Srednja medicinska

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Pocela je skolska godina i vratila me u realnost:zper:Moje dete je 7.razred i razmisljamo o upisu u srednju medicinsku.Ima li neko iskustva sa ovom skolom u Beogradu i kakvi su kriterijumi za upis.?nteresuje je smer za akuserstvo i ginekologiju.Ona je jak vrlodobar djak sa tendencijom da se vrati u odlicne:bye:jer je u setom raz.malo popustila.Ima li sanse?
 
Pocela je skolska godina i vratila me u realnost:zper:Moje dete je 7.razred i razmisljamo o upisu u srednju medicinsku.Ima li neko iskustva sa ovom skolom u Beogradu i kakvi su kriterijumi za upis.?nteresuje je smer za akuserstvo i ginekologiju.Ona je jak vrlodobar djak sa tendencijom da se vrati u odlicne:bye:jer je u setom raz.malo popustila.Ima li sanse?

ima..dobro uradi prijemni

ne znam koliko tacno treba za taj smer ali ima i opsti sa kojim joj je najlakse naci posao ukoliko, kojim slucajem, ne nastavi dalje
 
Pocela je skolska godina i vratila me u realnost:zper:Moje dete je 7.razred i razmisljamo o upisu u srednju medicinsku.Ima li neko iskustva sa ovom skolom u Beogradu i kakvi su kriterijumi za upis.?nteresuje je smer za akuserstvo i ginekologiju.Ona je jak vrlodobar djak sa tendencijom da se vrati u odlicne:bye:jer je u setom raz.malo popustila.Ima li sanse?

Zna li dijete njemacki jezik ... ?
Je li orjentisano na "zapad" ... ?
 
Zna li dijete njemacki jezik ... ?
Je li orjentisano na "zapad" ... ?

To je i meni palo na pamet. Sa medicinskom ako bude zelela lako ce naci posao preko grane. Mozda ne bi bilo lose da krene sa ucenjem tog Nemackog. Ako ga vec ne uci u skoli, malo kursevi, internet, knjige na Nemackom, nemacke serije i filmovi... Posle nekoliko godina trebace joj samo malo vremena da provede negde gde se stalno govori Nemacki da ga i ona tecno progovori.

Engleski ne spominjem jer su danasnja deca toliko izlozena Engleskom jeziku da se skoro podrazumeva da ga u najmanju ruku barem razume.
 
Pocela je skolska godina i vratila me u realnost:zper:Moje dete je 7.razred i razmisljamo o upisu u srednju medicinsku.Ima li neko iskustva sa ovom skolom u Beogradu i kakvi su kriterijumi za upis.?nteresuje je smer za akuserstvo i ginekologiju.Ona je jak vrlodobar djak sa tendencijom da se vrati u odlicne:bye:jer je u setom raz.malo popustila.Ima li sanse?

http://srednjeskole.edukacija.rs/drzavne-srednje-skole/beograd/savski-venac/medicinska-skola-beograd
Evo ovde ti sve pise, potreban minimalni broj bodova i koliko primaju. Velika je navala na srednje med. upravo zbog toga sto bi svi sa njom u inostranstvo. A ako imas vezu u nekoj skoli, resila si problem, dete moze proci i sa trojkom....
 
Ja sam upisala na zvezdari ali pre....15 god....
ne znam sada kako ide,sve su promenili
Lako sam upisala iako nisam bila odlican djak u osnovnoj(imala petice samo iz engl. i biologije :lol: )
u osmom sam malo zapela da pokupim dodatne bodove i posle fino uradila prijemni i to je to
ali na zvezdari nema za akusera...
to je jako lep smer
ne verujem da bi imala problema da upise ako je jak vrlodobar...ne znam sad kako to ide sa bodovanjem...
 
