Sve zdrave biljke!

Studiја je isprobana na 109 pаciјеnаtа sа оstеоаrtritisom kоlеnа. Nеki оd njih su dobijali 800 mg ibuprоfеna a оstаli su dоbili po 2000 mg kurkume svaki dan, sеst nеdеlја. Nivо bоla se mеrio pеnjаnjеm uz stеpеnicе, hоdаnjеm ili оbаvlјаnjem drugih zајеdnickih fizickih аktivnоsti.

Nаkоn 6 nеdеlја, grupа koja je uzimala kurkumu је imаlа bоlје rеzultаte i visi nivо satisfakcije nеgо grupa koja je uzimala ibuprоfеn.
 
images
 
Ja cuo,sad dal toga ima u Kuranu ne znam,navodno je prorok Muhamed izjavio da crni kumin leci sve osim smrti.I jeste se pokazao lekovitim,citao sam da su u Arabiji ili Egiptu,deci oboleloj od leukemije davan u vecim kolicinama i da je bilo benefita u smislu produzenja zivota
 
Noni- dat misevima sa rakom pluca,uticao da se rak povuce.Dva slucaja raka probavnog sustava kod coveka gde su pacijenti nakon neuspesnog lecenja hemoterapijom na svoju ruku koristili sok od nonija.Kod jednog je doslo do povlacenja raka al je kasnije umro zbog srca,a kod drugog se rak povukao ali se vratio nakon 7-8 godina,ponovo je pokusao s nonijem ali je ovog puta bilo bezuspesno
 

Back
Top