Da li Vampiri postoje i da li imaju zakulisnu-tajnu civilizaciju?

U SF ih ima veoma malo,zato sam se i istripovao da ih nema,jer kada pomislim na SF prva asosijacija su mi Vanzemaljci,do sada nije snimljen film sa Vanzemaljcima,Vampirima i Vukodlacima zajedno,3 V.Mislim da bi bi takav SF film bio nesto revolucionarno i avangardno u SF kinematografiji.Dok u Fantastici naravno,ipak Vampiri i Vukodlaci pripadaju Fantasy-Fantastika zanru.Verovatno ste primetili u Fantasy filmovima o Vampirima i Vukodlacima,da su oni uglavnom u nekoj vrsti sukoba,da ne kazem rata i da je taj sukob veoma dugotrajan i seze daleko u proslost.

- - - - - - - - - -



U I m Legend su neka vrsta miksa Zombija-Mutanta,inace ekstra SF film,jedan od najbolji filmova koje sam gledao u zivotu.

Paaa, neće biti. Malo si pogrešno to zaključio. SF je sva fantastika koja ima elemente bazirane na naučnim pretpostavkama i teorijama. Nema to veze sa svemirskim brodovima i vanzemaljcima. I am Legend je mutirani virus i neuspela vakcina. Dakle, na nauci, tj Science Fiction. A i roman, ako si pročitao, to prikazuje.

Zombi je nešto drugo. Pokušava da bude SF, ali ima puno rupa.
 
Paaa, neće biti. Malo si pogrešno to zaključio. SF je sva fantastika koja ima elemente bazirane na naučnim pretpostavkama i teorijama. Nema to veze sa svemirskim brodovima i vanzemaljcima. I am Legend je mutirani virus i neuspela vakcina. Dakle, na nauci, tj Science Fiction. A i roman, ako si pročitao, to prikazuje.

Zombi je nešto drugo. Pokušava da bude SF, ali ima puno rupa.

Naravno,ali to mi je prva asocijacija,nisu samo Vanzemaljci naravno,nego sam hteo da kazem da u I m Legend nema Vampira,vec nesto kao miks Zombija-Mutanta,jedine 2 zajednicke osobine koje dele sa Vampirima su, da ne podnose suncevu svetlost i kada ugrizu nekog,on se pretvara u njih.Upravo ne,Zombiji su veoma realna moguca opcija u doglednoj buducnosti,citao sam neku hipotezu- studiju o Zombi-virusu i realnom scenariju istog,ali da ne idemo off-topic,tema su Vampiri i njihove pojedinosti.Da i konstatovao sam,da do sada nje snimljen SF film u kome su zajedno Vanzemaljci,Vampiri i Vukodlaci.
 
Poslednja izmena:
Naravno,ali to mi je prva asocijacija,nisu samo Vanzemaljci naravno,nego sam hteo da kazem da u I m Legend nema Vampira,vec nesto kao miks Zombija-Mutanta,jedine 2 zajednicke osobine koje dele sa Vampirima su, da ne podnose suncevu svetlost i kada ugrizu nekog,on se pretvara u njih.Upravo ne,Zombiji su veoma realna moguca opcija u doglednoj buducnosti,citao sam neku hipotezu- studiju o Zombi-virusu i realnom scenariju istog,ali da ne idemo off-topic,tema su Vampiri i njihove pojedinosti.Da i konstatovao sam,da do sada nje snimljen SF film u kome su zajedno Vanzemaljci,Vampiri i Vukodlaci.

I am Legend su vampiri. Nemoj da zaključuješ prema izgledu i dosadašnjim filmovima jer nije dovoljno. Čitao sam roman gde je sve lepo objašnjeno, a na filmu neuspešno dočarano. Vampiri i jesu mutanti u filmu. Ali ima i puno toga što u filmu nije prikazano. Zombiji podnose sunčevu svetlost, a vampiri ne i to je dovoljno blizu.

Nema još uvek filma gde su sva tri pomenuta zajedno, a nadam se da ga nikad neće ni biti jer to bi tek bilo stvarno glupo.

A preporučujem ti da pročitaš ili odslušaš roman I am Legend. Ima ga i kao audio knjiga. Mnogo će sve biti jasnije, a i roman je neuporedivo bolji od filma. Po tom romanu su već bili snimani filmovi. Manje više uspešni. Mislim da su to "Last Man on Earth" i "Omega Man".
 