Pocela je skolska godina i vratila me u realnost:zper:Moje dete je 7.razred i razmisljamo o upisu u srednju medicinsku.Ima li neko iskustva sa ovom skolom u Beogradu i kakvi su kriterijumi za upis.?nteresuje je smer za akuserstvo i ginekologiju.Ona je jak vrlodobar djak sa tendencijom da se vrati u odlicne:bye:jer je u setom raz.malo popustila.Ima li sanse?
de ce da radi s tim ubicama,parspektiva je u poljoprivredi
 
Boduje se 6,7 i 8 plus prijemni. Poslednjih godina je navala za med. skolu, tako da su i podignute kvote za upis. Drugarica moje cere, bila je odlicna sa 4,5 prosekom, nije bas sjano uradila prijemni i uspela je da upise za negovatelj trogodisnju skolu....
 
ima..dobro uradi prijemni

ne znam koliko tacno treba za taj smer ali ima i opsti sa kojim joj je najlakse naci posao ukoliko, kojim slucajem, ne nastavi dalje
Ne bih volelea da bude samo medicinska sestra i da se zadrzi na srednjoj skoli.Ima zelju da postane pedijatar i da radi u porodilistu ali zelje su jedno a mogucnosti drugo.bez obzira na veliku dozu odgovornosti i ljubavi.Nije lako zavrsiti medicinski fakultet ali se boris sam i samo svojim znanjem.Znam da nije uvek tako...

- - - - - - - - - -


Hvala na pomoci,nisam znala da ima i ovako sta...udjoh,tek na forum porodice ali mogu se prebaciti.

- - - - - - - - - -

Zna li dijete njemacki jezik ... ?
Je li orjentisano na "zapad" ... ?

Uci od prvog razreda nemacki,zna ga solidno ali verujem da ce jos napredovati.Za sada nije orjentisana na zapad i radicu na tome da tako i ostane.Volela bih da bude na svom terenu iako znam da to nije najisplativija kombinacija.

- - - - - - - - - -

http://srednjeskole.edukacija.rs/drzavne-srednje-skole/beograd/savski-venac/medicinska-skola-beograd
Evo ovde ti sve pise, potreban minimalni broj bodova i koliko primaju. Velika je navala na srednje med. upravo zbog toga sto bi svi sa njom u inostranstvo. A ako imas vezu u nekoj skoli, resila si problem, dete moze proci i sa trojkom....

Hvala,ovo sam vec citala ali sam htela iskustva sa foruma.

- - - - - - - - - -

Ja sam upisala na zvezdari ali pre....15 god....
ne znam sada kako ide,sve su promenili
Lako sam upisala iako nisam bila odlican djak u osnovnoj(imala petice samo iz engl. i biologije :lol: )
u osmom sam malo zapela da pokupim dodatne bodove i posle fino uradila prijemni i to je to
ali na zvezdari nema za akusera...
to je jako lep smer
ne verujem da bi imala problema da upise ako je jak vrlodobar...ne znam sad kako to ide sa bodovanjem...

Mislim da je ovo najlepsi smer i nekako mi je ona bas za tako nesto.:)

- - - - - - - - - -

Boduje se 6,7 i 8 plus prijemni. Poslednjih godina je navala za med. skolu, tako da su i podignute kvote za upis. Drugarica moje cere, bila je odlicna sa 4,5 prosekom, nije bas sjano uradila prijemni i uspela je da upise za negovatelj trogodisnju skolu....

Uh,mora da je bas podbacila na prijemnom iako je imala solidan prosek.Negovateljica mi je bljaksi...bolje neka druga skola nego to.
 
Hvala,ovo sam vec citala ali sam htela iskustva sa foruma.

- - - - - - - - - -


















Uh,mora da je bas podbacila na prijemnom iako je imala solidan prosek.Negovateljica mi je bljaksi...bolje neka druga skola nego to.[/QUOTE]

Pa imala je 83 boda, nije lose, ali nedovoljno za med. sestru. A ovo je upisala u nadi da ce dati nakon zavrsetka razliku u ispitima.
A na forumu ces cuti razlicita iskustva sto unajmanju ruku nije merilo da ce tako biti i pri upisu tvog deteta.Ne znas kako ce dete proci sa uspehom ove dve god. kako ce uraditi prijemni ( npr djak generacije u nasoj skoli nije imala mksimalan broj bodova) kavi ce biti uslovi za upis, jer to menjaju svake godine i naposletku da li ce tvoje dete uopste zeleti tu skolu kroz dve godine.
 
