Oland: Moraćemo da vratimo novac Rusima za "mistrale"

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
vracaj pare:
Oland: Moraćemo da vratimo novac Rusima za "mistrale"

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/553008/Oland-Moracemo-da-vratimo-novac-Rusima-za-mistrale

Francuski predsednik Fransoa Oland danas je prvi put rekao da će Francuska morati da vrati Rusiji novac ako joj ne isporuči vojne brodove tipa "mistral" čija je isporuka suspendovana zbog sukoba u Ukrajini.

"Ako ne isporučite, morate vratiti novac. Zasad, isporuka "mistrala" nije moguća", rekao je Oland na konferenciji za novinare s ukrajinskim predsednikom Petrom Porošenkom.

Nosač helikortera "mistral" je deo ugovora u vrednosti od 1,2 milijarde evra, što bi bila i najveća prodaja oružja iz neke članice NATO Rusiji.

Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je prošle nedelje da Rusija očekuje da joj Francuska vrati novac za dva "mistrala" ako ne budu isporučeni.

Prema ugovoru iz juna 2011. godine, Francuska je Rusiji trebalo da isporuči nosač helikopteraa "Vladivostok" u novembru 2014, i isti takav "Sevastopolj" u oktobru 2015.

Ni kod babe nema dzabe. Svakako da ces vratiti parice, Fransoa batice, za "Mistrale", jerbo sto bi tebi tvoji duznici vracali pare kada ti onima kojima dugujes ne vracas nista! :aha2:

_neimand_
 
Ni kod babe nema dzabe. Svakako da ces vratiti parice, Fransoa batice, za "Mistrale", jerbo sto bi tebi tvoji duznici vracali pare kada ti onima kojima dugujes ne vracas nista! :aha2:

_neimand_

Sto su imali od Francusa kupovati?
Taj Putin se drzi puno pametan.
Trebao je Francuskoj pomognuti da uzme vise izbjeglica.
Juzna Francuska vec okupirana od Algeraca.

MJK
 
Jesu Rusi malo spori u pocetku, ali kada uhvate brzinu...

Sto kaze ruska poslovica "Rus sporo sedla konja, ali brzo jase".

Uhvatili su Rusi brzinu poodavno, samo to izgleda još neki širi upućeni slojevi na Zapadu nisu skontali.

Rusi su imali priliku da na sebi isprobaju ono što im je Zapad servirao kao svoj sistem funkcionisanja, i tu umalo nisu ostali i bez države.

Poslednjih 10-15 godina oni funkcionišu onako kako Zapad stvarno funkcioniše, sa nekim specifičnostima, naravno, ali suštinski, u mnogim bitnim stvarima su postali veći Zapad od Zapada...a to mora da da rezultate.
 
Poslednjih 10-15 godina oni funkcionišu onako kako Zapad stvarno funkcioniše, sa nekim specifičnostima, naravno, ali suštinski, u mnogim bitnim stvarima su postali veći Zapad od Zapada...a to mora da da rezultate.

Sa ovim se nikako ne bih slozio. Rusija mnogo vise funkcionise kao Severna Koreja, sa tim sto su u diktaturi jednog coveka mnogo demokraticniji, jer FSB donosi odluke zajedno sa vojnim vrhom, a Putin ih na neki nacin sprovodi, ali na svoj nacin. :mrgreen:

I da... Severna Koreja nema nikakvu naftu i gas. A Rusi imaju za pola sveta! :smeker:

_niemand_
 
Sa ovim se nikako ne bih slozio. Rusija mnogo vise funkcionise kao Severna Koreja, sa tim sto su u diktaturi jednog coveka mnogo demokraticniji, jer FSB donosi odluke zajedno sa vojnim vrhom, a Putin ih na neki nacin sprovodi, ali na svoj nacin. :mrgreen:

I da... Severna Koreja nema nikakvu naftu i gas. A Rusi imaju za pola sveta! :smeker:

_niemand_

A iza svega stoji kombinacija naftno-gasnog i vojno-industrijskog kompleksa...zvuči poznato? :per:

O tome da su Rujani, kada su bili u fazi približavanja EUropi (koju su, izgleda, otpisali za sada) ustanovili da u sadašnjoj EUropi ima mnogo više planske privrede i regulacije nego što je to bilo u SSSR-u, da ne dužimo ovom prilikom...

Zato sam i napisao ono što sam napisao...jedno je slika koju Zapad o sebi prezentuje nama "necivilizovanima", a drugo je realnost iza slike...

Rusi su sliku isprobali 91-2000...ode sve u maminu...a onda se počeli primenjivati mehanizmi iza slike...:per:
 
Ja imam resenje, Francoa! Lepo prodas "Mistrale" Kini... Ona ti isplati $2.4 milijardi USD, a ti te paritze vratis Rusima. A onda Kinezi prodaju Rusima iste za $2.8 milijardi. :per:

I svi zadovoljni i srecni, osim amera (i Engleza). :ortaci3:

_niemand_

Inda odkazali kod francusa kupiti lovce.
Te male EU zemlje ce dobiti velike probleme kad nema vise novaca iz Berlina.
A Njemacka sa sebe sve manje novaca ima.

MJK
 
Uhvatili su Rusi brzinu poodavno, samo to izgleda još neki širi upućeni slojevi na Zapadu nisu skontali.

Rusi su imali priliku da na sebi isprobaju ono što im je Zapad servirao kao svoj sistem funkcionisanja, i tu umalo nisu ostali i bez države.

