Konjukcija dva Meseca

Haha, mislis, a... Jos meni Pluton licna planeta :D Sada si me malo pokolebala :D Taman odlucim sta cu, da uhvatim zalet u suprotnom pravcu i neki djavo me vrati.
Vidim... Nije dobro da imas, nije dobro da ne. Ove Mesece :D
Eh, sapatnice... :)
 
Haha, mislis, a... Jos meni Pluton licna planeta :D Sada si me malo pokolebala :D Taman odlucim sta cu, da uhvatim zalet u suprotnom pravcu i neki djavo me vrati.
Vidim... Nije dobro da imas, nije dobro da ne. Ove Mesece :D
Eh, sapatnice... :)

Tacno znam kako se osjecas,ja sam se vracala i vracala i sve tako u krug dok i sama nisam shvatila da to sto radim nije normalno a jos manje potrebno. Onda sam spakovala emocije u kofer i krenula dalje sto meni kao djetetu Saturna nije tesko :kafa: mjesec je pravi malo djavo imas ga previse volis nemas ga oces ga nazad. Al kazem ti,ja ovaj moj nespektovan za sad ne osjecam sto mi je cudno ali eto,tvoj saturn rekla si da kvadrira njegov mjesec? Pa to i nije najbolje bas,donosi patnju mada ovaj moj Saturn nije uvijek losa stvar,umije on ponekad da bude dobar a i nije svaki los aspekt nuzno los :ok:
 
Moj Saturn kvadrira njegov Mesec, to su mi izdvojili kao losu stvar. Tu losu i ovu konjukciju kao dobru. Kao to je najjace.
Za konjukciju Plutona u Skorpiji sam procitala da noc kada je Mesec u tranzitu kroz Skorpiju, moze da bude zanimljiva za odnos ( a za vikend je tu, pun :D)

Ili teške menstrualne cikluse. Menstruacije koje kasne i po nedelju dana. Može da donese ogroman strah, koji bi zapravo mogao i biti opravdan u neku ruku. :whistling: :mrgreen:
 
Tako je, Jarcice, Saturn kvadrira njegov Mesec, rekli su da je patnja, i da on mozda i vise strada.
Mogu li jos da te pitam koliko si dugo "pakovala kofere"? :)
Uz malo srece, ovaj tvoj Mesec ce biti bas kakav treba ;)

N3W trudnoca usled strasti Skorpije pa poremecaj ciklusa? :D Zezas malo... Problem je sto ja tek istrazujem ovo, uzasno sam znatizeljna i iako mi je malo neprijatno da pitam svasta i komenrarisem, ocigledno nije dovoljno... Pa, ako sam lupila glupost sa ovim Plutonima i Mesecom... Izvinjavam se :)
 
Ja sam ih pakovala godinu ipo i na kraju ih spakovah sa srecom :mrgreen: hahaha ma meni moj odgovara potpuno ima tu drugih aspekata koji uljepsavaju cijelu sliku nije sve u emocijama :think: ma neka strada sto te briga bitno je da nisi ti hahahaha :D

- - - - - - - - - -

Ma pitaj sve sto si luda sto god te zanima pitas i ljudi koji su strucni ili se makar vise od nas dvije u ovo razumiju ti odgovore ako su dobre volje :gace::manikir:
 
Ako govorimo o koferu, figurativno... Godinu i po... Znaci da sam ja za sad spakovala tek gace :( :D :D
Milo mi je sto vidim ovo za trenutnu vezu :) U pravu si, odnos dve osobe zaista ne moze da se svede samo na hemijske reakcije... Super! ;)
Sto se tice povredjivanja, ne bih nikada ovog povredila. I pored svih mana. Ali opet, sto kazes... Mozda bolje on nego ja :D Meni povreda polako dosta :D

Ljudi su ovde super... Pomognu i oko tehnickih stvari cak, ne samo o samoj astro tematici. Mi smo svi nepoznati ovde, i to sto nam izlaze u susret govori dosta... Hvala! :)
 
Uspela sam! :)

Ja naspram osobe x:

Mesec sekstil Sunce
Mesec konjukcija Mesec
Mesec trigon Jupiter
Mesec sekstil Uran

