Informacije o piratskom softveru

mitrovcance

Početnik
Poruka
34
Zdravo svima,
Prvo, hocu da se unapred izvinim ako negde vec postoji ovakva tema a ja je pravim, ja je nisam nasao!

Imam par pitanja o piratskom softveru, prvenstveno Adobe softverima (PhotoShop). Ove godine upisujem visoku elektrotehnicku, sanse su mi mrsave da upadnem na budzet, a ako vec placam 1000+ eura za godinu fakulteta sigurno necu imati dovoljno para za originalni program.

Pre nego sto me ljudi pitaju: "Zasto bas PhotoShop, imas i GIMP koji je besplatan!", reci cu ovo, GIMP nema sve sto mi treba, lose se snalazi u radu sa slojevima, vrlo je grub, nema pluginove koji mi trebaju, fale mu neke elementarne stvari koje PS6 ima i tako dalje, da skratim pricu - treba mi BAS PhotoShop a ne alternative, oni koji su radili s oba programa razumece ovo. Bavim se grafickim dizajnom vec oko 6 godina, od toga 3 profesionalno (od druge godine srednje skole) i za pare, sve to vreme sam koristio piratski Adobe softver. Naravno, pare koje sam uzimao su sitne, vecinom su to neke devojke koje traze retusiranje fotografija, "hocu da budem mrsavija" i slicno...

Sada, hocu da predjem na visi nivo - ONLINE FREELANCING. Neke stvari me veoma brinu u celoj toj prici i molim vas za pomoc. Hocu da radim na nekom od ovih sajtova: Freelance, Freelance i Elance. Da li postoji sansa da me neko uhvati i prijavi (Adobe programi ostavljaju nevidljivi zig za svakom radu ko sadrzi serijski broj, kljuc i jos par stvari koji je moguce pronaci i proveriti originalnost programa) za koriscenje piratskog softvera, mogu li biti kaznjen i krivicno gonjen zbog toga, koliko su kazne stroge odnosno koliko iznose?

Hvala vam unapred!

PS.: Znam da je piraterija pogresna, nemojte molim vas zbog toga da me osudjujete, nemam drugog izbora, nekako moram da zaradim pare... Eventualno cu kupiti originalni softver i necu brinuti o ovim stvarima ali mi finansijsko stanje to trenutno ne dozvoljava
 
A šta ostavljaju oni koji su pačovani ili oni koji su trial? Uzgred danas se mogu iznajmiti na korišćenje Adobeovi programi na mesečnom nivou pojedinačni 20 dolara svi za 50 dolara ako se ne varam. Sam Fotošop može i za 10 dolara mesečno.
 
Pa jedna od opcija je iznajmljivanje (Adobe Creative Cloud) ali mi je problem sto korscenje CC-a zahteva konekciju na internet a ne mogu uvek biti na internetu jer sam cesto van kuce i moram da nosim LapTop na mesta na kojima nema WiFi-ja, tako da mi je to losa opcija. Meni treba "Creative Suite" koji moze da radi i offline.
 
nemam pojma za to...znam da neregistrovane verzije nekih softvera ostavljaju watermark. ali ne razumem kako ti nije registrovana verzija ako lepo patchujes i ako imas generator serijskih brojeva ili su u info notesu dati serijski brojevi..kad sve to uradis kaze ti - hvala na registraciji. :think:

msm ne znam..meni ne treba profesionalno, pa nikada nisam o tome razmisljala.
 

Back
Top