Ljudi moji cuda velikoga....

Svi koji me znaju, znaju i to da volim da popijem... da ne biram ni mesto ni vreme, a ni supstancu sa etanolom... e sad... dolazimo do problema..
Novu sam docekala trezna, popila jednu votku i to je bilo to... reko' nisam bila u raspolozenju, desava se i najboljima... deckov rodjendan dva konjaka... izmedju toga nista... jedna bleja sa drugaricom dva piva... opet nista... I najzad, napijem se ja od moje omiljene tekile.. Zaspim k'o baba neka, mamurluk imam vec dva dana... ja koja nikad nikakav mamurluk imala nisam...
Starim li? Postajem li odgovorna?? Sta sa mnom nije u redu ljudi??
Kako ovo objasniti?
Da li treba da se zabrinem?

Proslo te je. Zasicenje. Ne vidim razlog za brigu. Ni ja odavno nemam zelju za izlascima do ujutru i ne znam ni ja kakvim ludovanjem. prebacila sam zadovoljstvo na druge stvari :)
 
Pogledajte prilog 350333Nisi ti još probala pravo piće.
Oscar Wilde, jedan od uživalaca ovog neobičnog pića, jednom je napisao: „Prvi stepen opijanja apsintom nije ništa posebno, u drugom vam se počinju da priviđaju čudovišne i okrutne stvari, ali ako izdržite, na kraju ćete doći do završnog stupnja i tada ćete videti stvari koje želite da vidite - prekrasne, neopisive stvari“.
 
da, ali današnji Absinth nije kao onaj iz 18 ili 19 veka, da ne lupam.
sadržaj thc-a je bitno umanjen, da ljudi ne bi sekli sebi uši kao Van Gogh :mrgreen:
Nisam probala taj iz 18 i 19 veka, tek, znam da je s početka dvadesetog zabranjen, ali su ipak ispod radara pronalazili načine da ga prave, distribuiraju i konzumiraju. Ja sam probala tek neku jadnu verziju iz jednog ovdašnjeg šopa. Thc nije ništa u poredjenju sa njegovim dejstvom jer sadrži tujone -nerurotoksin koji izaziva halucinacije. U sadašnjoj verziji količina te supstance ipak je svedena na razumnu meru.
 
Poslednja izmena:
Je l moze malo opsirnije ô absintu da se malo omladina edukuje? :rumenko:
Ajde ja cu malo ( kad proguglam) jer sam cesto u Francuskoj i vidim da ga sada svi piju.
Evo, vec sam proguglala.
Absint mu dodje nesto kao pelinkovac samo sa mnogo alkohola, cak sadrzaj alkohola ide i do 80%, zato se mesa sa vodom.
Potice iz Svajcarske, ali se proslavio u Francuskoj. Cuveni konzumenti su bili gore navedeni Van Gog, i Oskar Vajld, ali i Hemingvej,
Pol Gogen, Tuluz Lotrek, Edgar Alan Po, svi alkosi;) A posto te vodi u neki cudesan svet kada ga pijes u Francuskoj se zove i
zelena vila la fée verte) jer ima i zelenu boju zbog travki.
A posto ima etericnih ulja smatralo se da se postaje zavistan pa je bio i zabranjen krajem dvadesetog veka.
 
Ajde ja cu malo ( kad proguglam) jer sam cesto u Francuskoj i vidim da ga sada svi piju.
Evo, vec sam proguglala.
Absint mu dodje nesto kao pelinkovac samo sa mnogo alkohola, cak sadrzaj alkohola ide i do 80%, zato se mesa sa vodom.
Potice iz Svajcarske, ali se proslavio u Francuskoj. Cuveni konzumenti su bili gore navedeni Van Gog, i Oskar Vajld, ali i Hemingvej,
Pol Gogen, Tuluz Lotrek, Edgar Alan Po, svi alkosi;) A posto te vodi u neki cudesan svet kada ga pijes u Francuskoj se zove i
zelena vila la fée verte) jer ima i zelenu boju zbog travki.
A posto ima etericnih ulja smatralo se da se postaje zavistan pa je bio i zabranjen krajem dvadesetog veka.

Hvala :)
Ja zivim u Francuskoj ali jos nisam videla da neko pije
A izlazim bar 4-5 puta mesecno
 
Je l moze malo opsirnije ô absintu da se malo omladina edukuje? :rumenko:
ispod +18 ič nema :rtfm:
Taj absinth je kao bio zabranjen neko vreme, ali sam u Francuskoj videla ( onomad) da ga ljudi ponovo piju.
Ja ne pijem te " zestice", zato nikada nisam ni pijana. Samo vino i tu i tamo pivo.
Ma meni to kao likerčić... i ja sam za pivo, ali i tequilu :aha:
Ovde se normalno prodaje
Ali jos nisam cula da je neko od mojih poznanika pio
ja sam beli absinth baš i dobio iz Fr! ;)
Ajde ja cu malo ( kad proguglam) jer sam cesto u Francuskoj i vidim da ga sada svi piju.
Evo, vec sam proguglala.
Absint mu dodje nesto kao pelinkovac samo sa mnogo alkohola, cak sadrzaj alkohola ide i do 80%, zato se mesa sa vodom.
Potice iz Svajcarske, ali se proslavio u Francuskoj. Cuveni konzumenti su bili gore navedeni Van Gog, i Oskar Vajld, ali i Hemingvej,
Pol Gogen, Tuluz Lotrek, Edgar Alan Po, svi alkosi;) A posto te vodi u neki cudesan svet kada ga pijes u Francuskoj se zove i
zelena vila la fée verte) jer ima i zelenu boju zbog travki.
A posto ima etericnih ulja smatralo se da se postaje zavistan pa je bio i zabranjen krajem dvadesetog veka.

Sve je to tačno, impresionisti su svašta radili pod dejstvom istog.
 
Pogledajte prilog 350333Nisi ti još probala pravo piće.
Oscar Wilde, jedan od uživalaca ovog neobičnog pića, jednom je napisao: „Prvi stepen opijanja apsintom nije ništa posebno, u drugom vam se počinju da priviđaju čudovišne i okrutne stvari, ali ako izdržite, na kraju ćete doći do završnog stupnja i tada ćete videti stvari koje želite da vidite - prekrasne, neopisive stvari“.

Jesam i nisam nesto stekla dozivljaj o kom umjetnici pricaju... nije ni moderna vise sto je bila...
 
Nisam ni ja probaj taj originalni, a voleo bih. Imao sam priliku da dobijem par flajki zelenog ali i belog,
ali mora čovek da se doradi (thc-om) pa da kaže... to je to! ::D
Pa šta drugo da ti kažem osim da si u pravu!:D

- - - - - - - - - -

Pa ni to se ovde ne pije ,doduse pila sam to u srbiji dva tri puta.ovde se pije vino pivo I mohito
I ono votka sok od jabuke I viski kola za fine devojke
Gde si ti, ako nije tajna?
 

Back
Top