Superior Burger

Cuveni vegan Superior hambururger $ 6 skoro je u Njujorku proglasen za najbolji hamburger na svetu. Ljudi su zadovoljni debljinom i teksturom hamburgera.

Dolazi u lepinji sa ajsberg salatom i paradajzom na vrhu, mirodjijom i sosom.


https://metrouk2.files.wordpress.com/2015/11/superiorityburger.jpg?w=748&h=747&crop=1

Lepo, lepo...
Lepo, masno i ukusno.
Bogato filovano....

Zato svaka treća devojka i mlada žena
ima dupe ko pola Rusije !


- - - - - - - - - -

Leskovac je Leskovac, Njujork je Njujork.

Dao bih celu Petu Aveniju za tri razrađene
leskovačke roštiljarnice...!
 

Zato svaka treća devojka i mlada žena
ima dupe ko pola Rusije !

3163479_orig.jpg
 
Ja sam vegetarijanac od 22-ge (a imam 40+), a vegan u zadnjih 7 ili 8 godina, i ne jedem ništa što je kopija konvencionalne hrane, pa samim tim nikakve veganske sendviče i burgere. Samo voće i povrće u sirovom obliku. A ostalima na volju.
 
Najbolje je voce i povrce, imas moje pohvale.

I ja sam vegan godinama. Nisam bio vegetarijanac. Nijednom me nije uhvatio grip. Konzumiram sendvice i biljne sireve. Porucio sam dzak organske soje. Pravim biljni sir. Po ukusu nema razlike od njihovog. Nema kravlje krvi i gnoja.
 
Naravno. Zato ne idem ni na kakve veganske radionice.

Majstore, imaš jedan problem sa "organskom" sojom. U stvari sa sojom uopšte. Soja ništa ne valja. Jedino da otvorim temu o tome. Mada imaš na Google. Soja ti je 5 puta oipasnija od mesa. Ne mogu da shvatim.

Pre nekoliko dana sam na svom Facebook zidu, i na nekoliko veganskih Facebook grupa, ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito “sojino mleko” i “tofu sir”, dugačak je tekst), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Neki pametnjakovići su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je “sojino mleko” zdrava hrana, a “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, te su rekli kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... i sve to naravno bez ikakvih argumenata. Da ih demantujem.

Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:



http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/413696/Sramota-Kriju-da-vec-jedemo-GMO-hranu



Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni njihovih jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je daleko bliže mojih 96% GMO soje nego njihovih 7% GMO soje. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je precizno oko 93,33%. Što znači da su sve te sojine GMO proserotine (“sojino mleko” i “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži.

O tome koliko je bilo kakva soja opasna po zdravlje slobodno izgooglaj. Ja je izbegavam i bežim od nje kao đavo od krsta.
 
Moja nije GM, u pitanju je organska. Naravno da ne treba nista jesti sto je GM, prvo jer nema ukus, a drugo sto znamo sta je modifikacija.

Genistein je "glavni krivac" u soji, optuzen da je stetan jer ubrzava rast celija raka dojke. Genistein razbija i neutralise lekove koji se propisuju za one koji imaju rak dojke, Tamoksifen i Letrozol.

Ova bijka je satanizovana, pokazala se kao korisna u lecenju leukemije, pokusali su da genistein dovedu u vezu sa neplodnoscu kod muskaraca ali su pobijeni studijom koja je utvrdila da izoflavoni nemaju nikakav uocljiv uticaj na spermu i testise.

Genistein deluje kao direktan antioksidans, slican uticaju drugih izoflavona koji deluju na suzbijanje i neutralizaciju slobodnih radikala.

Vecina onih koji pisu protiv soje su doktori poput Zakline Bromberg navodeci da je doslo do negativnih promena kod zena u eksperimentu konzumiranja soje koji je povecavao rak. Da li su jele nesto drugo osim soje ili samo soju tu informaciju nemamo. Bez obzira na taj eksperiment, drugi pokazuju suprotno.

Sta god neko prihvatio za genistein, da je dobar ili ne, treba reci da ulazi u sastav kafe i nekih lekovitih biljaka. Ja je jedem zimi, jednom do dva puta nedeljno, leti slabije. Pirinac npr. ne konzumiram uopste jer ne mogu doci do pirinca koji nije GM. Nije ni potreban.

- - - - - - - - - -

O tome koliko je bilo kakva soja opasna po zdravlje slobodno izgooglaj. Ja je izbegavam i bežim od nje kao đavo od krsta.

Nije naivna. I kad se pogleda dok je jos u mahuni sa onim dlakama izaziva neku nelagodu.
 
Kolega, majstore, šta god da napišeš o soji, ja ću je bojkovati do kraja života. Zašto? Zato što je vladari sveta, koji namerno i smišljeno truju široke narodne mase, stavljaju u sve. Kad kažem sve mislim na svu industrijsku hranu. Čim je stavljaju u svu industrijsku hranu, od čokolada punih svinjske masti do keksova punih kojekakvih neproverenih emulgatora, pa čak i do hleba, meni je to znak za alarm. Ne znam gde nabavljaš organsku soju, ali organska je 7% u ukupnom udelu soje. Pa čak ni ona ne valja. A ubacuju je čak i u hlebove. Znači kombinacija mleko i hleb, kao sirotinjska hrana, da se tako izrazim, odlična je stvar za trovanje najširih narodnih masa. Psihopate su na vlasti. Odavno poznato.

Jednom prilikom, pre par godina (čak i tada je to bilo tako) u jednom velikom trgovačkom marketu (da ne navodim njegovo ime i da ga ne reklamiram za 0 dinara/kuna/maraka/franaka/dolara/eura, kao neki izrodi našeg naroda, GMO žderači od 300 kila, koji rade za cioniste za 0 dinara/kuna/maraka/franaka/dolara/eura), bio sam u nabavci nekih sredstava za higijenu. To su jedine stvari koje kupujem u prodavnicama, jer mi se može tako. Hranu nikada neću kupiti u marketu, jer mi se i to može, već samo na pijaci.

