Imbecilno divljenje Novaku Djokovicu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U ovim kritikama nauspesnijem srpskom sportisti svih vremena se vidi zavist, pakost, glupost, malogradjanstima, prljavsina i sve najgore sto ima u jednom narodu...

To je ono sto nikada, vekovima nije dalo da stanemo u red NORMALNIH NARODA...

I nikada necemo moci bas zbog toga...

Jer takvi smo ti mi, yebo ti nas..... :evil:
 
Ne kritikujem ja Novaka Đokovića jer mi je krivo što je upešan u svom poslu, kakav god posao da je u pitanju. Ja kritikujem Novaka Đokovića i sport kao deo sistema koji stvara ovakvu nepravdu. Čoveče, zar je humano podržavati sistem koji dozvoljava da svakodnevno umre hiljade dece od gladi, dok neki Novak Đoković ili Federer, Nadal, Ronaldo, Džordan, sasvim nebitno, ima trista miliona evra koje je zaradio mlateći reketom? Jednostavno, svakom iole razumnom čoveku je ponižavajuće i strašno gledati kako milijarde ljudi pati, gladni i bosi, bez krova nad glavom, dok pojedinci poseduju bogatstva neviđenih razmera. Da je bar opravdana ta razlika u novcu težinom posla, ili opštekorisnošću, pa hajde, međutim, teniser zaradi za mesec kao rudar ili prosvetni radnik za 500 godina. Trenutno 1% najbogatijih poseduje preko 50% svetskog bogatstva. Bogati su sve bogatiji, siromašni sve siromašniji. Zbog toga ja kritikujem Đokovića, a ne zbog zavisti.

Uostalom, Blajbi, ti se ne možeš deklarisati kao levičar, a ujedno podržavati kapitalizam i gledati na multimilionera Đokovića kao na idola. Ili ne znaš šta je levica, ili si šizofren, ne znam šta bi treće moglo biti.
 
Poslednja izmena:
Ma to loženje na sport i sportiste je najgora stvar igde ikada. Jedno je kad si ponosan na kulturu, ratničku tradiciju i slične stvari u svom narodu, sasvim drugo kad se ložiš na moderne gladijatore koji uzimaju milione evra dok udaraju reketom u lopticu, a neki doktor što spašava živote nema ništa. Po Novaku se tačno vidi da on odgovara masama danas, to je taj nivo harizme. Nekad su i gladijatori u arenama izazivali uslike masa, ali se znalo koji im je položaj. Danas su gladijatori izdignuti na nivo heroja, idola i prosvetitelja. Najjače mi je kad neko krene da se gubi pa krene da priča kako za našu državu znači nešto što je Nole pobedio negde, kao on nam pravi imidž u svetu. Kao da će taj imidž da promeni diplomatsko-političke relacije. I ovo gubljenje sad oko ovih Orlića je nešto najgore, oni filmovi poput Montevideo i slično isto. Jad i beda.
 
Ovde je uopšte različit odnos prema sportu i nauci.
Nemam ništa protiv što se veličaju sportisti i uspešni i neuspešni.

Smeta mi što nauka nema ni blizu sličan tretman!

Kada se sportisti vraćaju sa takmičenja noseći medalje, dočekuju ih ministri, Premijer i(li) Predsednik. Sportisti dobijaju stipendije i stanove.
Kada se sa nekog naučnog takmičenja vraćaju naša deca noseći medalje, dočekuju ih rodbina i prijatelji! Budući naučnici ne dobijaju ni stipendije ni stanove.
Posle ti isti, koji su ih zanemarivali, pričaju o ostanku u Srbiji.
 
Niko nije odgovorio na pitanje, svi pisete sastave na temu Djokovic tip kojeg obozavam ili ne....

Dobro je uporediti nekadasnju reakciju ovih istih ljudi ili ljudi uopste i danas.
Tako mozes mozda, a trebalo bi, da dodjes do profila i jednih i drugih i trecih , raslojavanja naroda i koliko im traje idolopoklonstvo kao gorivo.
Zasitili se a onda proradi drugi deo licnosti.

