Podsetnik za odrasle

Jugoslovenka

Primećen član
Poruka
687
Ako Vas dete potraži pogledom - POGLEDAJTE GA
Ako Vas dete dodirne rukama - ZAGRLITE GA
Ako Vas dodirne usnama - POLJUBITE GA
Ako dete hoće nešto da Vam kaže - SASLUŠAJTE GA
Ako se dete oseća usamljeno - PRATITE GA
Ako se dete oseća žalosno - UTEŠITE GA
Ako se dete oseća bespomoćno - POMOZITE MU
Ako dete ima poteškoća - OSOKOLITE GA
Ako dete doživi neuspeu - ZAŠTITITE GA
Ako dete izgubi nadu - OHRABRITE GA

Ovo je podsetnik za odrasle, za ova brza vremena, kada se brzo živi i pri tom se zaboravljaju nama najvažnija, bespomoćna bića - naša deca...
Htedoh ovo da podelim sa Vama....to je preuzeto iz humanitarnog udruženja "Sačuvajmo decu"...
Pošto mi je sada nastupio jedan težak period da moram da radim i 12 sati na dan, nedostaje mi ovo o čemu sam Vam pisala....
 
Fantina:
Zahvaljujem ti u ime svih zauzetih roditelja, ovo je ono što bi trebalo prvo pročitati svako jutro pre nego što se svuče pidžama!

Hvala ti, draga...
Ovo je jedna od dve odštampane stvari koje držim pored računara na poslu....drugu možeš potražiti ako te interesuje, nalazi se na Svaštari, tema je Mudrosti....
Pa eto, pročitaj...
 
Kada bi postojala neka škola za roditelje (a na žalost ne postoji) ovo bi trebalo da bude ispisano na svakom njenom udzbeniku : )))

Od kako sam postala roditelj svakodnevno slušam savete tipa: nemoj ga nosati, nemoj trčati na svaki njegov plač, nemoj mu davati ovo, nemoj mu davati ono, ... nauči ga da razume reč: NE!
A ja bih bila najsrećnija kada bi prve reči čije bi on značenje razumeo bile: volim te.
 
lady me:
Kada bi postojala neka škola za roditelje (a na žalost ne postoji) ovo bi trebalo da bude ispisano na svakom njenom udzbeniku : )))

Od kako sam postala roditelj svakodnevno slušam savete tipa: nemoj ga nosati, nemoj trčati na svaki njegov plač, nemoj mu davati ovo, nemoj mu davati ono, ... nauči ga da razume reč: NE!
A ja bih bila najsrećnija kada bi prve reči čije bi on značenje razumeo bile: volim te.

Moj sin ima pet godina...od kada se rodio, nije prošao jedan dan a da mu ja ne kažem da ga volim najviše na svetu...
Razume on to vrlo dobro, veruj mi...a danas ne prođe ni jedan dan da me on ne zagrli i ne kaže :Volim te najviše na svetu celom.....:) Umazila sam gao mačku...šta ću kad ga volim :)
 
Ma to sve radim,toga nam ne fali, uvek su mi bili na prvom mestu.Bilo je perioda kad sam i ja radila po 3 meseca po 12 sati u 2 smene i subote i nedelje.Nije toliko bitna kolicina vremena uz dete nego da je to vreme kvalitetno tj. sa svim nabrojanim u prvom postu.Nekidan sam narasla ko kvasac kad mi je sin rekao da je njegovo detinjstvo sretno i da se ne bi menjao ni sa nekim bogataskim detetom ili nekim iz "kompletne"porodice.Ne znam jel mi podilazio ali ja sam bila sretna.Mene muci nesto drugo a to je kako uspeti udovoljiti njihovim naraslim materijalnim zahtevima i potrebama .Cesto mi prevazilaze mogucnosti.Dobri su i zasluzuju mnogo vise nego sto mogu da pruzim i to me jede.Ne mogu cesto da odredim sta je dobro i potrebno a sta luksuz.Kad nesto ne mogu da im priustim vadim se na to da moraju za neke stvari biti uskraceni da bi imali jaci motiv da se i oni bore u zivotu da to sami dosegnu.
 

Back
Top