I am Legend su vampiri. Nemoj da zaključuješ prema izgledu i dosadašnjim filmovima jer nije dovoljno. Čitao sam roman gde je sve lepo objašnjeno, a na filmu neuspešno dočarano. Vampiri i jesu mutanti u filmu. Ali ima i puno toga što u filmu nije prikazano. Zombiji podnose sunčevu svetlost, a vampiri ne i to je dovoljno blizu.

Nema još uvek filma gde su sva tri pomenuta zajedno, a nadam se da ga nikad neće ni biti jer to bi tek bilo stvarno glupo.

A preporučujem ti da pročitaš ili odslušaš roman I am Legend. Ima ga i kao audio knjiga. Mnogo će sve biti jasnije, a i roman je neuporedivo bolji od filma. Po tom romanu su već bili snimani filmovi. Manje više uspešni. Mislim da su to "Last Man on Earth" i "Omega Man".

Za roman ne znam,samo sto sam gledao na filmu,veoma moguce da je u romanu bolje objasnjeno.Poslednji covek na Zemlji sam gledao,nije los,ima zeznutu sokantnu pricu,dok Omega covek nisam.Ne delim tvoje misljenje,ja mislim da bi to bio takav bum,sa dobrom pricom se moze sve,vec imam u glavi scenario za ova 3 V spomenuta,mislim da bi prica bila zanimljiva. ;) .
 
Poslednja izmena:
Naravno,ali to mi je prva asocijacija,nisu samo Vanzemaljci naravno,nego sam hteo da kazem da u I m Legend nema Vampira,vec nesto kao miks Zombija-Mutanta,jedine 2 zajednicke osobine koje dele sa Vampirima su, da ne podnose suncevu svetlost i kada ugrizu nekog,on se pretvara u njih.Upravo ne,Zombiji su veoma realna moguca opcija u doglednoj buducnosti,citao sam neku hipotezu- studiju o Zombi-virusu i realnom scenariju istog,ali da ne idemo off-topic,tema su Vampiri i njihove pojedinosti.Da i konstatovao sam,da do sada nje snimljen SF film u kome su zajedno Vanzemaljci,Vampiri i Vukodlaci.

Nije snimljen jer osobine vampira i vukodlaka mogu delom da preuzmu neke vanzemaljske rase koje bi se pojavile u takvom filmu.

Film "I am a Legend" je veoma losa ekranizacija romana, bolja je prva verzija tj. vise se drzi price u romanu.
Nisam siguran kako se zove.
Kao sto je rekao kolega taj roman ima vise ekranizacija.
 
Nije snimljen jer osobine vampira i vukodlaka mogu delom da preuzmu neke vanzemaljske rase koje bi se pojavile u takvom filmu.

Film "I am a Legend" je veoma losa ekranizacija romana, bolja je prva verzija tj. vise se drzi price u romanu.
Nisam siguran kako se zove.
Kao sto je rekao kolega taj roman ima vise ekranizacija.

Nisam o tome razmisljao,ali pod hipotetickom predpostavkom da ne bude tako,ne treba to biti prepreka,ako se ima dobra ideja a ja imam vrlo zanimljivu ideju,danas mi je sinula,jos samo da ukomponujem neke detalje i mogu zvati nekog SF scenaristu u inostranstvu,da mu prodam scenario, ;) , moze da se napravi dobar SF film sa Vanzemaljcima,Vampirima i Vukodlacima ;) .Kao sto ima solidna verovatnoca da postoje vanzemaljske civilizacije koju su veoma slicne nama Ljudima,tako mogu i pausalno neke hipoteticke vaznemaljske civilizacije imati neke osobine Vampira i Vukodlaka,ali sada ne znam da li postoje objektivna-univerzalna merila za Vampire na primer,posto Branimir kaze da su ona mutirana bica u I m Legende ustvari Vampiri.Jeste da dele neke osobine,ali Vampiri su po nekoj definiciji uglavnom veoma inteligentni,dok ovi ajde da ih nazovem Mutanti u I m Legend nisu.
 
