Sezonski posao Crna Gora 2015

nubl

Početnik
Poruka
1
Pozdrav, tražio sam temu o zapošljavanju srpskih državljana u Crnoj Gori ove godine, ali nisam našao pa otvaram novu. Već duže imam u planu da ove godine odem u CG da radim tokom sezone, ali pošto je na snagu stupio novi zakon poremetio mi je planove i sad razmišljam da li vredi ići i da li se mogu ikako zaposliti?

Da li neko ide ove godine, ima li više informacija? Da li moram da se prijavim za privremeni boravak ili može proći bez prijave, jer ja i ne znam da li ću išta naći.. meni bi značilo da zaradim bilo šta?
 
Oko 10.000 građana Srbije, pretežno mladih i nezaposlenih, koji su za život zarađivali radeći sezonske poslove u Crnoj Gori, najverovatnije će ostati bez ovog izvora zarade.
To je direktna posledica zakona o stancima koji je na snagu stupio 1. aprila.
Taj zakon predviđa da nijedan strani državljanin neće moći da dobije posao ukoliko se na birou nalaze Crnogorci tog profila.

Istаknuti Pоslоvi
Kuvar
MV NOBEL DOO
Pomocni kuvar
Hotel "Grand"
konobarica
MV NOBEL DOO
konobarica
Bis company
Nајnоviјi Pоslоvi
Sobarica
Apartmani Ivanovic
Pica majstor
Cip company
Prodavacica, brza hrana
Cip company
Potrebni restoranski konobari
Cip company...
Ovo su poslovi koji su u portaznji .
 
Posle toga Zakona je nastala prava katastrofa; fali konobara, kuvara,radnika za pečenje roštilja, sobarica, čistačica, fizičkih radnika za čišćenje plaže, itd.
Od Crnogoraca se javilo jedva 10% od potrebe.
Zato ugostitelji traže promjenu Zakona po hitnom postupku.

Za konobara se traži znanje najmanje jednog stranog jezika -poželjno engleski.
Za konobara se u jednom hotelu od potrebnih 30 javilo samo 6 Crnogoraca pa kako piše i ti nijesu znali ni jedan jezik samo crnogorski sa slabim vasojevićkim naglaskom, pa su mu napisali da ne zna niti crnogorski.
 
Poslednja izmena:

Back
Top