Poslednjih 10-15 godina oni funkcionišu onako kako Zapad stvarno funkcioniše, sa nekim specifičnostima, naravno, ali suštinski, u mnogim bitnim stvarima su postali veći Zapad od Zapada...a to mora da da rezultate.

Mislim da nisu glupi, ali se prave gluvi i slepi na cinjenice. Otprilike kao i ovi nasi. Mislim, Blerova skola ovo-ono.

Rusi imaju normalan kapitalizam, njih nisu pojele banke, kao zapad. To sto zapad drami oko svake sitnice... to ne znaci nista. Uskoro ce poceti da drame oko mnogo znacajnijih stvari ali narod nece vise da reaguje, jer je navikao na dramatanje svakog dana.

- - - - - - - - - -

Oni 10-15 miliona muslimana ce jos dignuti francusku.
Ali cemo vidjeti sto ce se do 2022/2023 dogoditi.
Mali prljavi francuzi ce dobro dobiti po nosu.

MJK

Hteli su - eto im ga.

Nece da pomognu tim zemljama, da im proradi ekonomija i da oni ostanu kod kuce, nego se zadovoljavaju useljavanjem. Pa... i to ima svoju cenu.
 
Oni 10-15 miliona muslimana ce jos dignuti francusku.
Ali cemo vidjeti sto ce se do 2022/2023 dogoditi.
Mali prljavi francuzi ce dobro dobiti po nosu.

Nece se desiti nista... Ti isti koji su se doselili, bice eksportovani nazad u Afriku. Iebiga. :aha2:

Ako ne budu hteli... Radice prvo pendreci, pa gumeni meci, pa olovni meci... Pa Legija Stranaca. Ako sve to ne uspe, radice OAS. Surovo, bez ostatka! :bum:

_niemand_
 
Nece se desiti nista... Ti isti koji su se doselili, bice eksportovani nazad u Afriku. Iebiga. :aha2:

Ako ne budu hteli... Radice prvo pendreci, pa gumeni meci, pa olovni meci... Pa Legija Stranaca. Ako sve to ne uspe, radice OAS. Surovo, bez ostatka! :bum:

_niemand_

U Fransuskoj je situacia explosivna. Islamismus i puno nezaposlenih.
A 10-15 miliona muslimana ce dignuti francusku, ne samo juznu francusku.
Rodeni francusi nesmiju mrdnuti od muslimana.
Tako da puno rodenih francusa napustaju francusku ili otidu da zive u selima.
Tako je u Norvesku, Swedska, Finska, Belgia, Holandija, i sve vise u Njemackoj.
A u EU ce Amerika jos puno izbjeglica iz Afrike ugurati,
Samo je pitanje kad ce Amerika dignuti EU, da ce je dignuti to je sigurno.

MJK
 
U Fransuskoj je situacia explosivna. Islamismus i puno nezaposlenih.
A 10-15 miliona muslimana ce dignuti francusku, ne samo juznu francusku.
Rodeni francusi nesmiju mrdnuti od muslimana.
Tako da puno rodenih francusa napustaju francusku ili otidu da zive u selima.
Tako je u Norvesku, Swedska, Finska, Belgia, Holandija, i sve vise u Njemackoj.
A u EU ce Amerika jos puno izbjeglica iz Afrike ugurati,
Samo je pitanje kad ce Amerika dignuti EU, da ce je dignuti to je sigurno.

Ne znam sta da ti kazem, MJK... Ja sam ziveo po celom svetu. U Kanadi 10 godina u dva navrata, u USA 7 (isto u dva navrata)... I pred vratima 3eg doba, trodzdem kao divlja macka koja zna znanje resio da se iz Kanade u 2011. prebacim u Nemacku, i to bash u MinKen. Ne znam... Na mene Nemci ostavljaju jako pozitivan utisak. Od nemackog IV Reicha nema nista... Ni u sanjama/traumen. Reci cu ti nesto... Ja sada ubrzano ucim Nemacki, i na proslom kursu od nas 15ak bilo je tri mladih Brazilaca. Upoznao sam ih jos... Oni beze iz Brazila. Iz favela. Zale se na ogromne poreze, i na sistem koji je skroz truo! Na uzasnu korupciju... :think:

Ja se odavde micati necu... Dosta mi selenja. Nije idealno, ali je bolje nego sto sam ocekivao. Nakon 3 godine zivota u USA (2000.) sam zakljucio da to nije za mene. Samo dobra stara dama - Evropa. Pa sta kosta, neka kosta. Nisam kicos. :kez:

_niemand_
 
Amerika nikad nece da dozvoli da se Njemacka uzdigne, a to su oni pokusali preko EU.
Amerikanci nisu pali na glavu.
Sto ti mislis zasto od 1990 svake godine vec 25 godina oko 1 milion asylanata dolaze u Njemacku.
Zato sto je Amerika to Njemackoj naredila.
A taj proces ce se jos pojacati.
To sam vec rekao minimum 15 miliona stranaca u Njemacku ce Amerika poslati do 2023-2025.
A u EU to sam citao treba doci minimum 50 miliona afrikanaca do 2025.
Amerika zna da nece moc dugo da se drzi u Evropu, pa zato ce koliko mogu da oslabe i uniste EU.
Od EU nece nista ostatita.
U velikim djelovima ghetos, kao sto se moze vec vidjeti u velikim gradovima od EU drzava.
EU kao potencialna sila ce biti od Amerika demontirana.
A uvezi korupcije u svakoj zemlji ima korupcije, u nekoj vise u nekoj manje.

MJK
 

Back
Top