PayPal - The bank that issued your card didn't approve this transaction.

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Pre jedno mesec, dva sam otvorio internet visa kartiicu u Intesi.

Kada hoću da dodam karticu na pej pal nalog (koji sam prethodno kreirao bez kartice) kaže mi:

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Je li imao neko sličnih problema ili moram da odem sutra do inteze, treba da mi kapne neka lova iz bracke zemlje Hrvacke pa me sad i peipal zeza?
 
ja sam se davno njakao sa PP, ima 4-5 godina. Tada si morao da saljes razne stvari da ga verifikujes pored onog expuse code-a ili kako se bese zvao. Ako ne odmah, prilikom prvog-drugog povlacenja novca moze da ti se desi da ti limitiraju nalog i traze da im dostavis odredjene stvari ( recimo dokaz da zivis na toj adresi ( razun za komunalije/telefon ), izvod iz banke gde si vidi da je PP povukao pare ili sta vec ( mada mozda je to samo kada ga linkujes sa ebay nalogom ), katrica sa kojom si registrovao nalog.... )
 
E prosao mi je ovaj deo nakon sto sam uplatio 5 evra, sad mi kaze da sacekam 2-3 dana neki kod za konfirmaciju od strane banke..

Sad me za Intesu konkretno interesuje da li posalju poruku sa sifrom na broj telefona ili moram otici tamo da preuzmem sifru?

please confirm your card in 2 3 days mi pise...

Moras otici u banku :) Mozes i online
 
Da bi koristio online uslugu bilo koje banke moras imati LIB, to ti daju u tvojoj banci.
Prosto mi je neverovatno da ti to niko nije ponudio od salterskih sluzbenika?

Da bi koristio PP za primanje novca on mora biti verifikovan. Verifikacija se sastoji u tome sto dodas karticu i oni povuku neki novac sa te kartice.
E sad imas dve vrste verifikacije koje se smenjuju. Nekad je dovoljno da upises tacan iznos koji su skinuli sa kartice, a nekad pored iznosa koji je skinut stoji oznaka koju trebas upisati.
Konkretno za devizni rec Banka Intesa ne salje mesecni izvestaj, pa moras otici u banku ako nemas online nalog. A ovo je 2015 godina i ako vec hoces da koristis PP onda brate mili aktiviraj online nalog jer ne kosta nista! Ako si tvrdoglav i neces online racun onda ni u ludilu nemoj u banci da pitas za kod jer oni nemaju pojma ni sta je PP a ne kod. Trazi da vidis ekran pa ces sam skontat da pise pored imena firme kojoj si uplatio novac.
Razlog za verifkaciju je taj sto zele biti sigurni da si ti vlasnik kartice. Sprecava se mogucnost da si ukrao neciju karticu i povezao je na svoj racun.
Zasto ulazite u ozbiljne stvari ako se prvo ne informisete?
 
Da bi koristio online uslugu bilo koje banke moras imati LIB, to ti daju u tvojoj banci.
Prosto mi je neverovatno da ti to niko nije ponudio od salterskih sluzbenika?

Da bi koristio PP za primanje novca on mora biti verifikovan. Verifikacija se sastoji u tome sto dodas karticu i oni povuku neki novac sa te kartice.
E sad imas dve vrste verifikacije koje se smenjuju. Nekad je dovoljno da upises tacan iznos koji su skinuli sa kartice, a nekad pored iznosa koji je skinut stoji oznaka koju trebas upisati.
Konkretno za devizni rec Banka Intesa ne salje mesecni izvestaj, pa moras otici u banku ako nemas online nalog. A ovo je 2015 godina i ako vec hoces da koristis PP onda brate mili aktiviraj online nalog jer ne kosta nista! Ako si tvrdoglav i neces online racun onda ni u ludilu nemoj u banci da pitas za kod jer oni nemaju pojma ni sta je PP a ne kod. Trazi da vidis ekran pa ces sam skontat da pise pored imena firme kojoj si uplatio novac.
Razlog za verifkaciju je taj sto zele biti sigurni da si ti vlasnik kartice. Sprecava se mogucnost da si ukrao neciju karticu i povezao je na svoj racun.
Zasto ulazite u ozbiljne stvari ako se prvo ne informisete?

Pa i za online racun moram u banku po LIB, a kad vec idem koji ce mi LIB kada mogu samo uzeti verifikacioni broj.

Mada sto kazes oni veze nemaju sta je PP...
 

Back
Top