Sunce opozicija Mars
Sunce trigon Neptun

Venera opozicija Mars
Venera trigon Neptun

Mars opozicija Sunce
Mars trigon Mesec
Mars trigon Mars
Mars opozicija Uran
Mars opozicija Neptun

Jupiter trigon Mesec
Jupiter trigon Jupiter
Jupiter opozicija Sunce
Jupiter opozicija Venera
Jupiter opozicija Saturn

Saturn konjukcija Neptun
Saturn kvadrat Mesec

AC konjukcija Mars

Ima li karme? :D :sad2: :think:

Nesto mi se ova jedna konjukcija iz teme izgubila u svemu :mrgreen:

( Merkur, Uran, Neptun, Pluton medjusobno sam izostavila da ne davim )


Dodajem * Sunce opozicija Pluton

mali savet i tebi i ostalima - ubuduće izbegavaj da kopiraš tekst odnosno navodiš redom aspekte, mnogo je bolje i preglednije onima koji gledaju ako ostaviš karte, iz njih se sve vidi mnogo preglednije i jasnije nego iz ovih redova :D

za karmu ti je odgovorio N3W, samo da dodam da se za nju vezuju pozicije Saturna, 12. kuća i čvorovi, nešto slično kao u natalnoj astrologiji
mada ako mene pitaš diskutabilno je šta je karmički a šta ne, s obzirom na to da ako već prihvatamo taj koncept prihvatamo i to da su faktički svi odnosi u našem životu karmički a posebno oni koje doživljavamo kao bitne, ali to je već za neku drugu temu, verovatno :)

Такође, ово јесте један од аспеката, односно конјукције јесу аспект јер говори се о углу између две компоненте, односно њихово лице.
Када кажемо АСПЕКТ мислимо на принципијално тежиште услова. У астролошком смислу, услов је постојање угла чак и када је тај угао представља степенску нулу.

6qcn37t.jpg

tačnije aspekt je odnos a kako tela (planete, svetla) u istom znaku nemaju odnos jer su na istom terenu odatle potiče stanovište da konjunkcija nije aspekt
mada se tako naziva i svrstava (i ja je takođe često tako nazivam) a u krajnjoj liniji to i nije važno, pomenula sam usput za slučaj da nekog interesuju elementi tradicionalne astrologije. Ovo u svakom slučaju ne utiče mnogo na tumačenje i njegov krajnji ishod :)

Jos meni Pluton licna planeta
u kom smislu?
jer Pluton nije ni po kojoj osnovi nije lična planeta.
pretpostavljam da misliš da ti je vladar 1. kuće ili tako nešto.
 
tačnije aspekt je odnos a kako tela (planete, svetla) u istom znaku nemaju odnos jer su na istom terenu odatle potiče stanovište da konjunkcija nije aspekt
mada se tako naziva i svrstava (i ja je takođe često tako nazivam) a u krajnjoj liniji to i nije važno, pomenula sam usput za slučaj da nekog interesuju elementi tradicionalne astrologije. Ovo u svakom slučaju ne utiče mnogo na tumačenje i njegov krajnji ishod :)

У колоквијалној употреби, но сам термин ''Аспект'' се у овом смислу ослања искључиво на појам углова од 0 до 360, самим тим све што спада под дате углове се назива аспектом. Можемо користити и термин ''проспект'', уколико термин ''аспект'' прави забуну.
Аспект конјукције почиње од нула и иде до пет степени и четрдесет минута (јачи) или до седам степени и четрдесет минута (слабији). Превласт има планета која је најближа врху било које куће, те је њезина енергија осетнија у наталу.

Уколико се баш потрефи у минут да су две планете на истој позицији, превласт има спорија планета, док се бржа планета посматра као регулатор.

Стапање енергија двеју планета се може посматрати као аспект стапања енергија двеју планета неовисно од (не)постојећег угла. Такорећи, правилно је рећи да је конјукција астролошки аскепт. Правилно је рећи да је стапање енергија аспект.

Искрено, не знам одакле потичу гласине да конјукција није аспект и то ми звучи апстрактно не само на астролошком већ и на граматичком нивоу.

Поздрав!
 