A ni onda kad bezveze postade vest dana da neko zakera Djokovicu na pobedi (ustvari zakeralo se na prekidu TV programa svih stanica , dnevnika i filmova radi prenosa korporacije Djokovic DS).
Ali to jeste efikasan mehanizam oblikovanja prostih percepcija i samonabedjenih svesti (daleko od svesnog).
Evo sada se opet povezuje odnos prema reakciji na Djokovica sa samim odnosom ka Djokovicu.
I uvek ce....boranija tako razmislja i ne ume drugacije.


A realno stanje je da kad igra Djokovic mozes slobodno da racunas samo na publiku starije zene i mala decica.
Svi ti gledaoci su itekako svesni da Djokovic nije drzavljanin ove drzave i da porez placa Monaku i da zivi tamo.
To mu daje samo dodatnu istovetnost sa narodom....Kako i gde , to naslutite sami...

Ovde nije pitanje o Djokovicu kao sportisti, a nece te niko razumeti ako to tako posmatras i pises.....Bipolarnost razmisljanja ili si za ili protiv, ako si protiv onda si totalno protiv, nema tu cile mile...
 
Ne kritikujem ja Novaka Đokovića jer mi je krivo što je upešan u svom poslu, kakav god posao da je u pitanju. Ja kritikujem Novaka Đokovića i sport kao deo sistema koji stvara ovakvu nepravdu. Čoveče, zar je humano podržavati sistem koji dozvoljava da svakodnevno umre hiljade dece od gladi, dok neki Novak Đoković ili Federer, Nadal, Ronaldo, Džordan, sasvim nebitno, ima trista miliona evra koje je zaradio mlateći reketom? Jednostavno, svakom iole razumnom čoveku je ponižavajuće i strašno gledati kako milijarde ljudi pati, gladni i bosi, bez krova nad glavom, dok pojedinci poseduju bogatstva neviđenih razmera. Da je bar opravdana ta razlika u novcu težinom posla, ili opštekorisnošću, pa hajde, međutim, teniser zaradi za mesec kao rudar ili prosvetni radnik za 500 godina. Trenutno 1% najbogatijih poseduje preko 50% svetskog bogatstva. Bogati su sve bogatiji, siromašni sve siromašniji. Zbog toga ja kritikujem Đokovića, a ne zbog zavisti.

Uostalom, Blajbi, ti se ne možeš deklarisati kao levičar, a ujedno podržavati kapitalizam i gledati na multimilionera Đokovića kao na idola. Ili ne znaš šta je levica, ili si šizofren, ne znam šta bi treće moglo biti.

Ali čekaj, stani..poražavajuće jeste sa tog aspekta gledano ali stojati u mestu, gledati i žaliti te ljude koji su na ivici je isto tako poražavajuće
jer tek tako je nemoguće ikome pomoći...

Nepravde je uvek bilo i biće ali uvek treba negovati tračak pozitive ma sa god koje strane da je stigao...
 
Treba, svaki dan se trenira, sve se usklađuje tome, od ishrane, slobodnog vremena pa do seksa.
S druge strane, doktor nauka ne uloži manje truda i rada u svoje obrazovanje. Baš kao što ni rudar ne ulaže manje napora u svoj posao.
Međutim, teniser zarađuje 5 miliona evra mesečno, profesor 500 evra, a rudar 300 evra. A koliko dobra donese jedan, a koliko druga dvojica?
U potpunosti unakažen sistem, a tako je zbog ljudi kojima je unakažen pogled na život i sistem vrednosti.

Potpisujem!
 
Ovde je uopšte različit odnos prema sportu i nauci.
Nemam ništa protiv što se veličaju sportisti i uspešni i neuspešni.

Smeta mi što nauka nema ni blizu sličan tretman!

Kada se sportisti vraćaju sa takmičenja noseći medalje, dočekuju ih ministri, Premijer i(li) Predsednik. Sportisti dobijaju stipendije i stanove.
Kada se sa nekog naučnog takmičenja vraćaju naša deca noseći medalje, dočekuju ih rodbina i prijatelji! Budući naučnici ne dobijaju ni stipendije ni stanove.
Posle ti isti, koji su ih zanemarivali, pričaju o ostanku u Srbiji.

