Web Design kursevi/skole

Lucky girl

Elita
Poruka
18.567
Zanima me ako neko moze da mi preporuci koja je najbolja skola sto se tice Web Design-a jer bih zelela narednog meseca to da upisem. IT akademija ne dolazi u obzir jer oni pocinju tek u oktobru cini mi se, videla sam neki kurs u okviru italijanskog Univerziteta E-Campus koji deluju ok, ali ja ne znam nikog ko je tamo isao, pa bi mi znacila neka dobra preporuka, jer bih zelela time da se bavim, to dobro da savladam, jer nazalost od fakulteta nemam koristi vec tri i po godine, pa bih volela da se bavim necim sto je profitabilno.
 
Zavisi gde živiš, ja sam u Zrenjaninu završio PHP. Nemaju upisni rok, možeš da kreneš kad hoćeš, tj kada uplatiš depozit i sklopiš ugovor.

Pre nego što počneš, bez namere da ti raspršim snove, sve se na kraju svodi na tebe i to koliko si spremna da uložiš vremena. Završavanjem kursa ti se neće magično otvoriti sva vrata. Moraš mnogo da radiš van samog kursa, oni su tu da te upute i objasne kako stvari funkcionišu. Meli lično je to bilo pozitivno iskustvo ali ostaje mnogo stvari koje zavise samo od mene i toga koliko vremena trošim da se usavršim.

Ako si spremna na to bez oklevanja upisuj jer ulaganje u sebe nikada nije bacanje para.
 
Zavisi gde živiš, ja sam u Zrenjaninu završio PHP. Nemaju upisni rok, možeš da kreneš kad hoćeš, tj kada uplatiš depozit i sklopiš ugovor.

Pre nego što počneš, bez namere da ti raspršim snove, sve se na kraju svodi na tebe i to koliko si spremna da uložiš vremena. Završavanjem kursa ti se neće magično otvoriti sva vrata. Moraš mnogo da radiš van samog kursa, oni su tu da te upute i objasne kako stvari funkcionišu. Meli lično je to bilo pozitivno iskustvo ali ostaje mnogo stvari koje zavise samo od mene i toga koliko vremena trošim da se usavršim.

Ako si spremna na to bez oklevanja upisuj jer ulaganje u sebe nikada nije bacanje para.

Hvala ti na odgovoru :) Ja sam iz Beograda inace i isto me zanima skola gde nemas upisni rok.. Apsolutno se slazem sa tobom i svesna sam da treba konstantno uciti i truditi se. Nazalost drugu neku opciju nemam, a da konstantno radim neke ocajno placene poslove ne mogu bas, mislim mogu i da zivim onda kao mis :) Za koliko si ti uspeo da naucis sve sto ti treba? Koliko je trajao taj kurs?
 
Manje-vise sam siguran da sve to moze i bez kursa, jer po iskustvima drugih, kurs je samo ubrzana obuka za osnove (barem na IT Akademiji kako cujem iz prve ruke).
Rigel je to odlicno objasnio, sve zavisi koliko vremena ulozis u to, jer programinje, web dizajn i sl. se jedino tako usavrsava.

Oni na kursu sigurno nece da ti objasne neke pojedinosti funkcije, i zasto ona ne radi u nekom specificnom slucaju, vec ces takve stvari morati sama da resis.
E sad, jedino sto mozda nesto vredi je diploma, opet, kljucna rec je mozda. Mislim da je daleko bitnije imati ok portfolio i nekog iskustva, par dobrih radova u kojima prakticno pokazujes / dokazujes svoje vestine.

Cuo sam za onaj Krojacev kurs, sada ne znam kakav je, na prvi pogled deluje profesionalno, a za iskustva nisam cuo.
 
Hvala ti na odgovoru :) Ja sam iz Beograda inace i isto me zanima skola gde nemas upisni rok.. Apsolutno se slazem sa tobom i svesna sam da treba konstantno uciti i truditi se. Nazalost drugu neku opciju nemam, a da konstantno radim neke ocajno placene poslove ne mogu bas, mislim mogu i da zivim onda kao mis :) Za koliko si ti uspeo da naucis sve sto ti treba? Koliko je trajao taj kurs?

Ja sam išao samo napredni kurs koji ima 30 časova pošto sam osnove znao. Mada kada i to završiš skapiraš da su i to osnove jer što više učiš sve se više širi jer moraš da znaš i druge stvari. Npr kod php-a ti skoro pa ništa ne vredi ako ne znaš da radiš sa bazom podataka.
To sve zavisi od osobe do osobe. Možeš naučiti ono osnovno za mesec a nekome treba godina.
Ja sam godima vodio sajtove i blogove pa sam rešio da proširim znanje.
 