Ako govorimo o koferu, figurativno... Godinu i po... Znaci da sam ja za sad spakovala tek gace :( :D :D
Milo mi je sto vidim ovo za trenutnu vezu :) U pravu si, odnos dve osobe zaista ne moze da se svede samo na hemijske reakcije... Super! ;)
Sto se tice povredjivanja, ne bih nikada ovog povredila. I pored svih mana. Ali opet, sto kazes... Mozda bolje on nego ja :D Meni povreda polako dosta :D

Ljudi su ovde super... Pomognu i oko tehnickih stvari cak, ne samo o samoj astro tematici. Mi smo svi nepoznati ovde, i to sto nam izlaze u susret govori dosta... Hvala! :)

To je ono sto je meni divno,svi su nekako ljubazni i zele da objasne a sto ti kazes ni ne poznajemo se :cvet:
Hahahahaha polako od necega se pakovanje mora pocet :mrgreen::mrgreen:
 
u sinastriji je dosta bitan položaj marsa, a koliko vidim po ovome, njegov ti pravi opoziciju na asc, sunce, veneru...?
da sam na tvom mestu pobegla bih glavom bez obzira.
glupo je što ti ''karma'' služi kao izgovor da ne odeš.

Mars opozicija Sunce u oba slucaja :D
I njegov Mars opozicija moja Ve

Zanimala me je ova konjukcija Meseca bas, nesto sam nacula pa zbog toga, a nisam mogla da nadjem mnogo napismeno.
Volim da istrazujem, strasno sam znatizeljna.

E sada, ne bih nikada donosila konacne odluke na osnovu astro. Ne odlazim jos zato sto mi ne dozvoljava, zato sto sam ocigledno slaba da se protivim. Slaba da se protivim, a dovoljno jaka da iskusavam, da gledam sta, kako. Eto :)
 
Mars opozicija Sunce u oba slucaja :D
I njegov Mars opozicija moja Ve

Zanimala me je ova konjukcija Meseca bas, nesto sam nacula pa zbog toga, a nisam mogla da nadjem mnogo napismeno.
Volim da istrazujem, strasno sam znatizeljna.

E sada, ne bih nikada donosila konacne odluke na osnovu astro. Ne odlazim jos zato sto mi ne dozvoljava, zato sto sam ocigledno slaba da se protivim. Slaba da se protivim, a dovoljno jaka da iskusavam, da gledam sta, kako. Eto :)

nemoj mi preskakati pitanje... ako si znatiželjna i istraživala si, kontam da si i istražila.
samo nemoj da lažeš i mažeš... ako ti je potrebna pomoć, reci.

niko nije toliko lud (valjda) da donosi konačne odluke na osnovu astro prognoza... ali smo svi tu gde jesmo, zar ne?
iskušavaju samo budale, to nema veze sa jačinom... :)
 
nemoj mi preskakati pitanje... ako si znatiželjna i istraživala si, kontam da si i istražila.
samo nemoj da lažeš i mažeš... ako ti je potrebna pomoć, reci.

niko nije toliko lud (valjda) da donosi konačne odluke na osnovu astro prognoza... ali smo svi tu gde jesmo, zar ne?
iskušavaju samo budale, to nema veze sa jačinom... :)
Njegov Mars konjukcija moj Asc

Ja vala ne kazem da nisam budala :D

I nije bitno da li zato smatram da je povezano sa jacinom ili ne, ali zaista tako mislim :D

- - - - - - - - - -

Istrazila sam koliko je u mojoj moci, koja je ogranicena znanjem. A znanje je siromasno.

Bicu ti zahvalna ako mozes nesto da kazes. Barem zbog cega bi ti tacno pobegla...
 
Njegov Mars konjukcija moj Asc

Ja vala ne kazem da nisam budala :D

I nije bitno da li zato smatram da je povezano sa jacinom ili ne, ali zaista tako mislim :D

- - - - - - - - - -

Istrazila sam koliko je u mojoj moci, koja je ogranicena znanjem. A znanje je siromasno.

Bicu ti zahvalna ako mozes nesto da kazes. Barem zbog cega bi ti tacno pobegla...

ovo nšta ne vredi bez karte jer ne piše ni u kom su znaku, ni vladari kuća...tumačiti samo jedan aspekt je apsurdno, ne znači gotovo ništa.

