Adaptirano mleko

A koju vodu koristite za pripremanje adaptiranog mleka? Mislim da cesmovaca kod mene i nije bas zgodna da je dajem bebi.
Meni su preporucili Rosu, ali rekose da je doslo do nekog zagadjenja.
Da li bi dosla u obzir Aqua viva ili nesto slicno?
 
Ja još uvek dojim tako da smo tek od skoro počeli sa jednim dodatnim obrokom aptamila (od 4. meseca)
Samo ... ja i Rosu prokuvavam. Nama u školici rekli da je Rosa kao najbolja za bebe, doduše nisu nam rekli da treba da je prokuvavamo ...
 
Mihajlo pije Bebelac1 od treceg meseca i nije imao problema sa kakom osim kada sam htela da "uchinim neshto dobro" za njega i kupim mu Bebelac Extra Care misleci da je to josh finije od jedinice. Glupacha u prodavnici decje hrane nije umela da mi objasni u kojim sluchajevima se koristi Bebelac EC, pa tako ja Ciletu smuckam 180ml i jadnichak posle 1 sata dobije uzasne grcheve. Odem u obliznju apoteku da pitam i kazu mi da je Bebelac EC za bebe koje imaju problem sa prolivom.
U principu smo zadovoljni Bebelacom, skrecem samo paznju na to da sve te formule treba muckati u mlakushnoj, prokuvanoj vodi da se ne bi unistavali hranljivi sastojci. Chesmovacha nam nije pravila neke probleme a kad se setim priche da je veliki broj flashiranih voda ustvari najobichnija chesmovacha onda se pitam u chemu je shtos.
Meni su objasnili da je bebina kaka zelena onda kad je beba gladna i u nashem sluchaju se to pokazalo kao tachno. Kako je jachao i vishe jeo tako je i kaka dobijala sve lepshu boju :razz:
 
77:
Imam bebu od 5 nedelja koju nazalost ne dojim jer nemam vise mleka, pa je hranim adaptiranim mlekom .
U pocetku je to bio bebelak ali posto sam cula da izaziva zatvor kod beba presla sam na milupa mleko ali od tog mleka beba kaki zeleno i smrdljivo, nije gladna i kaka je bas obilna samo je takva kako sam opisala (izvinjavam se na opisu)
Interesuje me koje ste mleko vi koristile ako jeste i kako se pokazalo.

Ja sma prestala da dojim mog sina kada je imao mesec ipo dana jer on više nije hteo da sisa...
Probala sam kao i ti bebelak ali mi se desio isti problem kao i tebi...
To što beba kaki tako, znači da joj ta hrana ne odgovara i da moraš da menjaš...
Posavetovala sam se sa pedijatrom i on mi je rekao da mu zblažim dugotrajno mleko...
Ali naše mleko, u mlekarama je toliko samo po sebi razblaženo da nema potrebe da ga ti razblažuješ..
Tako da sam mu davala čisto mleko iz tetrapaka, koje mu je prijalo i od kojeg je napredovao....
Pozz
 
Nama su po izlasku iz prodilista rekli da za bebu koristimo Voda vodu ili Aqua vivu i da su one trenutno najbolje na trzistu tako da ja koristim Voda vodu i prokuvavam je pre upotrebe a sto se tice obicnog mleka iz tetrapaka razna su misljenja u sustini svi savetuju da se to mleko uvede kasnije ako se dobro secam oko 1 godine pa nisam htela da eksperimentisem.
 
Родитељ сам бебе старе 4 месеца. Имам проблем са њеном столицом. Зелена је.
Беба има око 8 кг, весела је, ведра и лепо напредује. Скоро је била под терапијом, на инхалирању. На половини терапије столица је била жута. Након терапије, почела сам да јој дајем витамин Б1 у гранулама и столица је опет почела да буде зелена. Од рођења бебу храним Хуманом 1. Још увек кашљуца и избацује секрет (упозорени смо на такву реакцију).
Да ли је беба поново прехлађена или је боја столице зелена због витамина Б1?
ХВАЛА!!!
 
