Copa America 2015

Dr.Jekyll

Elita
Poruka
16.708
Osam gradova u Čileu od 11.juna do 4.jula će biti domaćini Kopa Amerika 2015.Glavni favoriti su Argentina i Brazil.Nejmar će biti kapeten Brazila a Mesi će voditi Argentinu uz Aguera koji trenutno igra za Mančester Siti.Luis Suarez je suspendovan,tako da ga nećemo videti u sastavu Urugvaja.Turnir počinje u petak,gde se u Santiagu sastaju Čile i Ekvador.

1454867_10204318238381768_1945526784728451705_n.jpg


- - - - - - - - - -

Zaboravio sam da dodam da će na ovom Kopa Amerika učestvovati iz Srednje Amerike - Meksiko i Jamajka.
 
Ja ipak mislim da je jaca grupa C , mislim Brazil , Kolumbija isto jedna veoma mocna ekipa , Peru nimalo naivan , bili su treci na proslom prvenstvu , imaju jednog Paola Gerera , iskusnog Klaudija Pizara , Dzefersona Farfana iz Salkea, Vargasa iz Fiorentine , mladog i talentovanog Karilja iz Sportinga, znaci jedna ozbiljna ekipa , takodje i Venecuela ima svoje adute ka sto su iskusni Huan Arango , Salomon Rondon napadac Zenita , Tomas Rinkon iz Djenove , Nikolas Fedor iz Rajo Valjekana, Osvaldo Vikardozo stoper Nanta , jedna sasvim solidna ekipa.

Sto se tice grupe B, Argentina zaista deluje kao jedna masinerija , u napadu sa Mesijem, Tevezom, Kun Aguerom, Iguainom, Lavecijem.........ovako po imenima mozda i prvi favorit za osvajanje turnira, sto se tice ostalih , branilac naslova Urugvaj je isto jedna veoma jaka i ozbiljna ekipa , ali igraju bez Forlana i kaznjenog Suareza a svi znamo koliko je tesko odbraniti titulu , Paragvaj vec duze vreme nije onako respektabilna ekipa kakva je bila ranije , do pre nekoliko godina , a Jamajka onako interesantna ali sasvim prosecna ekipa.

Sto se tice grupe A , tu je ja mislim jasno da je Cile prvi favorit i da deluje zaista mocno , Ekvador isto izuzetno kvalitetna ekipa , po krilima ima Antonija Valensiju i Dzefersona Farfana (2 neverovatno brza i hitra igraca) , tu je u sredini jos i Kristijan Noboa , napred imaju Enera Valensiju, ne toliko poznatog Milera Bolanjosa igraca domaceg Emeleka koji igra u strasnoj formi i koji bi mogao da bude jedno od otkrovenja ovog prvenstva, pozadi su tu iskusni Valter Ajovi , igrac Gremia Frikson Erazo i izuzetno brzi i hitri bek Huan Karlos Paredes , igrac Votforda, jedna veoma ozbiljna, odlicno ukomponovana i fizicki pripremljena ekipa.
Meksiko ipak dolazi u nekom kombinovanom sastavu i pitanje je koliko ce tako kombinovani moci da pruze , a Bolivija u principu tesko da ima neke sanse kad ne igra na gostujucem terenu , mada opet duel Bolivije i Cilea se smatra nekim derbijem , jer ove 2 zemlje su ratovale u drugoj polovini 19. veka kada su na jednoj strani ratovali Cile (potpomognut Britancima) a na drugoj strani udruzene snage Bolivije i Perua, tad je Bolivija i izgubila izlaz na more , inace od tog rata se Bolivija i Peru maltene jos nisu oporavili kako treba i o tom ratu se jos uvek cesto prica kod njih (kao recimo ovde o ratovima 90ih ili o WW2), tako da iz tog ugla to ce biti jedan interesantan duel , inace Cile i Bolivija su cini mi se negde jesenas odigrali jedan prijateljski mec u Cileu i bilo je 2:2.

U svakom slucaju ocekujem dobar i uzbudljiv turnir ; )
 
Jel iko gleda ovaj Kopa amerika ja sam se uchario u ove nase zgadili mi fudbal...svasta se nesto igra nista negledam...samo lecim rane gledajuci ove klince u20s....Kakav je ovaj Firminjo...jeli 'pravi' brazilac ili je opet neki industrijalac sa naucenim driblinog tipa Wilian svaka cast Wilianu odlican igrac ali to nije 'pravi' Brazilac kontate o cemu pricam...Moracu ga pogledati ali pitam vi koji pratite vidim sad hype oko njega ide u Englesku...
 
Jel iko gleda ovaj Kopa amerika ja sam se uchario u ove nase zgadili mi fudbal...svasta se nesto igra nista negledam...samo lecim rane gledajuci ove klince u20s....Kakav je ovaj Firminjo...jeli 'pravi' brazilac ili je opet neki industrijalac sa naucenim driblinog tipa Wilian svaka cast Wilianu odlican igrac ali to nije 'pravi' Brazilac kontate o cemu pricam...Moracu ga pogledati ali pitam vi koji pratite vidim sad hype oko njega ide u Englesku...

Ima malo Brazilskog ``smeka``ali je daleko od umetnika,vise vuce ka Willian/u i onim ostalim Brazilcima iz Shakhtar/a
 
Ako su ga spustili na zemlju. Malom folirantu treba pokazati da ne prolaze njegove gluposti.

Nije zasluzio toliko. Definitivno je igrac koga najvise podcenjujete u svetu.
On ima 22 godine,glavni je igrac i KAPITEN jednog BRAZIL sa 22 godina eej brate pa kolki god da je cigan za to mu moras skinuti kapu. Sa tolicno godina on je do sada uspeo da postigne 43 gola za seniorski tim Brazila i to na 63 utakmice !! U Barsi poreed jednog Mesija kome je posvecena cela igra on je uspeo da postigne ove sezone 39 golova na 51 utakmici.

Znaci kolki god da je smrad mora mu se priznati da je vec sada medju5 najboljih na svetu i toliko je izvesno i sigurno daza 2 godine kad ostare Mesi i CR da ce Nejmar biti taj koji ce poceti da uzima zlatne lopte.

Znaci to sto on nije dobar covek kao Ronaldinjo, to je drugo svim ostalim sportistima se priznaju uspesi i ne umanjuju se zbog ponasanja tako da ne vidim zasto kod Nejmara 60,70 posto ljudi pravi izuzetak.

- - - - - - - - - -

Sto se tice Kopa Amerika vise nego ista bi voleo da Argentina ne osvoji samo zbog malog kepeca njemu je ovo bukvalno jedina jos sansa da osvoji u karijeri neki veliki trofej poput mundijala ili kopa amerike..

Auu ala ce da mi bude drago..oni nece ni osvojiti...patuljak ima da pokipi

Prvi favoriti za osvajanje su Kolumbija i Cile mada i Brazil ima sansu iako je ostao bez Nejmara oni sada imaju 2 svoja najveca kreativca Kutinja i Firmina koje glupi Skolari se nije setio da pozove nijednog za SP prosle godine
 

Back
Top