Poslednja izmena:
Nisam o tome razmisljao,ali pod hipotetickom predpostavkom da ne bude tako,ne treba to biti prepreka,ako se ima dobra ideja a ja imam vrlo zanimljivu ideju,danas mi je sinula,jos samo da ukomponujem neke detalje i mogu zvati nekog SF scenaristu u inostranstvu,da mu prodam scenario ;) , moze da se napravi dobar SF film sa Vanzemaljcima,Vampirima i Vukodlacima ;) .Kao sto ima solidna verovatnoca da postoje vanzemaljske civilizacije koju su veoma slicne nama Ljudima,tako mogu i pausalno neke hipoteticke vaznemaljske civilizacije imati neke osobine Vampira i Vukodlaka,ali sada ne znam da li postoje objektivna-univerzalna merila za Vampire na primer,posto Branimir kaze da su ona mutirana bica u I m Legende ustvari Vampiri.Jeste da dele neke osobine,ali Vampiri su po nekoj definiciji uglavnom veoma inteligentni,dok ovi ajde da ih nazovem Mutanti u I m Legend nisu.

U I am Legend Vampiri jesu inteligentni. Ti to ne vidiš, kao što ni vanzemaljac ne bi video inteligenciju kod Ramba, već samo neko biće natovareno puškama koje se kreće i ubija. Seti se zamke koju su postavili, a pogledaj i alternativni kraj filma koji je potpuno drugačiji od onog kog su nam servirali. Sve u svemu, film jako pada na logici, jer bi takva bića lako naučila da koriste odeću koja štiti od sunca i vatreno oružje.
 
U I am Legend Vampiri jesu inteligentni. Ti to ne vidiš, kao što ni vanzemaljac ne bi video inteligenciju kod Ramba, već samo neko biće natovareno puškama koje se kreće i ubija. Seti se zamke koju su postavili, a pogledaj i alternativni kraj filma koji je potpuno drugačiji od onog kog su nam servirali. Sve u svemu, film jako pada na logici, jer bi takva bića lako naučila da koriste odeću koja štiti od sunca i vatreno oružje.

Interesantna teorija,ali zar nije po nekoj definiciji Vampira,Vampiri jedino mogu izaci na suncevu svetlost samo ispod specijalno-opremljene odece,kao sto su nosili Vampiri preko dana u trecem delu Blejda.Ipak ta mutirana bica u I m Legend mozda jesu solidno inteligentna,primer je ona zamka koju su rekao,ali nisu toliko inteligentni da za kratko vreme patentiraju full opremu da bi izasli na suncevu svetlost.Mozda gresim,mozda i jesu neka vrsta pod-Vampira,kada sada bolje razmislim,tacnije miks Mutanti-Vampiri,da,to je prezicna definicija tih bica.Resili smo Enigmu,sada mozemo da nastavimo dalje. ;) .
 
Podstaknut danas razgovorom sa jednim kolegom sa faksa o raznim ozbiljnim zivotnim temama i tako posle jednog vremena razgovora sa njim,sticajem okolnosti dosli smo pri kraju razgovora na temu o Vampirima,da li oni postoje i da li imaju tajnu-zakulisnu civilizaciju koja trenutno egzistira zajedno sa nasom a da mi toga nismo ni svesni,tipa kao u filmovima o Blejdu i Podzemnom svetu.Da li ima iole sansi da mitoloska bica Vampiri koja su poznata sirom javnosti po Fantasy filmovima kako piju krv ljudi,boje se sunceve svetlosti,zive znatno duze nego Ljudi,fizicki su jaci od nas,veoma su seksipilni,organizovani,inteligentni i ugladjeni, kojim hipotetickim slucajem postoje,da se vesto kriju,da planiraju veliku-globalnu zaveru protiv nas a da mi toga uopste nismo svesni i pripremljeni?

Да, ја сам део те тајне цивилизације и унутар ње имам чин "комесара 1. класе".

Вампири воле салонске станове у Београду, виски из дипломатских резерви, кубанске томпусе, бродове назване по птицама и колмовану косу.
 
Interesantna teorija,ali zar nije po nekoj definiciji Vampira,Vampiri jedino mogu izaci na suncevu svetlost samo ispod specijalno-opremljene odece,kao sto su nosili Vampiri preko dana u trecem delu Blejda.Ipak ta mutirana bica u I m Legend mozda jesu solidno inteligentna,primer je ona zamka koju su rekao,ali nisu toliko inteligentni da za kratko vreme patentiraju full opremu da bi izasli na suncevu svetlost.Mozda gresim,mozda i jesu neka vrsta pod-Vampira,kada sada bolje razmislim,tacnije miks Mutanti-Vampiri,da,to je prezicna definicija tih bica.Resili smo Enigmu,sada mozemo da nastavimo dalje. ;) .

