POMOĆ!

Reyna

Aktivan član
Poruka
1.094
IMA LI NEKO IDEJU ŠTA JE?!

PSI MI MAHNITO ČEŠU ŠAPE, LIŽU, GRICKAJU I NERVOZNI SU!
TRČE PO KUĆI I ZADNJIM NOGAMA RADE KAO DA ZAKOPAVAJU.
JEDAN PAS IMA TEMPERATURU 37.7, A DRUGI 37.1, TREĆEM NISAM IZMERILA JER MI JE CRKLA BATERIJA NA TOPLOMERU, ČETVRTOM SE MERI (NIJE MOJ PAS).
NIKO NEMA BLAGE VEZE ŠTA JE.
 
Potpuno sam se izgubila i ne znam sta da radim. Ne mogu da se smirim.
Prosle nedelje sam moje kuce, Milicu, havanezerku, sterilisanu, staru 11 godina, vodila na sisanje i kupanje zbog vrucina.
Vec par dana je pocela da mi drhti, da se trza i da nekako pseci kaslje, kao da ima nesto u grlu.
Ona mi obicno drhti, dahce kad je napolju grmljavina, kada duva vetar, ali sada po ovakvoj vrucini pitam se zasto drhti.
Kad tako pocne da drhti ja je izvedem napolje i ona ili obavi sta treba da obavi ili ne obavi.
Jutros u 4 h me je probudilo njeno nekontrolisano drhtanje.
Nisam znala kako da joj pomognem, pa sam je izvela naoolje. Obicno se ne budi tako rano, obicno to obavi kad ja ustanem pa je izvedem iz kuce oko pola sedam, sedam.
A pred spavanje je izvedem oko 11, pola 12 h uvece i ona normalno spava.
Posle tog izlaska u 4 h, se smirila, pa je opet pocela odjedamput da drhti oko pola devet i opet sam je izvela napolje i imala je neki iscedak kao stolicu, nesto narandzasto.
I sad lezi pored mene, skuvala sam joj uvin caj jer nemam nijedan drugi i cekam da se ohladi.
Ne znam da li je mozda stomak boli, ali nista novo od hrane joj nisam davala.
Dajem joj vodu da pije, ali odbija.
Veterinarka iz kraja me uvek odbije kad dodjem kod nje zbog Milice jer zna moje finansijsko stanje i kaze mi da je pratim.
Ja nemam novca da je vodim na Veterinarski, tako da ne znam sta da radim, kako da joj pomognem.
Da li neko prepoznaje simptome koje sam opisala i sta bi to moglo da bude?
Molim vas pomozite mi savetom, jer ne mogu da je gledam kako drhti po ovakvoj vrucini.
Prosto ne znam sta da radim?
Sta bi to moglo biti?
 
Bila sam kod njene veterinarke. Ona kaze da je u pitanju mozda vrucina, ali ja pazim i ne izvodim je na sunce, ona i ne moze da trci, nije bas aktivna.
Jos je rekla da je mozda dijareja u pitanju i nije htela da je pogleda jer je sisala psa u drugoj prostoriji.
Kupila sam aktivni ugalj i dala joj ga pipetom u kojoj je bila voda, jer nece nista da jede, a kamoli da proguta ogromnu kapsulu.
I dalje drhti, potpuno se "olabavila" kao da ce da mi ugine.
Ne znam sta da radim?
Ocajna sam.
Nemam novca da je vodim na Veterinarski, tako da sam omanula kao covek prema njoj.
Eto, to je tako kad ne mozes nekom da pomognes koga volis vise od sebe.
Ne verujem da ce mi ustati vise.
 
Drugi vet joj je dao Palitrex.
Odmah ga je povratila.
Prokleta da sam kad nemam nikog da mi pomogne, da me odbaci kolima. Nisam vozac, nit kola imam, nikog nemam.
Vet mi kaze da mora da ide na kompletna ispitivanja, krv, srce, pluca, stomak...
Ali, ja nemam novca trenutno.
Sve sam mislila da ce biti sve u redu, juce se lepo igrala, sve je bilo OK i eto jutros, kao grom iz vedra neba, drhtanje celog tela, a narocito prednjih nozica, povisena temperatura, nema dahtanja, sto ona radi uvek kad se uplasi od grmljavine.
Ne znam da li ce mi 4000 biti dovoljne za Veterinarski fakultet?
Bar za neki preliminarni pregled?
Idem sad da guglam o pankreasu.
Hvala ti Borce, do neba, sto si mi pisala.
Ima jos dobrih ljudi.
Jb me Bog ovako ludu, smusenu...
Ali nije nimalo prijatno gledati dusu koja ne zna da ti kaze sta je boli i gledati je kako pati.
 
Poslednja izmena:
Odvela sam je na Veterinarski. Tamo su joj uzeli krvnu sliku, pocecani leukociti, 24, a referentna vrednost ide do 17.
U sredu je tamo imala 39,4 a juce cak 40 steoeni.
Primila je i prekjuce i juce injekciju antibiotika zajedno sa Lasiksom i Ranisanom, u sredu su joj cak davali i infuziju pisto nije pila ceo dan vodu.
Juce su joj dok smo cekali na injekciju, pregledali usi i otkrili da ima i gljivice i stafilokoku i kupila sam neke antibiotske kapi i Kanesten.
Inace, kazu da je kardio bolesnik i da mora da se leci.
Moram da je vodim na rentgen i posle kod kardiologa.
Utvrdili su to nakon slusanja slusalicama.
I danas po podne idem da joj daju injekciju.
A od sutra ce dobijati ono sto joj oni budu prepisali.
Eto, to su najnovije vesti, ako nekog zanima.
Ona sada povremeno zadrhti, ali valjda tako mora.
Bar se nadam.
Nastavljamo borbu.
 

Back
Top