priznaje pod veliki problem u fizici;)

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Pa al' ja tebe nigde nisam video da si se ti odrazio po pitanju kvantne isprepletenosti, i pored toga što ja ubijam sa linkovima koju idu tome u prilog. Čak šta više, pušćaš Rašu da o tome rovari kako stigne i da to ismejava kao nebitnu stavku u kvamtnoj fizici. A ta stavka je možda i glavna stavka pri kvantnoj fizici!

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
Ти још једино можеш да се убијеш с линковИ, а и без истих, онако од глупости.
За овај месец довољно сам те констатовао.:)
 
Ти још једино можеш да се убијеш с линковИ, а и без истих, онако од глупости.
За овај месец довољно сам те констатовао.:)
A znao sam ja da ti ništa pametnije ni ne možeš. I nije mi bitno koliko puta mesečno me konstatuješ:zblesav:

Bolje bi ti bilo da ti uzmeš pa da malo konstatujes nauku, bar ovako bitne segmente!

A inače je i Rigel bio da dobar link, šteta samo sto se dečko pravi blentav!
Šta vam je bre ovde nekima???

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Ne, nego jesi li upoznat o tome kako se on odražava po pitanju kvantne isprepletenosti, i da li i on to smatra nećim nebitnim. Ako da, gde bi to moglo da se pogleda.
Ja mislim, da on dečko, to priznaje pod veliki problem u fizici;)


Ја сам мислио да ћеш ти то мени да кажеш, путем линка Б92... ајд, пошаљи линк.... шта каже Деки? Не знам како ће то плетење да повеже са вишедимензионалним просторима, ал ајд, дај да видим...
 
Ја сам мислио да ћеш ти то мени да кажеш, путем линка Б92... ајд, пошаљи линк.... шта каже Деки? Не знам како ће то плетење да повеже са вишедимензионалним просторима, ал ајд, дај да видим...

Dobro, predmet istraživanja mu je višedimenzionalni prostori, a za ostalo ne bih rekao da je tele:zblesav:

A da bi uprostili stvar, nađi ti meni link gde on kaže da je kvantna isprepletenos običan trik i gde će da kaže da Aleksej Filipenko i CALTECH izmišljaju gluposti

Mislim da bi ga u tom slučaju već prekosutra sačekao otkaz na poslu...

Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Dobro, predmet istraživanja mu je višedimenzionalni prostori, a za ostalo ne bih rekao da je tele:zblesav:

A da bi uprostili stvar, nađi ti meni link gde on kaže da je kvantna isprepletenos običan trik i gde će da kaže da Aleksej Filipenko i CALTECH izmišljaju gluposti

Mislim da bi ga u tom slučaju već prekosutra sačekao otkaz na poslu...

Zar ti nisam dao link jednog od radova iz 60-ih godina....Sve lepo, matematički i dokazano... Koliko me sećanje služi, a služi me, poslao sam ti originalnu formulaciju paradoksa iz 1935, i jedan rad iz 60-ih.... Ako Deki kaže da ima, onda ima pletenja.... A svi ovi, mr-ovi, dr-ovi, pr-ovi, trt-ovi.... Mani me, pričam ti priču....To možeš recimo da pričaš onom Dr Miroljubu Petroviću, na primer....
Još ne shvataš da popularuzacija nauke, i nauka - nisu isto. Nikad neće ni biti.
 
Zar ti nisam dao link jednog od radova iz 60-ih godina....Sve lepo, matematički i dokazano... Koliko me sećanje služi, a služi me, poslao sam ti originalnu formulaciju paradoksa iz 1935, i jedan rad iz 60-ih.... Ako Deki kaže da ima, onda ima pletenja.... A svi ovi, mr-ovi, dr-ovi, pr-ovi, trt-ovi.... Mani me, pričam ti priču....To možeš recimo da pričaš onom Dr Miroljubu Petroviću, na primer....
Još ne shvataš da popularuzacija nauke, i nauka - nisu isto. Nikad neće ni biti.

Ja sam se malo pogubio o čemu ti ovde hoćeš da kažeš:zblesav:

To što si ti meni poslao, to ama baš nikakve veze sa dokazom nama. Pletenje je eksperimentalna činjenica!
Doduše, tehnički dosta zahtevna.

I tu Dekija niko neće da pita šta on kaže. Može lako biti da takvom jednom eksperimentu nikada nije ni prisustvovao, jedino ako nije bio baš zabidžen ko ti, pa eto zbog toga.

I što ti misliš da bi neko popularizovao nauku na način da priznaje da nešto ne zna.
Eto kao Aleksej Filipenko kad kaže da on ne zna zbog čega radi ta kvantna upletenost i da to i inače niko ne zna?!
Pre bi valjda od tako nečeg trebali da ćute, tako k'o ti što prolingiraš neku naučnu smisao, a zapravo ni ne znaš da kažeš šta je nauka.
Po tebi je nauka neko čudno svojstvo u predrasudi na koje niko nema pravo sem štrebera koji su raspoloženi da se zabidže u lektiru:zblesav:
Sreća nisu svi naučnici takvi;)




Poslato sa XT1052 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Ja sam se malo pogubio o čemu ti ovde hoćeš da kažeš:zblesav:
Znam ja da si ti pogubljen od samog početka. Izgubio si svoj kompas, odavno:rotf::rotf:

To što si ti meni poslao, to ama baš nikakve veze sa dokazom nama. Pletenje je eksperimentalna činjenica!
Činjenica je koliko i ja da sam Sveti Petar, a ti kraljica Marija :rotf::rotf:

Doduše, tehnički dosta zahtevna.
Da,da....Stena sam ti ja ti to ogromna:lol:

I tu Dekija niko neće da pita šta on kaže. Može lako biti da takvom jednom eksperimentu nikada nije ni prisustvovao, jedino ako nije bio baš zabidžen ko ti, pa eto zbog toga.
Hm...da....

I što ti misliš da bi neko popularizovao nauku na način da priznaje da nešto ne zna.
Eto kao Aleksej Filipenko kad kaže da on ne zna zbog čega radi ta kvantna upletenost i da to i inače niko ne zna?!
Pre bi valjda od tako nečeg trebali da ćute, tako k'o ti što prolingiraš neku naučnu smisao, a zapravo ni ne znaš da kažeš šta je nauka.
Po tebi je nauka neko čudno svojstvo u predrasudi na koje niko nema pravo sem štrebera koji su raspoloženi da se zabidže u lektiru:zblesav:
Sreća nisu svi naučnici takvi;)


Stena sam ti ja....i to ogromna:klap:
 

Back
Top