Ako hoćeš da definišemo vampira onda zaboravi Holivud i njegovih 1000 različitih varijanti. Oni snime "nešto novo", a mi posle razbijamo glavu. Evo ti vampir:

Вампир је митолошко биће из словенске митологије, посебно на Балкану и у Украјини, које преживљава тако што се храни животном енергијом (углавном у виду крви) живих бића, без обзира на то да ли је вампир неупокојено или живо биће. Вампиром се сматрао дух умрлог или леш кога је оживео зао дух или ђаво. Иако су приче о вампирима забележена у многим културама, можда чак и до праисторије, израз вампир није постао чест све до почетка 18. века, након прилива вампирског сујеверја у западну Европу из области где су вампирске легенде биле честе, попут Балкана и источне Европе, мада су локалне варијанте су такође познат по различитим именима, као што су вриколак у Грчкој и стригој у Румунији. На слику повратника-вампира који пије или сиса крв можда су утицале и грчке Ламије. Повећан степен вампирског сујеверја у Европи доводио је до масовне хистерије, а у неким случајевима доводило је до пробијања лешева и оптужби за вампиризам.

Вампир је једина реч из српског језика која је општеприхваћена у свим светским језицима.

У разним деловима словенског света вампир се назива и другим називима: вукодлак, лампир, лапир, вједогоња, једогоња, а најчешће - упир. Из ове последње може сазнати порекло речи вампир. Наиме, стари Словени су, као и већина старих народа, сматрали да ће, ако се тело мртвог човека не спали, његова душа остати заувек заробљена на овом свету и никад неће наћи мира. Зато су своје мртве подвргавали „третману“ у коме су их спаљивали на великој ломачи и тако их испраћали у „вечна ловишта“. Међутим, дешавало се (нарочито за време ратова или великих болести), да се тело неког страдалника уопште не пронађе и не испрати како доликује, што је, наводно, доводило до тога да несрећник убрзо почиње да устаје ноћу и убија људе. Све док се, не нађе неко ко ће га „почастити“ глоговим коцем.

Истраживачи су понудили бројне теорије о пореклу вампирских веровања, покушавајући да објасне сујеверје - понекад и масовну хистерију - коју изазивају вампири. За узроке веровања у вампире понуђена су објашњења која иду од преране сахране па до незнања о распадању људског тела после смрти.

E, odavde treba krenuti ako hoćeš o vampirima.
 
Да, ја сам део те тајне цивилизације и унутар ње имам чин "комесара 1. класе".

Вампири воле салонске станове у Београду, виски из дипломатских резерви, кубанске томпусе, бродове назване по птицама и колмовану косу.
I naravno-krešete se s pozadi...:hahaha::rotf::rotf:
 
Nisam o tome razmisljao,ali pod hipotetickom predpostavkom da ne bude tako,ne treba to biti prepreka,ako se ima dobra ideja a ja imam vrlo zanimljivu ideju,danas mi je sinula,jos samo da ukomponujem neke detalje i mogu zvati nekog SF scenaristu u inostranstvu,da mu prodam scenario, ;) , moze da se napravi dobar SF film sa Vanzemaljcima,Vampirima i Vukodlacima ;) .Kao sto ima solidna verovatnoca da postoje vanzemaljske civilizacije koju su veoma slicne nama Ljudima,tako mogu i pausalno neke hipoteticke vaznemaljske civilizacije imati neke osobine Vampira i Vukodlaka,ali sada ne znam da li postoje objektivna-univerzalna merila za Vampire na primer,posto Branimir kaze da su ona mutirana bica u I m Legende ustvari Vampiri.Jeste da dele neke osobine,ali Vampiri su po nekoj definiciji uglavnom veoma inteligentni,dok ovi ajde da ih nazovem Mutanti u I m Legend nisu.

Merilo za vampira se nalazi u mitologiji, ne u filmovima.
Vampiri ne moraju uopste da budu intligentni, ako vec uzimas "I am a Legend" kao osnovu za svoje tvrdnje procitaj prvo knjigu.
Film sa likom iz "ljudi u crnom" (zaboravio sam mu ime) se drzi samo malog dela radnje sve ostalo je promaseno.
 