Ja sam išao samo napredni kurs koji ima 30 časova pošto sam osnove znao. Mada kada i to završiš skapiraš da su i to osnove jer što više učiš sve se više širi jer moraš da znaš i druge stvari. Npr kod php-a ti skoro pa ništa ne vredi ako ne znaš da radiš sa bazom podataka.
To sve zavisi od osobe do osobe. Možeš naučiti ono osnovno za mesec a nekome treba godina.
Ja sam godima vodio sajtove i blogove pa sam rešio da proširim znanje.

Auuu deluje mi sada nekako zastrasujuce :) Ja bih upisala kurs od 6 meseci jer je godinu dana 1800 evra sto trenutno ne mogu da priustim, a navodno se moze nauciti isto, samo je razlika sto u tih godinu dana dobijes i staziranje...Ja sam generalno amater, znam da se snadjem na internetu, nekom laksem programu, eventualno oborim sistem i to je to, za ostalo sam duduk pa me malo hvata panika kako cu, plus cu istovremeno i raditi.

- - - - - - - - - -

Manje-vise sam siguran da sve to moze i bez kursa, jer po iskustvima drugih, kurs je samo ubrzana obuka za osnove (barem na IT Akademiji kako cujem iz prve ruke).
Rigel je to odlicno objasnio, sve zavisi koliko vremena ulozis u to, jer programinje, web dizajn i sl. se jedino tako usavrsava.

Oni na kursu sigurno nece da ti objasne neke pojedinosti funkcije, i zasto ona ne radi u nekom specificnom slucaju, vec ces takve stvari morati sama da resis.
E sad, jedino sto mozda nesto vredi je diploma, opet, kljucna rec je mozda. Mislim da je daleko bitnije imati ok portfolio i nekog iskustva, par dobrih radova u kojima prakticno pokazujes / dokazujes svoje vestine.

Cuo sam za onaj Krojacev kurs, sada ne znam kakav je, na prvi pogled deluje profesionalno, a za iskustva nisam cuo.

Ja sam htela prvobitno programiranje, ali sam cula da je to mnogooo tesko i dosadno, a da su web i graficki laksi i interesantniji. U sustini ja nemam nikakvo predznanje, sto je pretpostavljam minus.Mislim da sertifikat nije nesto ni bitan jer znam ljude koji su samouki, a zaradjuju fenomenalno. To je cisto radi nekog statusa/prestiza i da podignu cenu.

- - - - - - - - - -

Zanima me jel neko cuo za Vincu to je valjda institut gde se isto daju kursevi, izmedju ostalog i za Web Design? Oni su valjda nasa najstarija skola sto se toga tice.
 
Programiranje je ok, i ja sam mislio da je bauk i poceo kao web dizajner, a evo skoro sam poceo da radim baze podataka. Kao dizajner sve je lepo, ali nekada ti treba da promenis nesto, tipa sta znam, padajuci meni, hoces pa radi drugacije, treba ti jQuery, tj. znanje JavaScripta.
Onda kazes, ok, hocu da radim Wordpress (vise se trazi nego obican staticki web dizajn), e tu vec treba minimalno znanje PHP-a. Pa onda ti padne da napravis svoju verzuju Wordpress-a (cisto da naucis nesto novo) pa uzmes naucis baze podataka. Tako to ide, tako se uci.
 
ako ne znaš šta ćeš, uči javu ili c++ :) jeste star C++ ali dosta je plaćen posao jer su se svi prebacili na # :)

Imam utisak da bih tu totalno pobacila :) zato odabrah ovo :D

- - - - - - - - - -

Programiranje je ok, i ja sam mislio da je bauk i poceo kao web dizajner, a evo skoro sam poceo da radim baze podataka. Kao dizajner sve je lepo, ali nekada ti treba da promenis nesto, tipa sta znam, padajuci meni, hoces pa radi drugacije, treba ti jQuery, tj. znanje JavaScripta.
Onda kazes, ok, hocu da radim Wordpress (vise se trazi nego obican staticki web dizajn), e tu vec treba minimalno znanje PHP-a. Pa onda ti padne da napravis svoju verzuju Wordpress-a (cisto da naucis nesto novo) pa uzmes naucis baze podataka. Tako to ide, tako se uci.