Iako si moderator, ti ne mozes promenuti svet....;)

Nije to samo ovde: tako je u CELOM velikom svetu!

I Obama prima sportiste kada dozive uspeh, i Putin, i onaj Kinez i barca Kastro....

Mladima su sportisti uzor, TO JE MLADOST, a ne neki drkavi, dosadni, matori naucnici....

A politicari prate narod da bi sutra narod pratio njih....

Nije to samo kod sportista, tako je i kod glumaca, pevaca, i svih drugih iz sveta farandule....

Na primer, ceo svet zna ko je Madona ili Mesi....

A koliko njih zna ko je direktor NASE ili zadnji dobitnik Nobelove nagrade za medicinu? :think:
 
Volio narod i nekad svoje bogove od krvi i mesa: Aleksandra Velikog, Cezara....danas su samo promijenili profesiju; pjevači, glumci, sportaši...
I dok mi gubimo vrijeme na priče o sportskim i drugim trivijalnostima, živimo život temeljen na odvlačenju pažnje sa nebitnim stvarima, a zaista bitne stvari postaju nebitne...
 
Novak nije drpio ni jedan dinar srpskom radniku ili seljaku i ako nije nekom pomogao, onda mu nije ni odmogao. Na koga treba narod da se ugleda u Srbiji, svaka cast pojedincima, ali srpsko drustvo je trulo. Zdravstvo, prosveta, policija, politicari , pravosudje, nema tu radosti. Sto se tice pomaganja, od pocetka godine sam dao 10 000 dinara kao humanitarku, poslednje 2 sam dao za Donjeck i Lugansk, pa sve to mogu da dokumentujem uplatnicama. Naravno da mene niko ne slavi i pominje kao humanitarca
 
Novak nije drpio ni jedan dinar srpskom radniku ili seljaku i ako nije nekom pomogao, onda mu nije ni odmogao. Na koga treba narod da se ugleda u Srbiji, svaka cast pojedincima, ali srpsko drustvo je trulo. Zdravstvo, prosveta, policija, politicari , pravosudje, nema tu radosti. Sto se tice pomaganja, od pocetka godine sam dao 10 000 dinara kao humanitarku, poslednje 2 sam dao za Donjeck i Lugansk, pa sve to mogu da dokumentujem uplatnicama. Naravno da mene niko ne slavi i pominje kao humanitarca

Prava pomoć bi bila da uzmeš pušku i odeš da se boriš za Majku Rusiju :D
 
Prava pomoć bi bila da uzmeš pušku i odeš da se boriš za Majku Rusiju :D

Pre toga bi mogao Putin da potegne malo ruski arsenal naoruzanja i armije, moja licna pomoc im nije potrebna. Kada je trebalo ja sam i to radio, prosao sam kao vecina Srba koji su u tome ucestvovali

- - - - - - - - - -

Pa to bi bilo ruganje tvojoj humanosti, zamisli da te neko pominje...

Osim ako ne umires da se to ipak desi...

- - - - - - - - - -
Nisi razumeo moj post i nema potrebe da se objasnjavam sa tobom


On je posinak, zove je pomajka , ne majko...

ja ovakve gluposti ne pominjem na forumu, zaobidji me
 
Ali čekaj, stani..poražavajuće jeste sa tog aspekta gledano ali stojati u mestu, gledati i žaliti te ljude koji su na ivici je isto tako poražavajuće
jer tek tako je nemoguće ikome pomoći...

Nepravde je uvek bilo i biće ali uvek treba negovati tračak pozitive ma sa god koje strane da je stigao...

Baš to što smatraš pozitivnim je jedan segment nepravednog poretka. Za tu pozitivu, o kojoj govoriš na kraju, u početku kažeš da jeste nepravda. Ne možeš gledati na Đokovića kao na pozitivu, a ujedno smatrati nepravdom društvenu stratifikaciju i nejednakost, to ide jedno s drugim. Đoković je slikovit primer jednog takvog sistema, mada on nije najgori, čak ili šta više, daleko je od toga. Ja sam siguran da on misli da čini dobro svojoj zemlji tako što pobeđuje na teniskom terenu, baš kao što i svaki sportista misli. Ali, to je samo delić mehanizma jednog štetnog i nepravednog poretka.

