Upgrade: ram, graficka (potreban savet)

Big Daddy

Početnik
Poruka
23
Pozdrav svima :wink:

Konfiguracija:
Barton 2500+ Box, Abit NF7, Infineon 256MB ddr333 (2,5; 3; 3; 7), Gigabyte GV-R92128VH (128MB ddr; core 250MHz; memory 400MHz; vivo), napajanje MS Industrial (to pise na njemu) 400W.

RAM >> 1GB (2x512)
ddr333 ili ddr400? Koliko sam video u nekim testovima stavljanjem ddr400 u asinhroni mod se ne dobija nista, a ako je stavim da radi kao ddr333 i spustim ostala setovanja (CL...) tu se vec nesto dobija. Dalje, svi Barton 2500+ procesori koji dolaze u BOX pakovanju se mogu overklokovati na 2,2GHz (Pirates United tako kazu), tj FSB na 200 (pa bi ddr400 odgovarala). Vredi li razmisljati o tome (najveca temp je bila 60C, 28C u sobi, kuciste bez otvora na stranama i dodatnih ventilatora, sa prasinom od 6 meseci i posle jedno 3h igranja Far Cry-a)? Naravno, uz mnogo bolje hladjenje. E sad, jel bolje uzeti neku kvalitetniju ddr333 ili neku prosecnu ddr400? :confused: Kog proizvodjaca, model (a moze i gde ima da se kupi u BG-u), racunam negde do 130E?

Graficka
Sta je najbolje do 200E? Nije vazno da li je ATI ili NVIDIA, nego da odgovara ovoj konfiguraciji i da je provereno dobra.

Da li ovo moje napajanje (za siroke narodne mase) moze to da izdrzi? Nisam da sad imao problema (desavalo se da padne napon na sekundu, ugasi se tv a komp sljaka normalno - ako to uopste nesto znaci).

Koliko mogu da dobijem za moju memoriju i graficku?

Hvala svima koji odgovore bar na neko pitanje.
 
Big Daddy:
Pozdrav svima :wink:

Konfiguracija:
Barton 2500+ Box, Abit NF7, Infineon 256MB ddr333 (2,5; 3; 3; 7), Gigabyte GV-R92128VH (128MB ddr; core 250MHz; memory 400MHz; vivo), napajanje MS Industrial (to pise na njemu) 400W.

RAM >> 1GB (2x512)
ddr333 ili ddr400? Koliko sam video u nekim testovima stavljanjem ddr400 u asinhroni mod se ne dobija nista, a ako je stavim da radi kao ddr333 i spustim ostala setovanja (CL...) tu se vec nesto dobija. Dalje, svi Barton 2500+ procesori koji dolaze u BOX pakovanju se mogu overklokovati na 2,2GHz (Pirates United tako kazu), tj FSB na 200 (pa bi ddr400 odgovarala). Vredi li razmisljati o tome (najveca temp je bila 60C, 28C u sobi, kuciste bez otvora na stranama i dodatnih ventilatora, sa prasinom od 6 meseci i posle jedno 3h igranja Far Cry-a)? Naravno, uz mnogo bolje hladjenje. E sad, jel bolje uzeti neku kvalitetniju ddr333 ili neku prosecnu ddr400? :confused: Kog proizvodjaca, model (a moze i gde ima da se kupi u BG-u), racunam negde do 130E?

Graficka
Sta je najbolje do 200E? Nije vazno da li je ATI ili NVIDIA, nego da odgovara ovoj konfiguraciji i da je provereno dobra.

Da li ovo moje napajanje (za siroke narodne mase) moze to da izdrzi? Nisam da sad imao problema (desavalo se da padne napon na sekundu, ugasi se tv a komp sljaka normalno - ako to uopste nesto znaci).

Koliko mogu da dobijem za moju memoriju i graficku?

Hvala svima koji odgovore bar na neko pitanje.

Kupi jacu memoriju 512 ili 1024Mb KINGSTON PC 400.....(obavezno PC400)!
Ako igras igrici kupi Nvidiu ASUS N6600/TD/128MB........
Napajanje bi mogao da kupis DTK ili CHIFTEC od 350-400W
Sve ostalo nemoj da diras jer je stvarno extra komp ( koristim isto bartona i neplaniram jos da predjem na 64)
Sve ovo sto sam naveo mozes da kupis u bilo kojoj PC prodavnici ( COMPART, MONITOR,MILSOFT,..............)
PS: NEMOJ DA OVERKLOKUJES BARTONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrav!
 
Znam da se od 6800LE otkljucavanjem moze dobiti obicna 6800 (uz malo srece), ali ne bi da se petljam sa time. O Radeonu 9800 ne znam skoro nista... ...ipak mislim da NV43 donosi noviju tehnologiju. Zadovoljan sam mojim Radeonom 9200 koji je uradio Gigabyte (ima i aktivno hladjenje), pa bi opet uzeo Gigabyte. Jel ima neko iskustva sa Gigabyte GV-N66T128D (FX6600gt,128Bit,128MB)? Da li ce se pojaviti Radeoni X700 za AGP (narocito X700XT koji bi trebalo da bude pandan GF6600gt-u)?