Paaa, neće biti. Malo si pogrešno to zaključio. SF je sva fantastika koja ima elemente bazirane na naučnim pretpostavkama i teorijama. Nema to veze sa svemirskim brodovima i vanzemaljcima. I am Legend je mutirani virus i neuspela vakcina. Dakle, na nauci, tj Science Fiction. A i roman, ako si pročitao, to prikazuje.

Zombi je nešto drugo. Pokušava da bude SF, ali ima puno rupa.

Постоји неколико различитих зомби врста у уметности. Ако сматраш филм те врсте уметношћу.

Прва је проузрокована мутираним вирусима, на пример, беснилом, као у 28 дана касније, и то је чист Сајенс Фикшн, да се тако изразим. Овде можемо прогурати и Return of the living dead и његове наставке, који ипак имају јаку инфузију црног хумора.

Друга група је фантастична, јер настају као резултат неких мађија, на пример хаићанске, без научног дела. Ту има доста филмова, а ја бих препоручио Tombs of the blind dead, језиви шпански бисер о зомби темпларима, Бели Зомби, антологијски филм Беле Лугошија, Кућа поред гробља Лућа Фулћија, и Фулћијев чувени From Beyond.

Ипак, убедљиво најпознатији зомбији, прво што нам падне на памет када изговоримо реч зомби, је савремена холивудска инкарнација коју је осмислио Џорџ Ромеро у Ноћи живих мртваца, и многобројним наставцима. Други познати примери су зомбији из Dawn of the Dead, Day of the Dead, Land of the dead, Diary of the Dead, Survival of the Dead, брзи зомбији из римејка Свитања Мртвих, и наравно, тренутна хит серија "Окружени Мртвима". Ови зомбији настају од мртвих људи, воле да једу људско месо, ујед је смртоносан али особа преминула на било који начин постаје зомби. Порекло им није најјасније. Ликови у филму верују да је то некакав научни експеримент који је пошао по злу, али се имплицитно стабља до знања да су зомбији заправо савремена верзија Великог потопа, и да ће претња трајати све док не остане жив само неки нови Ноје, Лот и сличан праведник. Током филма верујемо да је он један од главних ликова, али се на крају испостави да ипак није.
 
Poslednja izmena:
Постоји неколико различитих зомби врста у уметности. Ако сматраш филм те врсте уметношћу.

Прва је проузрокована мутираним вирусима, на пример, беснилом, као у 28 дана касније, и то је чист Сајенс Фикшн, да се тако изразим. Овде можемо прогурати и Return of the living dead и његове наставке, који ипак имају јаку инфузију црног хумора.

Друга група је фантастична, јер настају као резултат неких мађија, на пример хаићанске, без научног дела. Ту има доста филмова, а ја бих препоручио Tombs of the blind dead, језиви шпански бисер о зомби темпларима, Бели Зомби, антологијски филм Беле Лугошија, Кућа поред гробља Лућа Фулћија, и Фулћијев чувени From Beyond.

Ипак, убедљиво најпознатији зомбији, прво што нам падне на памет када изговоримо реч зомби, је савремена холивудска инкарнација коју је осмислио Џорџ Ромеро у Ноћи живих мртваца, и многобројним наставцима. Други познати примери су зомбији из Dawn of the Dead, Day of the Dead, Land of the dead, Diary of the Dead, Survival of the Dead, брзи зомбији из римејка Свитања Мртвих, и наравно, тренутна хит серија "Окружени Мртвима". Ови зомбији настају од мртвих људи, воле да једу људско месо, ујед је смртоносан али особа преминула на бико који начин постаје зомби. Порекло им није најјасније. Ликови у филму верују да је то некакав научни експеримент који је пошао по злу, али се имплицитно стабља до знања да су зомбији заправо савремена верзија Великог потопа, и да ће претња трајати све док не остане жив само неки нови Ноје, Лот и сличан праведник. Током филма верујемо да је он један од главних ликова, али се на крају испостави да ипак није.

Ukoliko pominjemo zombije, ima gledljivih filmova, ali svi promaše SF u par stvari:

1. Zombiji ne mogu da umru, raspadaju se, a da se pokreću. Potpuno promašeno, ali ima izuzetaka kao 28 Days/Weeks Later i The Crazies (koji je po meni najbolji zombi SF).
2. Zombiji lako na daljinu prepoznaju ko je njihov, a ko je čovek. Besmisleno.

