Novosađani drže časove stranih jezika Japancima i Rusima preko skajpa

Добићете линкове к`о што је и до сад остављао линкове о чему год да прича.
Nadam se da ćete razumeti za poso trebate da se pokrenete ukoliko ga uopšte i tražite i pokažete šta u stvari nudite,ako nudite maglu od posla ništa.


Novo: rastojanje vise nije problem! Casovi putem Skajpa

Teaching via Skype. Learn Physics, Mathematics, Electronics, Telecommunications, Electrical Engineering etc on English or Serbian!!!
 
Nadam se da ćete razumeti za poso trebate da se pokrenete ukoliko ga uopšte i tražite i pokažete šta u stvari nudite,ako nudite maglu od posla ništa.


Novo: rastojanje vise nije problem! Casovi putem Skajpa

Teaching via Skype. Learn Physics, Mathematics, Electronics, Telecommunications, Electrical Engineering etc on English or Serbian!!!

Dobro bre, po koji put otvaraš istu temu? Sve neću da obrišem čekajući te linkove koji svi očekuju.
Ne postaviš li ih, tema se briše.
 
Dobro bre, po koji put otvaraš istu temu? Sve neću da obrišem čekajući te linkove koji svi očekuju.
Ne postaviš li ih, tema se briše.

Ja se samo trudim da ukažem koje mogućnosti postoje i to mnogo davno pa ko voli nek izvoli.Nikakve linkove nisam obećao.Svako treba prema sebi da kaže šta najbolje zna i hoće da radi.Dok god živi u ilegali slaba vajda da će poso doći sam već treba da se pokrene za posao.Primera radi Niš je sklopio
ugovor sa fakultetom da studentkinje daju časove srpskog preko skajpa našoj deci u inostranstvu-što je naišlo na kritiku.Pitajte u Nišu "kancelarija za dijasporu"Navodim da tako nešto može naprimer elektronika,elektrotehnika,programiranje itd.Šta fali ako neko pored studia zaradi?
 
Ja se samo trudim da ukažem koje mogućnosti postoje i to mnogo davno pa ko voli nek izvoli.Nikakve linkove nisam obećao.Svako treba prema sebi da kaže šta najbolje zna i hoće da radi.Dok god živi u ilegali slaba vajda da će poso doći sam već treba da se pokrene za posao.Primera radi Niš je sklopio
ugovor sa fakultetom da studentkinje daju časove srpskog preko skajpa našoj deci u inostranstvu-što je naišlo na kritiku.Pitajte u Nišu "kancelarija za dijasporu"Navodim da tako nešto može naprimer elektronika,elektrotehnika,programiranje itd.Šta fali ako neko pored studia zaradi?

Svaka cast za trud ali cesto das neki citat ili podatak bez linka.
Buduci da ovde slusamo svasta navodjenje izvora bi daleko olaksalo stvar.
 
Поштовани,

Канцеларија за сарадњу са дијаспором, под покровитељством Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону Министарства спољних послова Републике Србије, у сарадњи са Филозофским факултетом у Нишу и ОЦД
Проактив организује пројекат који ће младима из дијаспоре омогућити да путем скајпа бесплатно уче српски језик.

Конкурс је отворен до 22. фебруара 2015. године.

Више о овоме можете сазнати на сајту Канцеларије за сарадњу са
дијаспором:
http://dijasporanis.com/novi-konkurs-za-besplatni-tromesecni-kurs-srpskog-jezika-preko-skajpa/

као и у прилогу који Вам шаљемо.

С поштовањем,

Канцеларија за сарадњу са дијаспором
Службе за послове Градоначелника Ниша
Тел: +381 18 520 509
Адреса: Наде Томић 13, 18000 Ниш
E-mail: dijaspora.ni@gmail.com
www.dijasporanis.com
www.facebook.com/dijasporanis

Nemoj da se ljutite ali kada sam to predlagao bio sam pod kritikom,iako im am najbolje namere.Ovi su takođe spavali otvorili kancelariju a ja predlagao pre 30 i kusur godina i to o našem trošku.Nažalost sistem ne dozvoljava.

