Vojska

Stevcina zabica

Stara legenda
Poruka
98.573
Zene, jesu li se mladje generacije spasile time sto nece ceo zivot slusati dogodovstine iz vojske i gledati na ruci tetovazu JNA 1989 npr.?

Kako podnosite to, udje li vam na jedno uvo a na drugo izadje ili ste zapamtile datum najhladnijeg dana te zime kad je dragi bio na strazi? :malav:
 
Zene, jesu li se mladje generacije spasile time sto nece ceo zivot slusati dogodovstine iz vojske i gledati na ruci tetovazu JNA 1989 npr.?

Kako podnosite to, udje li vam na jedno uvo a na drugo izadje ili ste zapamtile datum najhladnijeg dana te zime kad je dragi bio na strazi? :malav:
Sve sam zapamtila. Ispratila sam nekoliko vojnika, nažalost većina ih je služila vojsku u vreme rata, rođeni brat je najgore prošao, ali hvala Bogu svi su se vratili živi i zdravi.
Meni su te vojničke priče najdraže, verovatno mi ne bi bile toliko drage da sam ja služila vojsku, ali se sada rado sećam kako sam drhtala za sve moje vojnike, pisala duga pisma i čekala da mi se vrate, neumorno išla u posete jer vojnicima one život znače. Za vojnike mi nikad ništa nije bilo teško. Doduše to su moji najmiliji, braće imam pozamašan broj, a i prva ljubav je preživela vojsku, tako da mislim da su mlađe generacije uskraćene za taj osećaj ljubavi, privrženosti i odanosti koji se pojačava i dostiže vrhunac kada dečak postane vojnik. :heart:
 
ispracala i docekivala i pisala pisma. braca, drugovi, decko...dok je sluzenje vojnog roka za nas sto smo ostali da ih cekamo nosilo dozu romantike, moglo se podneti, kada je preraslo u strah za zivot vojnika,smucilo mi se zauvek. i sada mi se noge lede kad se setim osecaja kad telefon zazvoni u pola 2 nocu...
ne padaju mi tesko te price o sluzenju vojnog roka, zasto bi? sve manje ih i cujemo, vec su to ozbiljni ljudi, ti bivsi, golobradi vojnici JNA. imaju druge probleme i druge price da pricaju.a i sve vise cute...neke ih muke stisle, pa im ni do uspomena vise nije.
da imam sina, ne bih volela da ga saljem u vojsku,ovde i sada. mislim da je profesionalna vojska skroz u redu varijanta za normalne, uredjene zemlje. i neke neukrotive momke, da ih nauci redu, radu, disciplini. :)

mada, kako bese ide ona izreka nasih starih otislo june, vratio se vo

:D

da ne gorci bas ceo ovaj post...
 
Zene, jesu li se mladje generacije spasile time sto nece ceo zivot slusati dogodovstine iz vojske i gledati na ruci tetovazu JNA 1989 npr.?

Kako podnosite to, udje li vam na jedno uvo a na drugo izadje ili ste zapamtile datum najhladnijeg dana te zime kad je dragi bio na strazi? :malav:

NE MOGU DA VERUJEM!
Evo ja se ceo dan kanim da otvorim temu na muskarcima sa nazivom "vojska" i pitanjem da li su za ponovno uvodjenje redovnog vojnog roka u Srbiji i koje su prednosti a koje mane vojske!
Ti mora da si vidovita.
Sad vise nije fora da otvaram tu temu. :(
 
Ne pravi vojska, a posebno ne rat, coveka.
Mozda neke tatine sinove, malo nauci disciplini i nekom radu i to je to.

Vidjao sam problematicne momke, vojska ih nije smirila i dovela u red, mozda neka druga drzavna ustanova hoce.
 
Zene, jesu li se mladje generacije spasile time sto nece ceo zivot slusati dogodovstine iz vojske i gledati na ruci tetovazu JNA 1989 npr.?

Kako podnosite to, udje li vam na jedno uvo a na drugo izadje ili ste zapamtile datum najhladnijeg dana te zime kad je dragi bio na strazi? :malav:

Zato imamo ove profesionalne soldzere, bas nedavno videh u prolazu neku malecku, plavusanka lepa k'o san, nekako mi bilo zao deteta kad sam snimio cokuletine na njoj.
 

Back
Top