Jugoslovenka:
Ja sma prestala da dojim mog sina kada je imao mesec ipo dana jer on više nije hteo da sisa...
Probala sam kao i ti bebelak ali mi se desio isti problem kao i tebi...
To što beba kaki tako, znači da joj ta hrana ne odgovara i da moraš da menjaš...
Posavetovala sam se sa pedijatrom i on mi je rekao da mu zblažim dugotrajno mleko...
Ali naše mleko, u mlekarama je toliko samo po sebi razblaženo da nema potrebe da ga ti razblažuješ..
Tako da sam mu davala čisto mleko iz tetrapaka, koje mu je prijalo i od kojeg je napredovao....
Pozz
joj zene kada vidim ovako nesto najezim se .Sto se igrate sa decom .Ja sam mojim blizancima davala razna vestacka mleka do 7 meseca kada sam sa kuvanim i 1 obrok uvela razblazeno kravlje i tako sam koristila do 9 meseca kada sam uvelo ono novosadsko od 1.6 (tada nije bilo manje)Kci mije bila ok a sa sinom sam se toliko namucila da nije normalno nije zbog svega hteo da kaki po 5-7 dana i imao je grceve dugoooooo ( skoro do godine)Zaboravila sam da kazem da sam kci dojila do 4 meseca uz vestacko a sina do 3 nisu hteli da vuku vise.Sa trecim detetom je sve bilo dobro dok je sisala 15 meseci i tada nastaje pakao u mome zivotu.Kako je prestala da sisa pocele je da povraca stalno tolio da je nekoliko puta dehidrirala da su joj stali bubrezi. zeludac joj se deformiso i jos silne komplikacije.Posle 1 godine lecenja po svim vecim bolnicama u srbiji ustanovljeno je da je alergicna na skoro sve zivo i sada pije 4 leka dnevno ima 12 kila vec godinu dana i na dijeti je bez alergana samo zato sto sam ja slusala sve oko sebe ,,Daj joj cokoladu griz ,jaja, cisto mleko i sve to pre vremana Zto slusajmo lekare i daj detetu ono mleko koje ti on kaze i radi sve po knjizi da ne bi prosla kao ja.Nisu se dzabe ti ljudi toliko skolovali da sada nista ne znaju u svakom slucaju posavetuj se sa njima
 
Marijanka:
Aptamil je najbolji, mada svako vestacko mleko izaziva blagi poremecaj u stolici, narocito do cetvrtog meseca dok jos beba ima grceve. Ja imam bebu od 10 meseci i hranila sam je bas tim mlekom, odlicno se pokazalo.
Da,najbolji je , tj.istrazivanja su pokazala da je najpriblizniji majcinom mleku.Moja bebica samo njega pije i super napreduje..pozz
 
jelena.ilic:
Родитељ сам бебе старе 4 месеца. Имам проблем са њеном столицом. Зелена је.
Беба има око 8 кг, весела је, ведра и лепо напредује. Скоро је била под терапијом, на инхалирању. На половини терапије столица је била жута. Након терапије, почела сам да јој дајем витамин Б1 у гранулама и столица је опет почела да буде зелена. Од рођења бебу храним Хуманом 1. Још увек кашљуца и избацује секрет (упозорени смо на такву реакцију).
Да ли је беба поново прехлађена или је боја столице зелена због витамина Б1?
ХВАЛА!!!

Zelena stolica je "stolica gladi",medjutim ukoliko si primetila da ti beba nije gladna i da lepo napreduje od Humane,onda je verovatno u pitanju vitamin b1,mada nekad stolica ume da bude zelena upravo zbog vestacke hrane.Moja beba se od rodjenja hrani NAN-om od kog je on bas sit i ,hvala Bogu,sajno napreduje,a opet stolica je cesto zelena.Doduse sad je malo tamnije zelena,jer nam je doca prepisao da pijemo gvozdje.
 
