Problem sa asus p5kpl am

Tracer

Zainteresovan član
Poruka
294
Kupio sam plolovnu maticnu asus p5kpl am rev 2.03g, za koju prodavac tvrdi da je ispravna- ispitana.
Probao sam je sa dva procesora pentium 4 800mhz i core 2 duo 1066mhz (oba podrzava maticna), probao sam i par razlicitih ram memorija 667 i 800mhz(takodje koje podrzava ploca). Procesor, ram, napajajnje i monitor su moji - ispravni. U svakoj kombinaciji je ista situacija. Pri startovanju samo se vrte kuleri, monitor, tarstatura uopste ne reaguju. Maticna ne daje nikakav zvuk kad je upalim, BUZER nemam. Takodje se posle ne moze ugasiti na dugme nego jedino vadjenjem iz srtuje. Na maticnoj sija ona zelena dioda. Probao sam vadjenje baterije i resetovanje biosa. Sta jos mogu da proverim, koliko je verovatno da je maticna neispravna?
 
Kupio sam plolovnu maticnu asus p5kpl am rev 2.03g, za koju prodavac tvrdi da je ispravna- ispitana.
Probao sam je sa dva procesora pentium 4 800mhz i core 2 duo 1066mhz (oba podrzava maticna), probao sam i par razlicitih ram memorija 667 i 800mhz(takodje koje podrzava ploca). Procesor, ram, napajajnje i monitor su moji - ispravni. U svakoj kombinaciji je ista situacija. Pri startovanju samo se vrte kuleri, monitor, tarstatura uopste ne reaguju. Maticna ne daje nikakav zvuk kad je upalim, BUZER nemam. Takodje se posle ne moze ugasiti na dugme nego jedino vadjenjem iz srtuje. Na maticnoj sija ona zelena dioda. Probao sam vadjenje baterije i resetovanje biosa. Sta jos mogu da proverim, koliko je verovatno da je maticna neispravna?

Tako izgleda kada je maticna neispravna. Mozes eventualno da probas neku drugu maticnu na ostatku konfiguracije cisto da utvrdis da je ok.

Uvek je upitna kupovina polovne maticne, jer ploca crkava mnogo cesce nego procesor i onda imas situaciju da servisi imaju hrpe i gomile ispravnih procesora koje prodaju, a ploca nemaju, kad imaju plocu onda obavezno prodaju u kombinaciji jer dobiju vecu cenu.

Dakle, jedino ako znas licno coveka da je bas iz nekog razloga apgrejdovao racunar novom plocom, a da je stara ispravna. U ostalim slucajevima izbegavati takvu kupovinu. Posebno preko raznih sajtova za oglasavanje gde je sve 99% neispravna roba...
 
Kupio sam plolovnu maticnu asus p5kpl am rev 2.03g, za koju prodavac tvrdi da je ispravna- ispitana.
Probao sam je sa dva procesora pentium 4 800mhz i core 2 duo 1066mhz (oba podrzava maticna), probao sam i par razlicitih ram memorija 667 i 800mhz(takodje koje podrzava ploca). Procesor, ram, napajajnje i monitor su moji - ispravni. U svakoj kombinaciji je ista situacija. Pri startovanju samo se vrte kuleri, monitor, tarstatura uopste ne reaguju. Maticna ne daje nikakav zvuk kad je upalim, BUZER nemam. Takodje se posle ne moze ugasiti na dugme nego jedino vadjenjem iz srtuje. Na maticnoj sija ona zelena dioda. Probao sam vadjenje baterije i resetovanje biosa. Sta jos mogu da proverim, koliko je verovatno da je maticna neispravna?
nađi neki osnovni procesor celeron koji ide na prvi bios pa stavi - ako proradi onda najverovatnije treba update BIOS-a na najnoviju verziju i obavezno nabavi buzzer za ploču to košta par dinaramožda daje zvukove neispravnosti i obavezno prvo koristi integrisanu grafiku za prvo dizanje bios-a
 

Back
Top