jedi , spavaj , razmnozavaj se .

objektivan odnos prema vlastitoj vrednosti,

katolički crkva sveštenicima zabranjuje i seks i potomstvo. u prvi mah izgleda kao nasilje. teško zlo.
kad bolje razmisliš shvatiš da oni koji iskreno ne žele decu i ne zaslužuju decu.

bome.

premudra i samopožrtvovana katolička crkva.

I u pravoslavnom monaštvu se zabranjuje seks.
Ali, hteo sam da podsetim na trend da je sve više onih koji ne žele decu jer je to neki vid poteškoće i prepreka za lagodan i neobavezujuć život.
Imamo i javne ličnosti koje se diče flozofijom života bez dece jer su deca smetnja i teret. Dovoljni su sami sebi.
 
eto smisao zivota u tri rijeci . slazete se ?

Svakako, ali to je jedan automatski deo egzistencije ali nikako nije smisao života.
Jer, smisao života je da svako pojedinačno dosegne stadijum svesne spoznaje smisla života i realizuje ga.
Tj. da razotkrije sebe kao pravo Biće ili jedinu svest, dovoljno je podigne da može sagledati svoje kvalitete i potencijale i realizuje ih.
Konačni cilj je da iz ovog sveta svako izađe kao diplomirano Biće koje je sposobno mnogo više nego što je ikada moglo i da pretpostavi.
 
Svakako, ali to je jedan automatski deo egzistencije ali nikako nije smisao života.
Jer, smisao života je da svako pojedinačno dosegne stadijum svesne spoznaje smisla života i realizuje ga.
Tj. da razotkrije sebe kao pravo Biće ili jedinu svest, dovoljno je podigne da može sagledati svoje kvalitete i potencijale i realizuje ih.
Konačni cilj je da iz ovog sveta svako izađe kao diplomirano Biće koje je sposobno mnogo više nego što je ikada moglo i da pretpostavi.
Jedva sam i ovo diplomirao,a da ne beše magistrale-ne bik ni magistrira...:lol:
(Mada mi papire osporavaju jer me videli s glavnim menađerom menađmenta Savom na splavu,a sasvim smo se slučajno sreli...long story...)
Čemu dosezanje stalno nekih visina Luise?!
Pa bogati,zar nije onaj psihautomehaničar utvrdio da nas na to tera misao da nam manja kita od tajine i da zato više mama voli tatu nego nas?
I da se zato dokazujemo ko budale srljajući celog veka...
Opusti se Luise,a i vi ostali...
Nije vredno dosezati sve nove i nove uspehe,medalje,pehare i ostale trice...
Duhovne pogotovu jer su samo umišljene i stvar našeg stanja tj.jednog od organa za varenje-misli!
Dakle:bacimo se u zagrljaj leta,u talase Ade,Save,Dunava,Jadrana,Egeja,bazena,jezera,a posebno u zagrljaje dragih nam
žena,prethodno namestivši na 22stepena erkondišn-preporučujem-osim ako ne topite slaninice i salca...Imate bresplatnu saunizaciju & desalcinizaciju...
Katastrofa je to drndanje duhovnog razvoja!
Ako ćeš ga nabildovati i Veliki tvorčina će biti razjaren kad te vidi-mani se ćorava posla g-dine Luis!
Ne voli ni on baš žešću konkurenciju!
Nego:u zagrljaj života kad je već tu!
 
eto smisao zivota u tri rijeci . slazete se ?

На то питање је наука одговорила још доста давно. Психологија дефинише неколико врста људских потреба. Ти си навео један део биолошких (физиолошких) потреба.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Потреба
 
Vidis sta radis? Opterecujes ljude da misle da je to kao zivot i zaborave na osnovne zivotne potrebe.
Posle im sve komplikovano.Nikakav si ko covek i komunista.
Uz dužno poštovanje-ybe mi se i za komuniste i kolumniste...
Pazi,kad sam shvatio da nije samo smailovićka smaračica već i sam cvetislav postao čangrizalo i
konzerva zadrta-gurnuću ga iz čamca u Savu il Dunav-nije razjašnjeno šta je čije pa nek proučava jedno vreme
interpukcijske i ostale greške somova pravih a ne ovih srpskih...
(Šta sve čovek može pročitati kad čita novine cccc,ćito ih preko ramena jedne na Štrandaciji koja se baš, ono,
zadubila u Današnju kolumnu...)
Trebaš,onako,oficirski i ti da nastupiš na Lidu ili gde već šetaju te svoje spozadine u tim novim bikincima...Znaš-dobro
je za cirkulaciju...:mrgreen:
 
Podsvesno mi zvoni zvonce, da deca shvataju da je to pravi zivot
i da je glupo trositi ga na osnovne zivotne potrebe.

Tacno je da svako treba da brine za svoju decu i kako ih vaspitava,
ali okruzenje moze da bude vrlo uticajno.

Drage volje prihvatam savet, sve jedno da l na Savi ili na Dunavu.:)
 

Back
Top