Вучић: Биће реконструкције Владе

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.379
Vučić: Biće rekonstrukcije vlade, biće reforme u školstvu i zdravstvu

Tanjug | 25. 04. 2015. - 14:22h izmena vesti 14:58h | Komentara: 86

Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas rekonstrukciju vlade, ne precizirajući kada će se to dogoditi, ali je naglasio da će ona biti završena za jedan dan.

On je, na konferenciji za štampu naglasio da će se, kada bude rekonstrukcije Vlade, videti zašto nije zadovoljan nekim ministrima, i dodao da se rekonstrukcija neće razvlačiti kao „španska serija“.


Vučić je istakao da traži odgovornost pre svega od sebe i svih ministara.


Za mene je važno da vidimo kakvi su rezuzltati i kako smo uspeli. Naravno da će biti odgovornosti ministara čijim radom nismo zadovoljni i moja odgovornost u pravom smislu te reči“, naglasio je Vučić.



"Ne dajem ocene. I kada sam išao na fakultet, borio sam se za najvišu ocenu, za desetku. Mnogo rada, truda i energije smo uložili, teške prilike smo zatekli i mnogo toga se dogodilo što je bilo teško za našu zemlju, od poplava, ukrajinske krize, mnogih drugih teških stvari", rekao je Vučić na konferenciji za novinare u Smederevu.


On je istakao da, kada govori o svojoj odgovornosti, želi da ubrza procese, jer zna da je priča o padu helikoptera bila „smišljena“ zbog njega, jer je postojala namera da se iskoristi pogibija ljudi da se napakosti njemu.


Prema njegovim rečima, mnogi koji su govorili o ovoj tragediji u skupštini kritikujući vlasti, nisu ni zampatili ni ime žrtava, zbog čega je odlučio da preuzme odgovornost, da se „ne bi mučili da dođu do njega“.

„

Na kraju, moram da priznam da nisam razumeo o čemu se tu radi i kako je moguće da neko neku ljudsku tragediju poksusava da na taj način politički zlouptrebljava. Ssto se odgovornosti tiče bićete zadovoljni. Znam koliko sam odgovoran, kao i koliko rada i truda koji ulažem“, poručio je premijer.


On je istakao da svaki dan radi vredno i da se ne bori za svoja „radnička prava“ i da to građani vide, kao i da rad donosi uvek velike rezultate.


"Vidim polako kako stvari dolaze na svoje mesto. To će ljudi znati dobro da cene“, uveren je Vučić.



Srbiji se, dodao je, odaje priznanje za to, jer je, za razliku od nekih drugih zemalja, i bez pritiska spolja bila spremna i dovoljno snažna da krene u teške i bolne reforme, da bi za godinu, dve ili tri postala zdrava zemlja sa najvišim rastom u ovom delu regiona.


Vučić o Avala filmu: Nema potrebe da održavamo "mrtvace"



Premijer Srbije izjavio je danas da je sud, a ne Vlada Srbije, prodao "Avala film", koji je imao dug od 20 miliona evra, poručujući da država više ne treba da "održava mrtvace".


Vučić je u Smederevu poručio da su oni koji sada kritikuju privatizaciju "Avala filma" uništili sve u Srbiji, ali da pri tom nisu govorili da je "Avala film" bio u stečaju i da je imao dug od 20 miliona evra.


"Kakve to veze ima sa vladom? Sud je doneo odluku, a ne vlada. Hoćete da ukinemo sudove?", upitao je premijer, dodajući da je u saradnji sa Kinotekom

Ministarstvo uspelo da zaštiti filmski fond, tako da Srbija neće izgubiti filmove.


Vučić je dodao da će od prodaje "Avala filma" dobiti i grad, i Dunav osiguranje, da će se namiriti poverioci, kao i stari radnici.


"Ajde da napravimo nešto što je zdravo, nemojte da održavamo više mrtvace, nema ptrebe za tim", naglasio je Vučić.


On je poručio da Vlada Srbije rešava pitanja dosadašnjih "gubitaša", koji su imali 120-150 miliona evra gubitka, a koji danas uredno plaćaju gas, komunalije, poreze i doprinose radnicima i sve druge obaveze.


"Novac od Telekoma biće za vraćanje kredita i projekte"

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da bi od prodaje Telekoma Srbija moglo da se dobije oko tri milijarde evra, od čega je oko 78 odsto deo države, a taj novac će se trošiti mahom na infrastrukturne projekte i vraćanje ranijih nepovoljnih kredita.


"Prvi savetnik smatra da je moguće da dobijemo oko tri milijarde od prodaje Telekoma, a mi imamo deo od 78 odsto. Ako bi to bilo realno, to bi bio ogroman novac", rekao je Vučić u Smederevu, gde je sa novinarima razgovarao o učincima svoje vlade u prvoj godini mandata.


