Реализам

Ogi333

Početnik
Poruka
40
Поздрав

Да ли реализам поново може постати доминантан у књижевности ?
Да ли би данашњи издавачи хтјели да објављују књиге оваквог типа ?
 
Поздрав

Да ли реализам поново може постати доминантан у књижевности ?
Да ли би данашњи издавачи хтјели да објављују књиге оваквог типа ?

Imaš DŽonatana Frenzena (Korekcije, Sloboda), recimo. To je pravi novi realizam, i meni je bilo osvježavajuće čitati te knjige.
Normalno je da čitaocima dosade postmodernističke kerefeke. Povratak realizmu je, možda, i jedan od načina da roman kao književni žanr uopšte preživi 21. vijek.

Bajdvej. u septembru izlazi novi Frenzenov roman Purity.
 
Poslednja izmena:
Imaš DŽonatana Frenzena (Korekcije, Sloboda), recimo. To je pravi novi realizam, i meni je bilo osvježavajuće čitati te knjige.
Normalno je da čitaocima dosade postmodernističke kerefeke. Povratak realizmu je, možda, i jedan od načina da roman kao književni žanr uopšte preživi 21. vijek.

Наиме,иако имам 17 година,уопште ми се не свиђају књиге 21.вијека.Покушавао сам читати Стивена Кинга,Патерсона и многе друге,али ми се уопште нису свидјели.Читам углавном класике,тј. књиге из периода реализма.Због тога би враћање овом правцу било пожељно :)
 
Наиме,иако имам 17 година,уопште ми се не свиђају књиге 21.вијека.Покушавао сам читати Стивена Кинга,Патерсона и многе друге,али ми се уопште нису свидјели.Читам углавном класике,тј. књиге из периода реализма.Због тога би враћање овом правцу било пожељно :)

Stiven King i Paterson su žanrovska komercijalna literatura bez ikakve umjetničke vrijednosti. To nije književnost 21. vijeka. To uopšte nije književnost.
Književnost 21. vijeka su Frenzen, Knausgor, Uelbek, Peljevin...
 
Stiven King i Paterson su žanrovska komercijalna literatura bez ikakve umjetničke vrijednosti. To nije književnost 21. vijeka. To uopšte nije književnost.
Književnost 21. vijeka su Frenzen, Knausgor, Uelbek, Peljevin...

Свакако да ћу почети читати и ове писце.Посебно ми је драго што си ми рекао за Френзена.Нисам очекивао да данас неко пише на такав начин :)
 
Imaš DŽonatana Frenzena (Korekcije, Sloboda), recimo. To je pravi novi realizam, i meni je bilo osvježavajuće čitati te knjige.
Normalno je da čitaocima dosade postmodernističke kerefeke. Povratak realizmu je, možda, i jedan od načina da roman kao književni žanr uopšte preživi 21. vijek.

Bajdvej. u septembru izlazi novi Frenzenov roman Purity.

Знамо... и чекамо... :ceka:
 
Hvala dragi forumasi.Ja sam mislila da to vise ne postoji.................Jer na sajmovima knjiga gdje sam svake godine sem starih majstora i senzacije nisam to uspjela vidjeti i saznati................
 

Back
Top