čiji je mars na čijem asc?

rekla sam, ali ne slušaš... nego, šta bi volela da čuješ?
 
Rekla si, ali si ipak pitala ciji je Mars prema cijem Asc, kao i za opozicije, te sam pomislila da postoji razlog za tako konkretno pitanje.

Volela bih da cujem ono sto ti mislis povodom ovog.

Rekla si da bi pobegla glavom bez obzira. Zasto? Zbog tih opozicija moze da mi slomi licnost, ili iscrpi energiju, ili... Ovo lupam primere za odgovor.
 
Rekla si, ali si ipak pitala ciji je Mars prema cijem Asc, kao i za opozicije, te sam pomislila da postoji razlog za tako konkretno pitanje.

Volela bih da cujem ono sto ti mislis povodom ovog.

Rekla si da bi pobegla glavom bez obzira. Zasto? Zbog tih opozicija moze da mi slomi licnost, ili iscrpi energiju, ili... Ovo lupam primere za odgovor.

ili da i fizički budeš ugrožena.
 
ni kad intervjuišu komšije za crnu hroniku ne možeš da čuješ: znali smo, već svi kažu: bio je tako pažljiv i miran dečko, to nam ne liči na njega i sl...
šalim se... ne mora biti namerno, ali je ta simbolika.
valjalo bio pogledati i ostale aspekte.

- - - - - - - - - -

ne radi mi pp, žao mi je.
 
To je tacno.
Ali ako nije nuzno iz zla i namere, onda opet moze da dodje od svakoga

Mislim da je reseno sa ovim odnosom

Ali, eto, volim tematiku, pa sto da ne kuckamo. Utisak mi je svakako ostao, ne negiram.

Pitala sam te da ti posaljem kartu u pp jer sam se zarekla da tudje karte necu postavljati javno. Samo svoje.

Hvala svakako!
 
Ne moze da se tumaci karta bez svih aspekata, jasno :)

Da li mozemo samo da diskutujemo o ovom aspektu u sinastriji?

Receno mi je da nesumnjivo spaja dvoje ljudi ( bez ulaska u dalji tok odnosa) i da oznacava KARMU.

To mi je zaparalo usi. Ima li iskustva ili znanja o tome? :)

mozemo :heart:

generalno u sinastriji su najjaci aspekti - konjukcije i najvise se baziraju na desavanjima izmedju partnera,

mo0mo jeste jak aspekt i spaja ljude jer su im duse slicne,sto mesec i sibolise,
to je pod uslovom da im se MO nalazi u istom znaku,ne vazi za konjukcije koje su u razlicitom znaku,
jer onda poprimaju drugacije osobine.

tacno je i za karmu ali u najvecem procentu za karmu je zasluzan -Saturn

- - - - - - - - - -

Moj Saturn kvadrira njegov Mesec, to su mi izdvojili kao losu stvar. Tu losu i ovu konjukciju kao dobru. Kao to je najjace.
Za konjukciju Plutona u Skorpiji sam procitala da noc kada je Mesec u tranzitu kroz Skorpiju, moze da bude zanimljiva za odnos ( a za vikend je tu, pun :D)
Ali ne, nista ni ne zelim. Previse sam razmisljala. Dosta je bilo.

Jarcice, dobra informacija :D

koliki je orbis?
 
mozemo :heart:


- - - - - - - - - -
:rumenko::heart: hvala, hajmo malo :)

- - - - - - - - - -

mo0mo jeste jak aspekt i spaja ljude jer su im duse slicne,sto mesec i sibolise,
to je pod uslovom da im se MO nalazi u istom znaku,ne vazi za konjukcije koje su u razlicitom znaku,
jer onda poprimaju drugacije osobine.
tacno je i za karmu ali u najvecem procentu za karmu je zasluzan -Saturn

- - - - - - - - - -


koliki je orbis?
U ovom slucaju su u istom znaku. Dosta sam citala o tome, u medjuvremenu. Kao ljudi se prepoznaju, osete... A ja se slazem sto posto pa I vise...

Orbis za koji pitas je -2°31s. Da li ti to nesto govori?
 

Back
Top