I tako, šetajući po celom marketu, onako “kupoholičarski”, više glumeći nekoga ko ide u šoping nego što sam zaista ljubitelj kupovine, prođoh i pored dela gde se prodaju meso i pekarski proizvodi. I jedna baka mi privuče pažnju time što je od trgovkinje tražila najveći somun, pitajući je pri tom da li u njemu ima kvasca ili je beskvasan. I trgovkinja joj reče da somun sadrži kvasac, zatim integralno pšenično brašno i najzad sojino brašno. Kad sam to čuo diže mi se kosa na glavi, instinktivno, ne zbog sebe, jer godinama ne jedem hleb i pekarske proizvode, niti ću ih ikada jesti, i zbog svog zdravlja, ali i u inat cionistima i njihovim slugama koji rade za njih za 0 dinara/kuna/maraka/franaka/dolara/eura, već zbog mnogih ljudi do kojih mi je stalo, a koje sistem truje preko hrane.

(Ja se, kao neko ko u sebi ima jako mnogo paganskog duha pobune, kada sam u pravu, vodim onom pričom iz 90-tih godina prošlog veka, kad su nas u Srbiji tadašnji vlastodršci pokušali da maltretiraju preko svojih medija, da ne gledamo njihov dnevnik, jer ako ga gledamo nerviraće oni nas, a ako izađemo vani i lupamo u šerpe i lonce, onda ćemo nervirati mi njih. Dakle, tako i ja sada. Naime, ako bih jeo meso, mleko i jaja, kao i industrijsku i termički obrađenu hranu sa kodom HACCP, konzumirao kafu, duvan, alkohol, droge i lekove - onda bi bogoborno i bogohulno obrezani cionisti nervirali mene, i atakovali na moje zdravlje; a ako ja sve to bojkotujem, zato što je tako bolje i zdravije, ali i iz inata njima - onda ispada da se ja rugam njima i da ja nerviram njih. Ojha.)

I zamolih pomenutu baku da mi pokaže etiketu sa cenom, jer sam video da se na njoj ne nalazi samo cena, već i sadržaj somuna. Ako sam dobro zapamtio, pisalo je sledeće: pšenično brašno Tip 500 (puno glutena), pšenično brašno Tip 850 (takođe puno glutena), zatim integralno pšenično brašno (čitajte GMO brašno), zatim voda, so i kvasac, zatim emulgatori - E 240 i E 260 - i na kraju najveći otrov, naime sojino brašno.

Koga zanima šta su emulgatori, neka progugla i videće da je većina emulgatora proizvedena od svinjskih otpadaka, ponajviše od svinjske njuške, kao i svinjskih papaka i svinjskih creva. Njihovim smišljenim ubacivanjem u široku upotrebu, u ovom slučaju u masovnu ishranu, vegani i vegetarijanci koji jedu hleb ili industrijsku hranu sa kodom HACCP, punu emulgatora, ne mogu se nazvati pravim veganima i vegeterijancima, niti se muslimani mogu nazvati pravim muslimanima, jer su svi zajedno samo jadni izmanipulisani svinjožderi. Na ovaj način masoni i iluminati pretvaraju vegane i vegetarijance, koji jedu hleb i industrijsku hranu sa kodom HACCP, a sami sebe lažu i zavaravaju kako su pravi vegani i vegetarijanci, kao i muslimane, koji jedu hleb i industrijsku hranu sa kodom HALAL, a sami sebe lažu i zavaravaju kako su pravi muslimani, u najgore svinjoždere, sluge Novog svetskog poretka, ispranog mozga, i pored toga u njih ubacuju kancerogene ćelije.

Da ne širim priču, pitao sam trgovkinju zašto se sojino brašno ubacuje u hleb i ona nije umela da mi odgovori. Rekao sam nešto u stilu da ne jedem hleb godinama, na šta mi je ona uzvratila da su naši preci jeli hleb. Ali ja sam je ispravio rekavši da su jeli pravi hleb, pre nekih 150 godina, i više, u kome je bilo svega 7% glutena, dok ga danas ima oko 88%, dok sojino brašno niko nije ubacivao u hleb. Toliko o tome.

Ne bih više pisao o ovome, jer sam dosta toga rekao. Ostalo treba potražiti na Google, jer ima jako mnogo. Ali svakome na volju.
 
(Ja se, kao neko ko u sebi ima jako mnogo paganskog duha pobune, kada sam u pravu, vodim onom pričom iz 90-tih godina prošlog veka, kad su nas u Srbiji tadašnji vlastodršci pokušali da maltretiraju preko svojih medija, da ne gledamo njihov dnevnik, jer ako ga gledamo nerviraće oni nas, a ako izađemo vani i lupamo u šerpe i lonce, onda ćemo nervirati mi njih. Dakle, tako i ja sada. Naime, ako bih jeo meso, mleko i jaja, kao i industrijsku i termički obrađenu hranu sa kodom HACCP, konzumirao kafu, duvan, alkohol, droge i lekove - onda bi bogoborno i bogohulno obrezani cionisti nervirali mene, i atakovali na moje zdravlje; a ako ja sve to bojkotujem, zato što je tako bolje i zdravije, ali i iz inata njima - onda ispada da se ja rugam njima i da ja nerviram njih. Ojha.)

Moja taktika je preko biljnih kobasica, sira i cvaraka koje im dam da probaju.

Pitam kakav je "kravlji" sir a oni kazu dobar, mozda malo vise soli. Ahaha.
 

Back
Top