Iako si moderator, ti ne mozes promenuti svet....;)

Nije to samo ovde: tako je u CELOM velikom svetu!

I Obama prima sportiste kada dozive uspeh, i Putin, i onaj Kinez i barca Kastro....

Mladima su sportisti uzor, TO JE MLADOST, a ne neki drkavi, dosadni, matori naucnici....

A politicari prate narod da bi sutra narod pratio njih....

Nije to samo kod sportista, tako je i kod glumaca, pevaca, i svih drugih iz sveta farandule....

Na primer, ceo svet zna ko je Madona ili Mesi....

A koliko njih zna ko je direktor NASE ili zadnji dobitnik Nobelove nagrade za medicinu? :think:

Ti vidiš suštinu, samo ne shvataš da je to to.

I Obama, i Putin, i Milošević, i Vučić, i Hitler, i Staljin, svi su dočekivali sportiste, kao i glumce, pevače itd, jer je to paravan. Sport je sredstvo za depolitizaciju potlačenih, sport služi kao paravan iza kog se kriju istinski problemi društva. Zbog toga svaka vlast koristi sport da bi skrenula pažnju na marginalne pojave, marginalizujući suštinu. Vučić više voli da se govori o Orlićima, nego o Briselskom sporazumu, fijasku u Beloj kući ili o ovom sporazumu sa NATO paktom. Zato njemu odgovara sport, jer depolitizuje masu. Sport je oduvek imao tu svrhu. Oduvek. Prvi fudbalski stadioni nastaju neposredno nakon što su se radnici izborili za osmočasovno radno vreme.

A što se tiče mladih ljudi, još je Frojd govorio da je detinjstvo otac čoveka. Ne treba na naučnike gledati kao na drkave (što god ti to značilo) i dosadne, jer to nije tako. Inače, kapitalizmu ne odgovaraju umni ljudi, već im odgovara jedan potrošački mentalitet, odgovaraju mu nekritični, depolitizovani, idiotizovani potrošači. E, zbog toga se mladima kao idoli predstavljaju Đokovići, Divci, Karleuše i ostali praznoglavci koji zgrču pare, ne svojom pameću, već budalesanjem! To je suština. Baš zato treba mlade vaspitavati drugačije, da sutra budu svesni i umni ljudi, a ne potrošački idioti. Kako? Umesto sporta - telesna kultura, umesto TV emisija - dokumentarni filmovi, umesto kompjuterskih igrica - knjige. Umesto da im prstom pokazujemo na Đokovića kao idola, treba im od malena ukazivati na značaj nauke, obrazovanja, borbe za novi i pravedniji svet, pa im predstavljati Dragoljuba Jovanovića, Borislava Pekića ili Džonija Štulića, sasvim nebitno. Može i neko peti, samo da je uman i borben, a ne pajac i rob sistema.
 
Pre toga bi mogao Putin da potegne malo ruski arsenal naoruzanja i armije, moja licna pomoc im nije potrebna. Kada je trebalo ja sam i to radio, prosao sam kao vecina Srba koji su u tome ucestvovali

- - - - - - - - - -



ja ovakve gluposti ne pominjem na forumu, zaobidji me

Ti se jadan istrcis svojim humanim prilozima.
Ali dobro valjda je receno da bi jos neko dao, a ne da bi ti ispao veci Novak od Novaka...
 
Meni je tenis blago rečeno dosadan. Njega poštujem, ne obožavam ga, jer mi nije ni zanimljiv, ne zanima me njegov privatni život, ali jedna stvar mi nije jasna.
Ovo se može primeniti i na bacanje hejta na Parove. Čini mi se da ljudi nemaju predstavu da ih niko ne primorava da čitaju/gledaju nešto što ih ne zanima.
Čak i kada vidim neki tekst o Novaku, samo skrolujem dalje, nema razloga za nerviranje.