Tako kad citam sta pises imam utisak da necu nikad nauciti :) Doduse moguce je da je tako zato sto sad apsolutno ionako nista ni ne znam
 
Ma ja sam nabacao strucne termine, pa zato deluje konfuzno.
Jednostavno, sto vise ucis, i sto imas zelju da stvaras ozbiljnije stvari, videces kako su sve stvari jedne sa drugom povezane i kako se dopunjuju medjusobno. :)

Naravno, verujem da je tako jer prosto kad odlucis necim da se bavis zelis sto bolje to da radis :) Meni je sad sve to poprilicno strano, ali verujem da ce vremenom kad zapravo pocnem sa tim biti drugacije. :) Samo da nadjem dobru skolu
 
Moraš početi sama bar malo. Pogledaj prvo šta je to HTML, vidi kako ti se čini.

Znas sta je problem sto ja generalno ne znam nista o tome, zato bi mi trebala neka skola...Pronadjem jednu (koja je inace vrlo cenjena jer je italijanska skola, a sestra mi zivi tamo i kaze da je izuzetno popularna) ali vidim da im fale neki programi koje moja drugarica uci na IT Akademiji. Oni tvrde kako mi to ne treba, a onda se ja pitam sto bi moja drugarica ucila to onda....I cudno mi je sto ona pohadja casove 8-9 meseci (manje-vise), a oni meni tvrde da ja za 40 casova mogu da naucim sve sto je bitno za web dizajn...I onda me sve to buni, bas zato sto nista ne znam o tome, nisam sigurna sta je dobra opcija,a ne mogu da cekam novembar da krenem tamo.
 
Po meni je Coursera jedan od najboljih izvora za kurseve, online, imas vjezbanja, domace zadatke, na kraj ispit i dobijas sertifikat koji ti vazi u slucaju potraznje posla.. Ja kad sam saznao za nju, odmah sam 2 kursa prijavio vezano za PHP i cyber sigurnost.
 
Po meni je Coursera jedan od najboljih izvora za kurseve, online, imas vjezbanja, domace zadatke, na kraj ispit i dobijas sertifikat koji ti vazi u slucaju potraznje posla.. Ja kad sam saznao za nju, odmah sam 2 kursa prijavio vezano za PHP i cyber sigurnost.
 
Po meni je Coursera jedan od najboljih izvora za kurseve, online, imas vjezbanja, domace zadatke, na kraj ispit i dobijas sertifikat koji ti vazi u slucaju potraznje posla.. Ja kad sam saznao za nju, odmah sam 2 kursa prijavio vezano za PHP i cyber sigurnost.

Jel? Nisam cula za to..Iskreno sto se web designa tice volela bih da ipak za pocetak idem u neku skolu jer ne znam nista o tome, a onda kad bih to savladala i usavrsila bih upisala neki online kurs sto se grafickog dizajna tice....
 
Zavisi i cime hoces konkretno da se bavis. Ako zelis web dizajnom, lako ces nauciti da kodiras, ali moras dosta da radis na grafickim vestinama, tipa crtanje, odnos boja, fontova, balans i sl.
Ako imas dara za crtanje, bilo olovkom ili na kompom, vrlo lako mozes da postanes web / graficki dizajner.

Relativno lako je dizajnirati sajt, ali napraviti unikatni logo, grafiku i sl, izuzetno tesko, zahteva talenat.
Stavise, mislim da je kodiranje tu i laksi deo posla, jedino sto se kosa cupa malo za neke starije browsere :mrgreen:, ali i od njih ljudi dizu ruke.

Ako hoces samo kodiranje da radis, tj. prvenstveno, bilo koji kurs ili skola moze biti od pomoci.
 
Zavisi i cime hoces konkretno da se bavis. Ako zelis web dizajnom, lako ces nauciti da kodiras, ali moras dosta da radis na grafickim vestinama, tipa crtanje, odnos boja, fontova, balans i sl.
Ako imas dara za crtanje, bilo olovkom ili na kompom, vrlo lako mozes da postanes web / graficki dizajner.

Relativno lako je dizajnirati sajt, ali napraviti unikatni logo, grafiku i sl, izuzetno tesko, zahteva talenat.
Stavise, mislim da je kodiranje tu i laksi deo posla, jedino sto se kosa cupa malo za neke starije browsere :mrgreen:, ali i od njih ljudi dizu ruke.

Ako hoces samo kodiranje da radis, tj. prvenstveno, bilo koji kurs ili skola moze biti od pomoci.