Happy-ca koliki je bebi hemoglobin, i mi pijemo gvozdje pa me zanima, i koliko ima tvoja beba?
Da ne skrecem sa teme, da zelena stolica je stolica gladi, mozda je od vitamina B, stvarno ne znam, ali ako dete lepo napreduje nema proliv ili zatvor mislim da je OK. I mojoj bebi je stolica tamno zelena jer pije gvozdje. On je pio bebelac u pocetku i stvarno nije imao problema kakio je uvek zlatno zuto. Treba isprobati vise vrsta forumula dok se ne pronadje prava. Znam samo da je moja cerka imala uzasan zatvor od Impamila, to se secam.
I jos da dodam za vodu. Za priremu formule smo koristili i probali sve kupovne vode na trzistu, ja sam ih prokuvavala i nakon kuvanja je u svakoj ostajao beli trag u serpici, beli talog i nesto kao da je plivalo po povrsini vode, a kad bih je sipala u flasicu bila je mutna. Sve osim Rose, nju kad prokuvam ostane bistra kao i pre kuvanja. Posto Aleksa sad ima malo vise od 7 meseci vise mu ne kuvam Rosu, pije je ovako direktno iz flase u flasicu.
 
Ana je do 6. meseca pila NAN. Desavalo se da je stolica zelena, kazu dete gladno a ona se najela bas. Pitam rodjaka, neonatologa, kaze da stolica bude zelena od oksidacije u crevima. I zapazila sam u peleni da je tacno tako i bilo, jer se boja menjala zavisno koliko cesto kaki. Ipak, pitajte pedijatra. Takodje, ROSA je preporucena voda za pravljenje adapt. formula jer ima najmanji sadrzaj minerala, pa je kao takva najbolja za bebe, a ne zbog marketinga. Najbolji test je prokuvavanje u cattle-u, grejac ostaje netaknut, nigde kamenca. Prokuvavanje nije neophodno, ali je preporucljivo bar do 6. meseca, imunitet se polako gradi...
 
@7sins
stvarno ne znam koliki mu je hemoglobin,uglavnom prepisan mu je ferum lek na mesec dana.Sutra puni 4 meseca.Doktorka kaze da je to kod njega fizioloska anemija koja se ne treba leciti,ali posto je on dosta krupna beba,prepisala mu je gvozdje.
 
7sins:
Happy-ca koliki je bebi hemoglobin, i mi pijemo gvozdje pa me zanima, i koliko ima tvoja beba?
Da ne skrecem sa teme, da zelena stolica je stolica gladi, mozda je od vitamina B, stvarno ne znam, ali ako dete lepo napreduje nema proliv ili zatvor mislim da je OK. I mojoj bebi je stolica tamno zelena jer pije gvozdje. On je pio bebelac u pocetku i stvarno nije imao problema kakio je uvek zlatno zuto. Treba isprobati vise vrsta forumula dok se ne pronadje prava. Znam samo da je moja cerka imala uzasan zatvor od Impamila, to se secam.
I jos da dodam za vodu. Za priremu formule smo koristili i probali sve kupovne vode na trzistu, ja sam ih prokuvavala i nakon kuvanja je u svakoj ostajao beli trag u serpici, beli talog i nesto kao da je plivalo po povrsini vode, a kad bih je sipala u flasicu bila je mutna. Sve osim Rose, nju kad prokuvam ostane bistra kao i pre kuvanja. Posto Aleksa sad ima malo vise od 7 meseci vise mu ne kuvam Rosu, pije je ovako direktno iz flase u flasicu.
Beli talog vam je drage moje -kamenac, i zaista je rosa najbolja , ja sam isto do pre neki dan koristila voda-vodu , i od kamenca je nemoguce oprati serpe, a rosa je stvarno cista kao suza...
 