A takođe-on stvarno često donira novac, i kada se o tome ne piše, kao npr. sada za putovanje na specijalnu olimpijadu. Mnogi ljudi sa tolikim novcem ne daju ni dinar.
Zato mi je od imbecilnog divljenja ipak daleko neshvatljivija imbecilna mržnja prema njemu.
 
Srbi su kroz citavu svoju istoriju, pod snaznim uticakem SPC i njene NAOPAKE PLATFORME, slavili iskljucivo LUZERE i GUBITNIKE, a uspesne i jake odbacivali ili cak ubijali! :rtfm:

Crkvi NE TREBAJU JAKI koji ce ih dominirati, vec jadni, slabi i porazeni koji ce u crkvi gledati jedini spas i utehu!

Popove ne zanima NAROD, vec NJIHOVO VLASTITO DOBRO!

Za to su se i danas izborili, pa na ledjima srpskih stradanja 1990-2000. voze "Mercedese" "Opele" i "Hammere"....

Cak tu sramotu vise ne pokusavaju ni da prikriju...
 
Đoković odlikovan ordenom Svetog Save prvog stepena

BEOGRAD - Patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej odlikovao je danas u Beogradu tenisera Novaka Đokovića ordenom Svetog Save prvog stepena.

U saopštenju SPC navodi se da je prijedlog da se Đokoviću uruči najviše crkveno odlikovanje dao raško-prizrenski episkop Teodosije.

U obrazloženju se navodi da je odlikovanje predloženo zbog Đokovićeve "delatne ljubavi" prema crkvi, naročito pokazanu "svesrdnim i istrajnim pomaganjem srpskog naroda i svetinja" SPC.

"Ovaj mladi Srbin, najistaknutiji sportista i ambasador Srbije u svetu, uspeo je da svojom snagom, šarmom i iskrenošću na pravi način posvedoči svetu jevanđeljsku poruku mira i ljubavi među ljudima i solidarnosti sa postradalima, ne samo u srpskim zemljama, nego i širom sveta", navodi se u saopštenju SPC.

:lol:

Dobro, nema smisla nastavljati diskusiju, postoje sujetni ljudi koji ne bi priznali grešku ni kad bi postali svesni iste, isto tako postoje okoreli ljudi koji robuju ustaljenom stavu, bez namere da ga kritički pretresaju, ili da menjaju dugogodišnje stavove, jer su naučeni da tako misle. Sve u svemu, evo do čega dovodi nedostatak argumenata, do potpunih budalaština, kao što je ta da SPC ne slavi Đokovića jer nije luzer i šta ti ja znam. Nažalost, ni Crkva ne čini ispravnu stvar, jer je i Crkva ogrezla u kapitalizmu, otuda skupa kola i materijalizam. Toliko o tome, stvar je i više nego jasna, a ko može da prihvati, neka prihvati.
 
:lol:

Dobro, nema smisla nastavljati diskusiju, postoje sujetni ljudi koji ne bi priznali grešku ni kad bi postali svesni iste, isto tako postoje okoreli ljudi koji robuju ustaljenom stavu, bez namere da ga kritički pretresaju, ili da menjaju dugogodišnje stavove, jer su naučeni da tako misle. Sve u svemu, evo do čega dovodi nedostatak argumenata, do potpunih budalaština, kao što je ta da SPC ne slavi Đokovića jer nije luzer i šta ti ja znam. Nažalost, ni Crkva ne čini ispravnu stvar, jer je i Crkva ogrezla u kapitalizmu, otuda skupa kola i materijalizam. Toliko o tome, stvar je i više nego jasna, a ko može da prihvati, neka prihvati.

Po nekima ovde Srbija pred svet treba da izadje sa medjunarodnim kriminalcem Arkanom, sa balkanskim kasapinom Milosevicem, sa genocidnim zlocincem Mladicem...Tada bi se mnogi osecali "svoj na svome", a svet bi se grozio...

Verovatno bi ovi gorepomenuti u anketi dobili vise glasova od Srba od Djokovica, jer vidim da vecina smatra da je Djokovic tako reci neka sporedna, i potpuno nebitna licnost.

U Srbiji je sve izvrnto NAOPAKO, a ljudske vrednosti pogotovo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top