sugestibilnost / lakovernost
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: sugestibilnost / lakovernost

Poznat
    Učlanjen
    21.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Podrazumevano sugestibilnost / lakovernost

Oduvek sam smatrao da je sugestibilnost, odn. sklonost da se drugima olako poveruje karakteristika nize inteligentnih ljudi, medjutim, mnogi psiholozi tvrde da to uopste ne mora da bude slucaj, vec da uzrok tome moze da bude los odgoj u detinjstvu kao i nezrelost licnosti doticne osobe. Bez obzira na to sta su uzroci sugestibilnosti/lakovernosti kod odrasle osobe, mene interesuje kako se doticnoj osobi moze pomoci da bude manje sugestibilna odn. da bude realnija u svojoj proceni kome i u kojim prilikama treba da veruje...?

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: sugestibilnost / lakovernost

ili nedovoljno iskustva ili lične ambicije da se olako dodje do cilja

glup ne može da bude lakoveran jer je glup pa zato

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

ima jedna izreka koja kaže ovako:

Ako te neko prevari - Bog ga ubio
    Ako te neko prevari i drugi put - Bog vas obojicu ubio
    Ako te neko prevari i treći put - Bog te ubio

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6079

Citat Original postavio bata93 Pogledaj poruku
    Oduvek sam smatrao da je sugestibilnost, odn. sklonost da se drugima olako poveruje karakteristika nize inteligentnih ljudi, medjutim, mnogi psiholozi tvrde da to uopste ne mora da bude slucaj, vec da uzrok tome moze da bude los odgoj u detinjstvu kao i nezrelost licnosti doticne osobe. Bez obzira na to sta su uzroci sugestibilnosti/lakovernosti kod odrasle osobe, mene interesuje kako se doticnoj osobi moze pomoci da bude manje sugestibilna odn. da bude realnija u svojoj proceni kome i u kojim prilikama treba da veruje...?
    mora se pratiti isusov put i bog kaze samo iskreno,ko ne moze svariti ili zloupotrebi stici ce ga kletva i umrece u najgorim mukama!
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Obećava
    Učlanjen
    14.03.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    13

Ne povezujem lakovernost sa gluposcu.Vise me ta lakovernost asocira na cistotu duse,na odsustvo pokvarenosti i podmuklosti.Svi mi ,bar bi trebalo,gledamo svet svojim ocima.Ono sto ne zelimo sebi nemojmo ni drugima ciniti.Nazalost svet se izopacio pa mnogi zele da komsiji crkne kravaNe postoji osoba na svetu koja u nekom trenutku svog zivota nije bila lakoverna.I to je u redu.Tako se stice iskustvo.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bata93 Pogledaj poruku
    pa pomoci joj mozes najbolje akó otkrijes uzrok takvog ponasanja i da li je to:
    1.svesno samozawarawnje-zna ali i daje dela zbog nekih razloga..
    ne zeli da prizna sebi istinu da ga ljudi koji bi trebalo da ga wole koriste,ili mu je lakse da zazmuri na kraduckanje jer mu je muka swadja,ili zeli da ziwi u tralala lendu jer je istina surowija,ili bla bla zilion dr razloga nerešenih psiho problema..
    2.ozbiljna wera u dobrotu dr(mislim owde najwise na weru u one koje slabo zna)-sto je jedini slucaj gluposti ili nekog decijeg ponasanja,infantilnosti i zaostatka u razvoju emotivne inteligencije(sto ne znaci da ne moze da briljira na dr poljima,tj da je neintel.)
    3.idelista koji zeli da drugima daje sanse iako svestan realnosti,jer je nekog swog altruisticko filozofskog stava
    4.imas bas one tupse(bas ogranicene ljude)i ti su redji i tu bog ne pomaze
    5.imas i one koji glume naivnost da bi na duze staze dobili sta zele..
    6.relativno nemoguca opcija
    da veruje da su svi fini jer je odrastao u nekoj izolowanoj zajednici gde svako postuje rec i coweka,pa je iz tog plemena cuda izasao jedinstweno waspitan.

owde jedino sto treba da se leci su pod 1 i 2,i tu treba da se uzme u obzir da li je takwo ponasanje usmereno ka swima ili odredjenoj grupi lica(porodica...)ili jednoj osobi.

e kad to utwrdis onda licu 1 krenes da razbijas iluzije a licu 2 da ukazujes cesto al bez stawa ti si tupsa(da ne bi krenu da se brani od tebe)greske i posledice tog ponasanja..

Poznat zlatko01 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio blond72 Pogledaj poruku
    Ne povezujem lakovernost sa gluposcu.Vise me ta lakovernost asocira na cistotu duse,na odsustvo pokvarenosti i podmuklosti.Svi mi ,bar bi trebalo,gledamo svet svojim ocima.Ono sto ne zelimo sebi nemojmo ni drugima ciniti.Nazalost svet se izopacio pa mnogi zele da komsiji crkne kravaNe postoji osoba na svetu koja u nekom trenutku svog zivota nije bila lakoverna.I to je u redu.Tako se stice iskustvo.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •