Evia

Da vetar duva stalno ... to je nešto što je dobro ako ideš u julu ili avgustu jer reshlađuje
Kada ne bi bilo vetra bilo bi jako toplo čak ni suncobran ne pomaže
...............
More je meni uvek hladno , ne postoji more koje je meni toplo , možda sam imala toplo more samo jednom na Krfu u Mesongii
...........................................
Meduza nema, sećam se leptokarije ili tog dela gde plivaš zajedno sa meduzama
...............................
Talase sam takođe videla samo u tom delu Grčke , ovde talasi nisu talasi ako si nekad video one od 2-3 m .... ali je more protočno .
Ujutru talasi idu ka tebi i tad je more mirno kao ogledalo do 12h nakon toga imaš utisak da si pored reke jer talasi idu na levu stanu , neobično , to do sada nisam videla
..........................
Izleta ima puno , stalno organizuju dve agencije i sva obaveštenja su na srpskom.
Mladi idu na krstarenje do Skiatosa
Malo stariji do Atine
A najstariji do termalne banje Edipsos

hvala
 
Putujem za par dana u Pefki, pa ako neko ima neki savet, dobro je dosao :)

Znaci bilo kakvi saveti su dobrodosli... tipa u kojoj je prodavnici jeftinija hrana, koji su kafici-restorani pristupacniji, ima li nekih mesta u blizini gde se moze otici na izlet ako se organizuje nesto tog tipa... bilo sta od informacija je dobrodoslo...

Takodje mozete reci sta treba izbeci, ako neko ima neko lose iskustvo odatle...
 
Ima li negde onako lepa pescana plaza.....vidim da je u Pefkiju sljunkovita? Mesto kakvo je? Ima li bar malo restorana, kafica, ulicu za setamke ili je mnogo malo :(
 
vratio se...bilo super
baš lepo, nenapadno ostrvo...bar ovaj njegov severni deo
mnogo bolje nego tasos, ali ipak lošije od krfa
međutim, nekako mi bilo lepše i više relaksirajuće nego na krfu. više sam se odmorio i nauživao morskih čarolija :)
bio i na tom famoznom izletu na skijatosu. prelepo je ali nije za mene. ne znam, da bi se zaista uživalo u njegovim čarima treba mnogo veći standard od mog. ne mogu ja da budem šetač i selfer koji će se qrčiti slikama po fejsu a ne može ni koktel da popije.
evija je prava mera za naše ljude, ali se plašim da će vrlo brzo postati ostrvska paralija. šabani već sad opasno prete pa požurite narode, ne čekajte predugo.
 
vratio se...bilo super
baš lepo, nenapadno ostrvo...bar ovaj njegov severni deo
mnogo bolje nego tasos, ali ipak lošije od krfa
međutim, nekako mi bilo lepše i više relaksirajuće nego na krfu. više sam se odmorio i nauživao morskih čarolija :)
bio i na tom famoznom izletu na skijatosu. prelepo je ali nije za mene. ne znam, da bi se zaista uživalo u njegovim čarima treba mnogo veći standard od mog. ne mogu ja da budem šetač i selfer koji će se qrčiti slikama po fejsu a ne može ni koktel da popije.
evija je prava mera za naše ljude, ali se plašim da će vrlo brzo postati ostrvska paralija. šabani već sad opasno prete pa požurite narode, ne čekajte predugo.

Ma Skijatos je super van sezone
u sezoni je sacuvaj boze
 
Ja sam upravo u Pefkiju na Eviji i mogu vam reci da je odlicno.
Jedino sto mi se ne svidja jeste to da imam osecaj kao da sam u Srbiji negde u nekom selu.
Ima previse srba i svaki drugi restoran, kafic, pekara i market imaju sve napisano na srpskom i skoro se svuda govori srpski.
Vise volim da sam okruzen grcima kada odem na odmor u Grcku nego srbima, zato nisam izabrao Paraliju i slicne.
Plaza je ekstra, voda takodje, planiram na Skijatos uskoro da idem tako da videcemo jos, tek je treci dan.
 

Trajekt za Eviju: red vožnje i cene


Ukoliko je vaše odredište neko od mesta u južnom delu Evije, uz vožnju autoputem do grada Halkida možete izbeći korišćenje trajekta. Međutim ako letujete u Edipsosu, Pefkiju ili nekom drugom letovalištu u severnoj Eviji, preporučujemo da koristite trajekt.

Trajekti iz Glife i Agiokamposa polaze na svaka dva sata, a plovidba traje 20-ak minuta. Cene karata za trajekt u jednom pravcu su:

Trajekt Glyfa - Agiokampos​

Odrasli - 2.30 €
Automobil < 4,25 - € 13,30
Automobil > 4,25 - € 15,10
Motocikli < 250cc - € 2,80
Motocikli > 250cc - € 4,40



Trajekt Arkitsa - Edipsos​

Odrasli - € 3,70
Automobil < 4,25 - € 16,80
Automobil > 4,25 - € 17,70
Deca (5-10 godina) - € 1,90
 
Bili smo na tamo pre 5 godina.Smestaj je bio katastrofa.Putovanje autobusom me ubilo.Stalno duva vetar.Super je bili smo u Edipsosu.Da ima avionski prevoz isla bih svke godine
 

Back
Top