Memorija mi je mnogo veci problem (tj nemam pojma sta da uzmem :roll: )! Malo se pise u novinama, u vecini oglasa se ne navode karakteristike... Kakve su Kingston i Corsair memorije Value Ram i Value Select? Geil? Cuo sam da je za Athlon XP procesore vazno da je CL sto manja. Jel moguce uzeti pristojnih 2x512MB za 150E?
 
Big Daddy:
Znam da se od 6800LE otkljucavanjem moze dobiti obicna 6800 (uz malo srece), ali ne bi da se petljam sa time. O Radeonu 9800 ne znam skoro nista... ...ipak mislim da NV43 donosi noviju tehnologiju. Zadovoljan sam mojim Radeonom 9200 koji je uradio Gigabyte (ima i aktivno hladjenje), pa bi opet uzeo Gigabyte. Jel ima neko iskustva sa Gigabyte GV-N66T128D (FX6600gt,128Bit,128MB)? Da li ce se pojaviti Radeoni X700 za AGP (narocito X700XT koji bi trebalo da bude pandan GF6600gt-u)?

Memorija mi je mnogo veci problem (tj nemam pojma sta da uzmem :roll: )! Malo se pise u novinama, u vecini oglasa se ne navode karakteristike... Kakve su Kingston i Corsair memorije Value Ram i Value Select? Geil? Cuo sam da je za Athlon XP procesore vazno da je CL sto manja. Jel moguce uzeti pristojnih 2x512MB za 150E?

Sto se tice graficke uzmi ili onu koju sam ti naveo ili ASUS 9800PRO (graficka sa 2 aktivna coolera) i ne treba ti nista bolje od AGP-a!!

Po pitanju memorije nemoj da mnogo experimentises nego uzmi lepo 2*512 Kingston PC400 i stavi u dual chanel modu i to ima da ti ODLICNO RADI!!! Kingston od 512MB moze kupiti za manje od 50E !!!

NEMOJ MNOGO DA ULAZES U TU KONFIGURACIJU JER CE CENA 64-bitnim MASINAMA PADATI I BOLJE SKUPLJAJ KINTU ZA NEKU TAKVU MASINU NOGO STO CES U TAJ KOMP ULOZITI!!!!!!
Pozdrav!
 
@jozza
Dobra memorija, nema sta. Uzecu je u obzir. Gde ima da se uzme (posto si naveo cenu)? Da ne lutam mnogo (nisam iz BG-a).

@nid
Pa i ja sam razmisljao o nekom prosecnom Kingstonu ili Corsairu... ...al mi se vec smucilo gledanje cenovnika :evil: , jer pored njih nigde ne navode CL i ostalo (sem kod onih od 300E). To cu prvo pogledati, al da imam u rezervi nesto (kad ovo sto je Jozza predlozio). A 64-bitnu masinu necu kupovati bar jos godinu dana (dok sve lepo legne), a za to vreme treba tamburati po necemu. Idem da nadjem nesto o tom Radeonu 9800 pro (o njemu uopste nisam razmisljao, valjda zato sto se najvise prica o nVidia karticama otkad je izasla serija 6xxx).
 
U pravu je nid - ne treba previse ulagati u ovu konfiguraciju (a bas sam se nalozio na neki Corsair).
Znaci: Kingmax Super Ram pc3500/433 cl2,5 (ovaj su testirali na Pirates United, a i ja planiram da uradim nesto slicno kao oni) - 4550din - 512MB ili
Geil ddr400 cl2,5 - 4770 - 512MB. (obe imaju Life Time)

Pa ako je neko raspolozen da pomogne... ...do sutra u 10h.
 
Toplo bih ti preporucio Gigabyte GV-N66T128D. Skoro sam je pazario i prezadovoljan sam.
Ima i varijanta GV-N66t128VP koja radi malo brze (cini mi se da je brzina memorije 1250 MHz) i ima PASIVNO HLADJENJE!!!
A sto se tice Kingmax DDR 512MB KINGMAX HARD CORE PC4000/500 CL3 i sa njom sam zadovoljan i planiram da uzmem jos 512MB.
Moj savet je da uzmes gore navedenu graficku OBAVEZNO.
Neces zazaliti.
 
Kingston 2*512 Mb u paru, jer Abit NF7 ima dual rezim rada i podrzava DDR 400!
Dobra ti je i PQI memorija i Kingmax, ostalo ne bih preporucio, samo vodi racuna da budu potpuno isti moduli!

Graficku uzmi, naravno ako se igrad GeForce FX 6600GT, a mozes da birad Asus, MSI ili Leadtek, svaki je O.K.

Pozdrav!
 

Back
Top