Da ne pominjem glupost u The Walking Dead gde su svi zaraženi virusom, ali im nije ništa dok ne umru, ali zato ako ih zombi ugrize za mali prst i prenese taj isti virus koji već imaju, oni postaju zombiji. Potpuno nepotrebna budalaština.
 
Ukoliko pominjemo zombije, ima gledljivih filmova, ali svi promaše SF u par stvari:

1. Zombiji ne mogu da umru, raspadaju se, a da se pokreću. Potpuno promašeno, ali ima izuzetaka kao 28 Days/Weeks Later i The Crazies (koji je po meni najbolji zombi SF).
2. Zombiji lako na daljinu prepoznaju ko je njihov, a ko je čovek. Besmisleno.

Da ne pominjem glupost u The Walking Dead gde su svi zaraženi virusom, ali im nije ništa dok ne umru, ali zato ako ih zombi ugrize za mali prst i prenese taj isti virus koji već imaju, oni postaju zombiji. Potpuno nepotrebna budalaština.

The Crazies је одличан филм, хвала ти што си га споменуо.

Иначе, то о чему ти причаш је ово што сам сврстао у "трећу групу". Верујем да су зомбији Божија казна, нова верзија Потопа. Само ће "Ноје" и слични преживети, дугорочно.

То ликови у филму-серији не схватају, мисле да је у питању неки вирус, иако је онај доктор у Атланти у ЦДЦ-у рекао да није нашао никакво научно порекло зомби апокалипсе, него претпоставља да је неки вирус или прион.

Иначе, ја сам разумео да угрижени ликови у серији умиру од сепсе и тетануса, јер замисли каква је то микробиолошка катастрофа кад те уједу распала уста, а немаш антибиотике при руци, ни стерилан хируршки прибор. Иначе и у стварном свету су људски уједи много већи проблем од животињских, јер су људска уста збој једења вештачких шећера многи бећи инкубатор бактерија од животињских.

Мени је код Walking Dead-a највећи проблем што могу да убију зомбија скоро па чачкалицом. Људска лобања остаје чврста годинама након смрти.
 
Poslednja izmena:
Merilo za vampira se nalazi u mitologiji, ne u filmovima.
Vampiri ne moraju uopste da budu intligentni, ako vec uzimas "I am a Legend" kao osnovu za svoje tvrdnje procitaj prvo knjigu.
Film sa likom iz "ljudi u crnom" (zaboravio sam mu ime) se drzi samo malog dela radnje sve ostalo je promaseno.

Will Smith,dobar glumac.Mozda je promaseno u odnosu na roman,ali film je meni ekstra,elem da se vratimo na Vampire,hteo sam samo ilustrovati jedan od mogucih scenarija Vampira i njihovih delovanja,ja sam izabrao tipa kao u Blejdu,ili Podzemnom svetu,jer mi je intrigantno i potencijalno realno,naravno svako ima svoj ukus za hipoteticka scenarija Vampira i njihovih delovanja.Mada bih voleo da postoje Vampirke,zacinile bi mi zivot ;).Inace nisam pristalica Holywooda,ali posto zvanicno Vampiri ne postoje i niko ne zna kako oni izgledaju,mozemo samo da mastamo,odnosno teoretisemo.
 
Poslednja izmena:
The Crazies је одличан филм, хвала ти што си га споменуо.

Иначе, то о чему ти причаш је ово што сам сврстао у "трећу групу". Верујем да су зомбији Божија казна, нова верзија Потопа. Само ће "Ноје" и слични преживети, дугорочно.

То ликови у филму-серији не схватају, мисле да је у питању неки вирус, иако је онај доктор у Атланти у ЦДЦ-у рекао да није нашао никакво научно порекло зомби апокалипсе, него претпоставља да је неки вирус или прион.

Čak i da nije uspeo da objasni, svedoci smo da u seriji svako ko bilo kako umre, biva zombifikovan. Taj detalj im nikako nije trebao. A mi u stvari gledamo ono što se ponudi američkoj publici, a ne kvalitetno SF delo.
 
Čak i da nije uspeo da objasni, svedoci smo da u seriji svako ko bilo kako umre, biva zombifikovan. Taj detalj im nikako nije trebao. A mi u stvari gledamo ono što se ponudi američkoj publici, a ne kvalitetno SF delo.

Да, али зашто ти је тешко да прихватиш да је Зомби Апокалипса из Ромеровог свемира или Walking dead-a библијског, или хајде, ванземљског карактера?
 