A da ti njoj pokazes na netu kako ce to stvarno da izgleda?
Mislim ako se vec zalece da zna u sta se zalece,to nije naivan posao i nisu sve bebe kad se rode okupane i ciste i slicno.
Klinke mnogo tripuju danas.
 
A da ti njoj pokazes na netu kako ce to stvarno da izgleda?
Mislim ako se vec zalece da zna u sta se zalece,to nije naivan posao i nisu sve bebe kad se rode okupane i ciste i slicno.
Klinke mnogo tripuju danas.
Za to mora da ima i srce i stomak
A nazalost ne radjaju se sve bebe zdrave...ume da bude jako stresno
Slazem se da treba da vidi
Danas "fala bogu" na netu ima snimaka koliko hoces :roll:
 
Slazem se, taj kao i svaki drugi posao se mora voleti, narocito ovi koji su vezani za ziva bica.

Za to mora da ima i srce i stomak
A nazalost ne radjaju se sve bebe zdrave...ume da bude jako stresno
Slazem se da treba da vidi
Danas "fala bogu" na netu ima snimaka koliko hoces :roll:
Pa normalno,nju ako su pukli hormoni to ne znaci da treba da utice na izbor zanimanja.Ne mislim ja nista lose nego treba da se vidi.
 
Pa normalno,nju ako su pukli hormoni to ne znaci da treba da utice na izbor zanimanja.Ne mislim ja nista lose nego treba da se vidi.

Upravu si o svemu sto si mi preporucila.Ona ima tu zelju od svoje trece godine i ona je jos uvek izrazena.Kad god je neko pitao sa 5 ili 8 godina kao i dan danas sta zeli da bude to su iskljucivo ovo zanimanje i veterinar.Znam da je to delom zbog ljubavi prema zivotinjama jer ih na svakom koraku skuplja i mazi a to sa bebama je mozda nedostatak brata ili sestre.Volela bih a to i radim da od malih nogu osluskujem njene zelje i afinitete i da je pustim da sama bira.Eto,njen izbor je godinama to sto rekoh pa razmisljam,kako je to mozda njena sudbina.Naravno sugerisem joj da nije sve ruzicasto ni u cemu a kamo li u tom zanimanju.

- - - - - - - - - -

Iskreno ja bih je makla sto dalje od medicine u nasim uslovima i zbog stresa koji ona nosi sama po sebi.Narocito za osobe koje su emotivne i odgovoren.Opet,mozda nam bas takvi kadrovi i fale u ovoj zemlji.Gde je granica?Da li da je podrzavam da se drzi toga sto je vuce,mozda bude vrhunska ili da je na vreme otrgnem od svega i nagovorim na nesto drugo?Sta ako pogresim ja a ona izabere dobar put?Kad roditelj treba da se povuce i prepusti detetu odluku?
 
Ne znam ali ovo je jako stresno zanimanje i ne kazem ali ja bih nju lagano odgovorila.Ustvari kao sto rekoh prvo bi je suocila sa realnosti ali bas grubom i onda ako hoce neka hoce ako ne nikom nista.
 
Ja je ne bih odgovarala uopste
Ni od medicine ni od veterine
Jedino bih je mozda gurnula malo vise ka veterini jer je danas to isplativije
Najbolje bi joj bilo(sad kazem sta mislim za svoje cerke,kada bi htele te dve profesije) da zavrsi tu srednju medicinsku pa da posle zavrsi visu veterinarsku ili vet faks
Onda moze obe profesije pa gde joj vise odgovara..
Oba posla su lepa i humana....i stresna,da...ali lepa
 
Dobri đaci koji imaju nameru da studiraju treba da upisuju isključivo gimnaziju!
Ovo govorim iz iskustva. Išao sam u tehničku i kada sam došao na ETF trebalo mi je mnogo vremena da sustignem gimnazijalce u matematici. (Na ETF je matematika "alfa i omega"!)
Siguran sam da na razne načine isto važi i za sve ostale fakultete - gimnazija daje najbolju osnovu za studije.
 
