MOKA SLAVNIC NA TV HAPPY,SRAMOTNO JE KAKO LOSE ZIVITE

Тихи , ај немој да лажеш ... паре су имали Слобини и Мирини
а народ трошио залихе од пре 90-тих . Неко је можда био у прилици
да уновчи чек пре него добије плату ,или пензију па је нешто ушићаро .
Било је одвратно ...

Neki su prodavali benzin u flashama od kokakole, neki i maznjavali i citave cisterne, Tihi zali za tim vremenima.;)
 
Ne znam... Zemunac. Ja sam ziveo u toj esferejot od 1977... Zavrsio fakultet, pametno se zenio, pametno radio... Pametno stario. 10/1992. sam zapalio u zemlju tvoje zene... Kanjadu. Dogorelo do nokata. Nisam doziveo plate od 3 marke mesecno. Znam samo da sam slao marke kovanice tastu i ocu, po 50 maraka sicane svakom... Pocket monies. Otkuplivao iz menjacnica u Torontu odkivke. :lol:

Sramotno je kako lose zivite. I jos je sramotnije kako cete gore ziveti. :smeker:

_niemand_

Kako li ti jadno živiš kad možeš ovakve stvari da pišeš.
Tako može da piše samo neko ko je toliko očajan da više nema nimalo ni dostojanstva ni blama.
 
Данас се не живи толико лоше, а претходних деценија се није живело толико добро колико се сада прича.

Lose se zivi.Kazu da je ovo najgori period u proteklih 80 godina?Problem je sto je ranije uvek postojala nada .podrska prijatelja ,posao u firmi kakav takav. Sada toga vise nema. Zao mi je sto ima malo onih koji su zakacili pravi zivot u BGD 80 i neke.
 
Da li racunas period trajanja dva svetska rata i neposredno nakon njih ?

Da. Kazu strucnjaci da ovakvu nezaposlenost i privrednu neaktivnost nije zabelezena proslih 80 godina..I za vreme rata su radili svi rudnici ,sve fabrike .jer su trebale sirovine za Vermaht a kasnije za SFRJ.Nama danas skoro nista ne radiEvo reci cu ti samo za Zemun ,verovatno si cuo za te firme nekad a trajale su decenijama. ZMAJ,GRMEC,IKARBUS ,jos uvek radi ali minimalno.NAVIP.Mozer,Insa,TELEOPTIK,DALIJA.NADA STARK, nestalo 50 000 radnih mesta.
 
Da. Kazu strucnjaci da ovakvu nezaposlenost i privrednu neaktivnost nije zabelezena proslih 80 godina..I za vreme rata su radili svi rudnici ,sve fabrike .jer su trebale sirovine za Vermaht a kasnije za SFRJ.Nama danas skoro nista ne radiEvo reci cu ti samo za Zemun ,verovatno si cuo za te firme nekad a trajale su decenijama. ZMAJ,GRMEC,IKARBUS ,jos uvek radi ali minimalno.NAVIP.Mozer,Insa,TELEOPTIK,DALIJA.NADA STARK, nestalo 50 000 radnih mesta.

Далија опет ради, приватизована је.
 
Lose se zivi.Kazu da je ovo najgori period u proteklih 80 godina?Problem je sto je ranije uvek postojala nada .podrska prijatelja ,posao u firmi kakav takav. Sada toga vise nema. Zao mi je sto ima malo onih koji su zakacili pravi zivot u BGD 80 i neke.

Pa verovatno je bilo gore u vreme gladi i otimačine 50-ih a ne znam ni kako shvatiti kao bolji život onaj period sa restrikcijama struje, goriva i kafe sve do ranih 70-ih.
I danas i onda su ljudi bili na minimumu, samo što ranije za taj minimum maltene nisu morali da rade a danas moraju.


Jedino politička situacija bez sumnje nikad gora nije bila osim možda u vreme početka turske okupacije.
U svim ostalim epohama bilo je i saveznika i alternativa i doglednih rešenja a sada smo još uvek u eri dominacije svirepog "Zapadnog Rajha"
 

Back
Top