Will Smith,dobar glumac.Mozda je promaseno u odnosu na roman,ali film je meni ekstra,elem da se vratimo na Vampire,hteo sam samo ilustrovati jedan od mogucih scenarija Vampira i njihovih delovanja,ja sam izabrao tipa kao u Blejdu,ili Podzemnom svetu,jer mi je intrigantno i potencijalno realno,naravno svako ima svoj ukus za hipoteticka scenarija Vampira i njihovih delovanja.Mada bih voleo da postoje Vampirke,zacinile bi mi zivot.Inace nisam pristalica Holywooda,ali posto zvanicno Vampiri ne postoje i niko ne zna kako oni izgledaju,mozemo samo da mastamo,odnosno teoretisemo.

Danas, kada postoje laboratorije koje ispituju zombi virus na severnom polu, ne mora mnogo da teoretišeš. Radi na pacovu, samo da znaš.

A vampiri su u slovenskoj mitologiji bića koja sišu energiju (ne mora biti krv), a toga danas imaš gde god se okrene (Farma, Parovi, Sulejman)

- - - - - - - - - -

Да, али зашто ти је тешко да прихватиш да је Зомби Апокалипса из Ромеровог свемира или Walking dead-a библијског, или хајде, ванземљског карактера?

Zato što se kosi sa osnovnim zakonima fizike.

Ne postoji rad bez uložene energije, ma kakva ona bila. Mrtvo tkivo ne može da se kreće.
 
Danas, kada postoje laboratorije koje ispituju zombi virus na severnom polu, ne mora mnogo da teoretišeš. Radi na pacovu, samo da znaš.

A vampiri su u slovenskoj mitologiji bića koja sišu energiju (ne mora biti krv), a toga danas imaš gde god se okrene (Farma, Parovi, Sulejman)

- - - - - - - - - -



Zato što se kosi sa osnovnim zakonima fizike.

Ne postoji rad bez uložene energije, ma kakva ona bila. Mrtvo tkivo ne može da se kreće.

И идеја да је падала киша 40 дана па је вода покрила цео свет, а преживео је само неки деда са милион животиња на дрвеном броду се такође коси са законима физике.

Зато су такве идеје религијског, односно метафизичког, а не научног карактера.

Целокупни хорор жанр се коси са законима физике.
 
Danas, kada postoje laboratorije koje ispituju zombi virus na severnom polu, ne mora mnogo da teoretišeš. Radi na pacovu, samo da znaš.

A vampiri su u slovenskoj mitologiji bića koja sišu energiju (ne mora biti krv), a toga danas imaš gde god se okrene (Farma, Parovi, Sulejman)

- - - - - - - - - -



Zato što se kosi sa osnovnim zakonima fizike.

Ne postoji rad bez uložene energije, ma kakva ona bila. Mrtvo tkivo ne može da se kreće.

Naravno,ali tema nije o Zombijima,ja sam vec rekao da sam procitao jedan clanak pre par godina o Zombi-virusu i da su Zombiji nazalost vrlo realan moguci buduci scenario.Razumem,ali to je vec sasvim druga prica,manipulacija,spinovanja,Globalizam,NWO fore, da ne idemo previse van teme.Dok za Vampire ima prostora teoretisanju upravo sto su mitoloska bica,za razliku od Zombija i Mutanta koji su neki NO-ART moderni fazon.
 
Poslednja izmena:
Will Smith,dobar glumac.Mozda je promaseno u odnosu na roman,ali film je meni ekstra,elem da se vratimo na Vampire,hteo sam samo ilustrovati jedan od mogucih scenarija Vampira i njihovih delovanja,ja sam izabrao tipa kao u Blejdu,ili Podzemnom svetu,jer mi je intrigantno i potencijalno realno,naravno svako ima svoj ukus za hipoteticka scenarija Vampira i njihovih delovanja.Mada bih voleo da postoje Vampirke,zacinile bi mi zivot ;).Inace nisam pristalica Holywooda,ali posto zvanicno Vampiri ne postoje i niko ne zna kako oni izgledaju,mozemo samo da mastamo,odnosno teoretisemo.

Mislim da je film jako los, stice se utisak da nije odradjen do kraja.

Pogledaj ovo sto sam okacio link gore, tu imas i drugaciju sliku vampira koja je bolja od holivudske.
 

Back
Top