To ne vazi za medicinu i veterinu
Srednja med i vet skola daju potrebnu podlogu za dalje studiranje....tj gimnazijalac ce teze na med ili vet faksu pohvata sve nego onaj ko je isao u srednju strucnu
Ako dete vec voli medicinu i veterinu,zasto da ide u gimnaziju?
Mislim....moze ali tako umesto da uci osnovne stvari koje ce na faksu da prosiruje,na faksu ce kao palo sa marsa da krece od nule...a medicina i veterina nisu ni malo lake...i stalno se menjaju,prosiruju...medicinski i veterinarski,pogotovo medicinski, radnici ceo zivot uce....nema da zavrsis skolu i kraj...ti posle radis i stalno svoje znanje prosirujes i ucis jos i jos jer se stalno nesto novo otkrije,menjaju se tehnike lecenja.....
 
Dobri đaci koji imaju nameru da studiraju treba da upisuju isključivo gimnaziju!
Ovo govorim iz iskustva. Išao sam u tehničku i kada sam došao na ETF trebalo mi je mnogo vremena da sustignem gimnazijalce u matematici. (Na ETF je matematika "alfa i omega"!)
Siguran sam da na razne načine isto važi i za sve ostale fakultete - gimnazija daje najbolju osnovu za studije.

Ovo je istina. Ovdje kod nas prednost pri upisima na medicinu imaju gimnazijalci, ispred medicinske srednje. Zvuči pomalo nelogično, ali je tako.
 
Dobri đaci koji imaju nameru da studiraju treba da upisuju isključivo gimnaziju!
Ovo govorim iz iskustva. Išao sam u tehničku i kada sam došao na ETF trebalo mi je mnogo vremena da sustignem gimnazijalce u matematici. (Na ETF je matematika "alfa i omega"!)
Siguran sam da na razne načine isto važi i za sve ostale fakultete - gimnazija daje najbolju osnovu za studije.

Pa pazi, dete moze da planira svasta, a da li ce upisati i zavrsiti fakultete zavisi od niza faktora. A ako nekom nesrecom ne zavrsi faks, sa gimnazijom moze samo da radi kao prodavacica kod nekog privatnika. Na kraju krajeva nisu ni sve gimnazije vise dobre skole. U mom mestu gimnazija je sada skola koju ladno zavrse trojkasi iz osnovne.
 
:zcepanje:EEE,tek sad mi nista nije jasno!!!Svako od vas je upravu kad rasclanim ono sto govorite.

- - - - - - - - - -

Mozda mi jedino ostaje da cekam jos 1 do 2 godine i nadam se da ce sama odluciti.
Ma srednja med. je sjajna skola, moze se s njom i u inostranstvo, ako dete zeli, ali pre svega deca zaista ne znaju kad upisuju srednju sta je njihov buduci posao. Ne tvrdim nista za tvoje dete, ti je najbolje poznajes, tj sta voli sta ne, dokle su joj granice izdrzljivosti itd. Kada sam sa svojom cerom vodila razgovor tipa sta dalje nakon osnovne, upravo smo se skoncentrisale na to kakav je posao, pa smo brzo odustale od srednje farmaceutske, jer fakticki posao se svodi na trgovinu, samo sto ne prodaje hleb i mleko, vec lekove....
 
ali pre svega deca zaista ne znaju kad upisuju srednju sta je njihov buduci posao.
Upravo tako!
Deca često imaju veoma romantičnu predstavu o nekoj školi ili struci. Ponekad ih povuče i društvo pa se upisuju tamo gde i ostali.
Zato roditelj tzreba dobro da se upozna sam i da detetu opiše šta ga sve čeka ako izabere tu struku.

Veoma je važno da li je u planu da dete studira ili ne.

Blizance nemoj se oslanjati samo na forum. Porazgovaraj i sa školskim pedagozima (namerno kažem u množini!) koji bi trebalo da znaju koja škola za šta najbolje priprema đake.
 
Poslednja izmena:

Back
Top