Pa pazi ja sam prvobitno htela graficki, ali su mi rekli da je web laksi, da za graficki moras imati talenat za crtanje, koji sam ja imala kao klinka, ali prosto nisam radila na tome kako treba i mislim da sam izgubila to, mislim ako talenat uopste moze nestati....Ne izgubila, ali ako ne radis na necemu prosto vise nisi dobar za to.....Ovako kreativna jesam, ali nikad crtala u kompu nisam :) A za web konkretno mi niko nije pominjao da mi treba neki talenat i smisao za crtanje, pa sam se opredelila za to :) Sad sam se pogubila :D Zanima me jel moze kod nas da se polaze za neki priznat sertifikat?Ne mogu da upisujem IT Akademiju sada jer su oni mnogo skupi, a oni jedini daju internacionalno priznate sertifikate...Pa me zanima da li npr mogu da zavrsim kurs u nekoj drugoj skoli i onda da probam da polazem za neki kvalitetan i priznat sertifikat, posto me svi tu nesto plase kako bez priznate skole i tih sertifikata nema posla...
 
Sertifikat mozes i bez skole, mada ne znam da li ima za dizajn, mozda ima neki za poznavanje HTML-a i CSS-a, ali sertifikat ne znaci da si strucnjak u svojoj oblasti. Sertifikat znaci samo da znas da to radis, to je kao novi vozac koji ima polozeno po najnovijim standardima, i neko ko vozi vec 20 godina svakog dana. Ocigledno da je daleko strucniji onaj sa vise iskustva, cak i ako nema sertifikat, a iskustvo se stice radom, vezbom i ucenjem na sopstvenim greskama.

U web dizajnu je najbitniji portfolio, tj. prethodni radovi. Ako oni izgledaju fantasticno, i dizajner pokaze svoje vestine na prakticnom primeru, onda je to obicno dovoljno.

Kod web dizajna grafika nije najbitnija, ali eto, ponakada treba da se nacrta neka ikonica mozda, mada i njih mozes uglavnom da skines besplatno sa neta. Jedini problem je logo, posto on mora da bude unikatan, a izrada dobrog logo-a moze da bude jako mukotrpan posao, posebno za nekog ko ne ume da crta. Zavisi i od sajta koji radis, ako radis solo...tesko je, posebno ako fali kreativnosti i talenta. Evo da me ubijes ja ne bih mogao nikada ovako nesto da nacrtam i dizajniram.

header.png


Ako radis u timu, i ima ko da narcta sve to, onda je posao daleko laksi, ako nema...pa zna da bude zeznuto.
 
Sertifikat mozes i bez skole, mada ne znam da li ima za dizajn, mozda ima neki za poznavanje HTML-a i CSS-a, ali sertifikat ne znaci da si strucnjak u svojoj oblasti. Sertifikat znaci samo da znas da to radis, to je kao novi vozac koji ima polozeno po najnovijim standardima, i neko ko vozi vec 20 godina svakog dana. Ocigledno da je daleko strucniji onaj sa vise iskustva, cak i ako nema sertifikat, a iskustvo se stice radom, vezbom i ucenjem na sopstvenim greskama.

U web dizajnu je najbitniji portfolio, tj. prethodni radovi. Ako oni izgledaju fantasticno, i dizajner pokaze svoje vestine na prakticnom primeru, onda je to obicno dovoljno.

Kod web dizajna grafika nije najbitnija, ali eto, ponakada treba da se nacrta neka ikonica mozda, mada i njih mozes uglavnom da skines besplatno sa neta. Jedini problem je logo, posto on mora da bude unikatan, a izrada dobrog logo-a moze da bude jako mukotrpan posao, posebno za nekog ko ne ume da crta. Zavisi i od sajta koji radis, ako radis solo...tesko je, posebno ako fali kreativnosti i talenta. Evo da me ubijes ja ne bih mogao nikada ovako nesto da nacrtam i dizajniram.

header.png


Ako radis u timu, i ima ko da narcta sve to, onda je posao daleko laksi, ako nema...pa zna da bude zeznuto.

Da, da, razumem sta hoces da kazes i slazem se... :) Ja u sustini volim da crtam i saram, ali nisam naravno dobra kao neko ko ima skolu ili veci talenat.... Meni je bitno samo da me neko lepo nauci tome i da ja to skapiram i da posle znam da radim sve sto treba....A s jedne strane sam cula da sertifikat nije bitan nego portfolio, sto je meni nekako i logicnije, a onda opet me naplasise kako je sertifikat bitniji, a ova skola u koju bih ja isla daje samo njihov na engleskom i srpskom i to je to...
 

Back
Top