Egipatski mudrac i sabor monahinja vjere u Zlatno tele...

sedoksedo doks

Početnik
Poruka
8
"Pa mi u to tele vjerujemo jer kada se pozlati refleksija sjaja zlata je drukcija nego bilo sto drugo ako se pozlati... Tek onda dobija neki novi misao - rece jedna od njih.
"Misao?" - rece egipatski mudrac
"Pa smisao mi zovemo misao"
"A kada bi se po zeni prosuo caj...Ali ne mogu to sad jer mi se pije: po ovoj od vas jednoj - onoj tamo. da li bi onda dobila novi "misao"?"
"Dobila bi novi misao, ali ni ja ne bi mogla da dozvolim da sija tim smislom prelivenog caja koji svjetluca jer zelim da popijem i caj cak ako je iz vase ruke proliven, pa i sve drugo"
"Ajde da probamo" (sipa "onoj tamo" caj po predjelu pupka i ispod, i pravi se mrlja neravnomjerna, bez pravila nekog)
"Pa ti prospi jos caja posle jer lepo je i da ona sija, ali je lepo i da ja pijem caj iz tvoje ruke prosut po maloj, pa taj novi caj necu jesti, nego da sija ostaviti, kao zlatno tele"
"Mislis - piti?"
"Jesti mi kazemo za piti. Joj moram opet..."
"Stani... to mi je zadnja kap iz soljice caja, moraces ostavit da ona sija..."
"Pa donele smo i mi caja, ajde zaplite ognjiste da se pomolimo teletu i da prosipamo caj"...primjeti jedna povucena monahinja vjere u Zlatno tele.
"A hasis?" - pita druga neka...
"Necete valjda da pusite hasis?" (vrsta droge)
"Ne, nego ocemo da ga spalimo kao kandilo ispod slike zlatnog teleta, jer time dokazujemo da se zrtvujemo tako sto ne uzimamo hasis... da nismo narkomanke"
"A, pa onda dobro... Dobro je to vase tele"
 

Back
Top