Navlacenje

markoca

Poznat
Poruka
7.190
Mislim da pocinjem da se navlacim na pusenje.Ne zelim da pusim i hocu da prestanem sa uzimanjem cigara.Moze li neko da mi pomogne po tom pitanju?

P.S Ovo hocu da resim bez saznanja drugih.
 
markoca:
Mislim da pocinjem da se navlacim na pusenje.Ne zelim da pusim i hocu da prestanem sa uzimanjem cigara.Moze li neko da mi pomogne po tom pitanju?

P.S Ovo hocu da resim bez saznanja drugih.

A koliko ti imas godna? Koliko dugo pusis? Koliko cigareta dnevno? I najvaznje od svega - zbog cega pusis?
 
Duvati je termin koji se koristi za pusenje marihuane. Da li si ti mislio da kazes da se navlacis na pusenje trave (duvanje) ili na obican nikotin, tj. klasicno pusenje cigareta. Ako se radi o duvanju, marihuana je u stanju da veoma brzo izazove psiholosku zavisnost pa nije ni cudo sto si hteo jos i sto se osecas kao da se navlacis. Ako se radi o klasicnim cigaretama, za izazivanje nikotinske zavisnosti potrebno je vise vremena. I u jednom i u drugom slucaju, pocetni korak je da jednostavno sebi u glavi kazes "NE!" a onda da to jasno kazes i drugima, i da shvatis da mozes da budes musko i dobar frajer i ako se ne budes drogiorao, napijao ili pusio. Ukoliko zelis pomoc mozes uvek da se obratis skolskom psihologu (oni imaju zakonsku obavezu da zastite privatnost podataka koje im o sebi dajes pa o tvom problemu ne moraju znati drugi u skoli) ili na svojoj opstini lokalnom savetovalistu za mentalno zdravlje dece i omladine koja obicno postoje pri Domovima zdravlje, a gde takodje rade psiholozi i psihijatri koji ce profesionalno cuvati tvoje podatke.
Ali primarno je i uvek najvaznije da sam se bi kazes "Ne!", da doneses odluku i drzis je se po svaku cenu, i da - ukoliko nisi u stanju da se sam boris - trazis pomoc.
Pozdrav i srecno!
 
chek...kazhe mi da smaram chetrnaestogodishnjak koji u navedi lokaciju stavlja "sombor centar"....a potom prita ljude kako da se ne navuche na cigarete?.....svashta....
 
Ako ikako možeš, nemoj da dozvoliš sebi da se "navučeš" na duvan! Jer će ti kasnije biti mnogo teže da ga ostaviš nego sad, kada si tek počeo. Ja sam u fazi ostavljanja duvana, posle mnogo godina i veruj mi - teško je, i volela bih da je imao ko da mi kaže kada sam tek počinjala NEMOJ! Ja trenutno radim tako što "odlažem" paljenje cigarete. Svaki put kada pomislim da zapalim cigaretu, ja kažem sebi, 'ajde malo kasnije, pa kad dodje to malo kasnije, opet kažem, 'ajde malo kasnije, i evo to radi već neko duže vreme.
Mlad si, bavi se sportom, jedi jabuke, uzmi ljute bonbone sa mentom... ali budi pametan i baci cigare. Nadji motivaciju... veruj mi mnogo će te više ceniti drugovi i devojčice ako si karakter nego ako nisi, izdvoj se od gomile, budi svoj i imaj svoj stav. Neki će te zavitlavati što nećeš da pušiš sa njima u društvu, ali će ti potajno zavideti.
 
Tako se pocinje!
Nije da ti ja sad nesto prosipam neku pamet,ali iz iskustva ti to govorim.I sve bih dala da nikada nisam zapalila cigaretu.
U tvojim godinama sam bila u tripu da sve to drzim pod kontrolom,nisam nikog slusala po tom,a i mnogim drugim pitanjima,a sad...

Vodi zdrav i normalan zivot tp je pravi izbor.
Pozdrav...
 
_LAVICA_:
Tako se pocinje!
Nije da ti ja sad nesto prosipam neku pamet,ali iz iskustva ti to govorim.I sve bih dala da nikada nisam zapalila cigaretu.
U tvojim godinama sam bila u tripu da sve to drzim pod kontrolom,nisam nikog slusala po tom,a i mnogim drugim pitanjima,a sad...

Vodi zdrav i normalan zivot tp je pravi izbor.
Pozdrav...


Istina. Bas sam pre neki dan racunao da sam zapusio dobar auto. Ne treba pusiti jer ce cigarete jos poskupeti. U EU su po 3-4 eura kutija.
 

Back
Top