Da pitam glupost,da li to znaci da kad beba napuni 4 ili 6 meseci zavrsavamo sa formulom i prelazimo na kravicu???
Jos nismo isli kod pedijatra i jako smo mali 13 dana ali da se raspitamo.
@7Sins ti si prestala sa adaptiranim sa 4,5 meseca? Pa to je super.
 
Mene to isto interesuje, naime sin mi je napunio sest meseci pre nedelju dana i probala sam da mu dam kravicu ali nije hteo ni da cuje. Jednom je malo popio i pijuci povratio sve. Nakon toga sam mu napravila bebelac (jer njega pije od samog starta i dobro mu prija, napreduje lepo itd.) medjutim cim je video flasicu poceo je da place, tako da sam morala da cekam da prvo odspava i "zaboravi" pa tek onda da mu dam bebelac. Sutradan ista prica, tako sam na kraju odustala. Sad se nesto mislim sta da radim. Da li da probam neko drugo mleko, da li da ga razblazim sa molo vode, dodam malo secera, prokuvam ili koji vec trik da primenim. Doktor kaze da kravica ne mora da se kuva !?! drugi da mora, i koga god da pitam svako ima drugu pricu. Ajmo iskusne mame da cujem i vas da li ste imale ovu vrstu problema i kako ste ga resile. Pls.
 
snezac:
Da pitam glupost,da li to znaci da kad beba napuni 4 ili 6 meseci zavrsavamo sa formulom i prelazimo na kravicu???
Jos nismo isli kod pedijatra i jako smo mali 13 dana ali da se raspitamo.
@7Sins ti si prestala sa adaptiranim sa 4,5 meseca? Pa to je super.
kako jako ste mali?mislis dete ti je malo?
ja sam svom detetu pocela da dajem mleko za odrasle posle prvog rodjendana
 
snezac:
Da pitam glupost,da li to znaci da kad beba napuni 4 ili 6 meseci zavrsavamo sa formulom i prelazimo na kravicu???
Jos nismo isli kod pedijatra i jako smo mali 13 dana ali da se raspitamo.
@7Sins ti si prestala sa adaptiranim sa 4,5 meseca? Pa to je super.

Ne znam da li sam ja merodavna da ti dajem savete, jer se kod nas savetuje ne kravlje mleko pre godinu dana, ima dosta razloga, izaziva alergiju, nije podobno za bebe vec za telice, i svasta jos nesto. Tako da te necu savetovati vec ti predstavljam moje misljenje i moj stav. Aleksa je pio bebelac, i ja sam samoinicijativno polako presla na kupovno kravlje tacnije Somboled, prvo 2/3sko razblazeno sa prokuvanom vodom a ubrzo i na cisto. Sad vec ima 8 punih meseci i pije kravlje uglavnom Somboled a ponekad i kravicu. Ja oba ta mleka kuvam iako pise da ne moraju da se kuvaju. U mlekce mu dodam malo secera a sada vec i kasicicu plazme uvece. On mleko pije ujutru i uvece i ponekad preko noci ako se probudi jer u toku dana ima jedan obrok zitarice, jedan slani meso i povrce i jos jedan voce. Sad planiram da uvedem i vecericu pre tog mleka pred spavanje. Jedan pedijatar mi je rekao niposto kravlje jer nije namenjeno ljudskoj upotrebi drugi je rekao moze polako. Vodila sam se svojim iskustvom sa prvim detetom koje su mi sa 3 meseca otpustili sa Neonatologije sa savetom da nastavim sa Impamilom jos mesec dana a onda polako predjem na kravlje. To je bilo pre 5 godina, od tada vidim mnogo toga se promenilo. Uradi onako kako ti smatras da je dobro za tvoju bebu, ako nisi sigurna ili se bojis poslusaj svog pedijatra. Pozdrav
 

Back
Top