Ama ne fali ništa. Ništa ne fali ni tvojoj nameri, ali brate slatki, daj malo promešaj ideje a ne samo jedno pa jedno.
Vidiš da ima linkova. I ta kancelarija za dijasporu sigurno ima linkove, gde god da je. Pa ovo je svet neta, udaljenost nije važna, vi iz dijaspore to odlično znate, a vala znamo i mi :lol:
 
Nadam se da ćete razumeti za poso trebate da se pokrenete ukoliko ga uopšte i tražite i pokažete šta u stvari nudite,ako nudite maglu od posla ništa.


Novo: rastojanje vise nije problem! Casovi putem Skajpa

Teaching via Skype. Learn Physics, Mathematics, Electronics, Telecommunications, Electrical Engineering etc on English or Serbian!!!

А јеси ли ти разумео колико би требала да кошта казна за погрешно паркирање у Швици?
 
А јеси ли ти разумео колико би требала да кошта казна за погрешно паркирање у Швици?

Надам се да знате основе математике па ћу вам изнети јасне податке:

Просечна плата у Србији за 2014. : 44.206,00 РСД
Просечна плата у Швајцарској за 2014. : 4948 CHF
Казна за паркирање у Србији : 11.300,00 РСД
Казна за паркирање у Швајцарској (по вашим наводима) : 550 CHF

Кад одрадите основне математичке операције дељења и множења добијете следеће: да би Швајцарска достигла Србију са висином казне, ваша казна за погрешно паркирање би требала да буде:1265 CHF.

Дакле, да ли је сад јасније колике су казне у Србији?

Jasno mi mi je sa malom ispravkom CH plata je bruto. U Srbiji računaju šta dobiju na ruke.Kada bi tako niska plata bila u Srbiji nebi ljudi sedeli bez posla.Od Ch sume koju ste naveli mora da Vam odbije za penziju a pošto je penzija mala da jedva za stan uvedena je
dotatna penziona kasa takozvana.Znači iz zuga jedno 600 manje.Početkom godine skupite svu zaradu pa makar čistili i stan nekom da Vam odrede porez.Porez zavisi je sami radite ili imate ženu decu itd.Sledeće morate bolesničku kasu da platite i to obavezno.Za mene i ženu iznelo je nešto više od 13000franaka jer plaćam godišnje.Stan 1500franaka ukoliko imate sreću i nađete jevtin stan.U CH zbranjeno parkiranje 40 franaka,zabranjeno zaustavljanje 120 franaka a kada je pomeranje auta to se zove usluga dotera se pauk i ako Vas već
usluže pošteno je da bude malo skuplje i iznelo je 550 franaka.Ukoliko vozite brzo to zavisi prvi put ili drugi može bez problema ne samo 1200 fr.već i zatvor ako treba.Zavisi od situacije može da se desi da kada ste u zatvoru platite stan +hrana.Jel Vama sada jasno.
 
Ма како да није.
Јасно ми је да је у тој Швици јако, јако досадно.
Али стандард!

Na moje pitanje kako to ljudi prežive voze kola sede u kafić a nemaju poso?Gospodin Grof je odgovorio sledeće:Pa, malo, malo, stane voz.

Neko odn'o skretnicu, a nedostaje i 20 metara šine....
Ili, pola grada nema telefon, pokradeni kablovi.
Da ne spominjem struju i trafoe....
I to je nekakvo snalaženje !

Ovdi je teško da postignete standard na osnovu "snalaženja"Ovdi morate pokazati odakle Vam kola od čega živite i na osnovu toga imate standard.Ako se pak "snalazite" i tako živite posebne službe Vam pomažu.
 
Na moje pitanje kako to ljudi prežive voze kola sede u kafić a nemaju poso?Gospodin Grof je odgovorio sledeće:Pa, malo, malo, stane voz.

Neko odn'o skretnicu, a nedostaje i 20 metara šine....
Ili, pola grada nema telefon, pokradeni kablovi.
Da ne spominjem struju i trafoe....
I to je nekakvo snalaženje !

Ovdi je teško da postignete standard na osnovu "snalaženja"Ovdi morate pokazati odakle Vam kola od čega živite i na osnovu toga imate standard.Ako se pak "snalazite" i tako živite posebne službe Vam pomažu.
Само посао није обезбедити можда иако претходно не дајемо тајкунима ни да дишу. Велики проценат је за. Парадну униформу не носимо сваког дана, само за параде.
 

Back
Top