Prema njegovim rečima, polovina tog iznosa bila bi korišćena za vraćanje "demokratskih" kredita koji su uzimani po visokim kamatama od 7,5 i 7,8 odsto, a koji su kratkoročni, na pet godina.


Milijarda evra bi se, naveo je premijer, potrošila na vraćanje tih kredita, a druga milijarda projekte poput pruge Beograd-Budimpešta, puteve...


"Jedino pitanje koje se postavlja je Kosovo"




Premijer Srbije Aleksandar Vučić istakao je da očekuje otvaranje prvih poglavlja u pristupnim pregovorima sa EU u junu, te da je jedino pitanje koje se trenutno postavlja - Kosovo.


Vučić je, na konferenciji za štampu u Smederevu, rekao da će uskoro u Briselu razgovarati sa predsednikom Evropske komisije Zzan-Klodom Junkerom.

„

Očekujem otavranje poglavlja u najkraćem roku i mislim da će to biti u junu, ako ne tad, onda najkasnije u septembru. To nije zbog toga što Srbija nije obavila svoj posao iz oblasti reformi, već je jedino pitanje koje se postavlja Kosovo“, naglasio je Vučić.


On je objasnio da su, kad je reč o Kosovu, u pitanju uslovi koji se tiču energetike.
S tim u vezi je pomenuo jezero Gazivode, nad kojim kosovski Albanci traže većinsko upravljanje.


Jedini slučaj koji nismo rešili je "Slučaj Beko"



Vučić je u Smederevu rekao novinarima da su policija i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović neretko radili pod velikim pritiskom, ali da su, i pored toga, uspeli da reše ubistvo Tijane Jurić, pogibiju Luke Jovanovića na Brankovom mostu i druge slučajeve, kao i da otkrije ubice Nenada Opačića.


"Jedino što nismo uspeli da rešimo do sada, a mnogo toga iz prošlosti smo rešili, što je 15 godina stajalo, od slučaja Ćuruvija i mnogih drugih, uveren sam da ćemo rešiti slučaj Pantić. Ono što nismo uspeli do sada, srećom nije bilo sa smrtnim posledicama, ali me to veoma brine i to je jedini taj slučaj koji u tom smislu nije rešen, a to je napad na gospodina Beka", rekao je Vučić.

- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/553845/Vucic-Bice-rekonstrukcije-vlade-bice-reforme-u-skolstvu-i-zdravstvu

Не стигох све да прочитам (морао сам да пожурим, да први отворим тему и испаднем главна фаца на Крсти).

Чини ми се да ће да лете Лончар и Вербић? Знамо зашто су криви. Зато што нису популарни у народу, па врховном Вожду Србије кваре рејтинг.
 
jos jedno mazanje ociju za srpski polusvet poznat i kao glasacko telo

taman da se popuni vreme dok ne krene naplate tv pretplate pod novim imenom
taman da se popuni vreme dok krene rasprava o zakonu o legalizaciji droga, iako drzava ima vaznijih pitanja da resi, naprimer legalizacija zemljista i jedno milion kuca bez dozvole, nije vazno da li gradjani imaju reseno pitanje krova nad glavom, bitno je da li mogu da se drogiraju da im bude lepo dok gledaju Vucicevu njusku u dnevniku u pola 8
taman da se popuni vreme dok se ne izmeni ustav bez referenduma

itd dopunite spisak sami...
 
"Nisam odustao od smanjenja plata"



Premijer Srbije je rekao da se nije odustalo od smanjenja najviših plata u javnom sektoru, navodeći da ministri i poslanici imaju najniže plate u istoriji.


"Mi smo upravo zato imali i onaj solidarni porez, kojim su oni koji imaju najviše plate u javnom sektoru bili najviše oporezovani. Nisam odustao od toga iako ne mogu da kažem da su ministri i poslanici srećni zbog plata koje imaju, pošto su najniže u istoriji", rekao je Vučić .

:hahaha:

Опет по први пут у историји. Изгледа да би следећи министар здравља требао да буде психијатар.

- - - - - - - - - -

Господар је изледа у толикој финансијској були да хоће да прода цео Телеком.

Бивша власт је продавала 51 % а ови су решили да спискају на буџет свих 78 %.

Objavljivanje tendera 20. oktobra

Tender za prodaju 51 odsto akcija Telekoma Srbije biće objavljen u sredu, 20. oktobra, a rok za prijavu zainteresovanih kupaca biće 26. novembar, kažu u Ministarstvu za telekomunikacije. Vlada Srbije odlučila je na sednici, 14. oktobra, da proda 51 odsto akcija Telekoma Srbije, čija je ukupna vrednost procenjana na 2,43 milijarde evra.



http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=10&dd=19&nav_id=466168 (19.10.2010. год.)
 
KADROVI.jpg
 

Back
Top