Zavisnosti

kameleon65

Gost
Poruka
49
Da li ste od nečega ili nekoga zavisni? Kako se osloboditi zavisnosti? Npr, zavisnost o kompjuteru, o nekoj osobi...Ja provodim puno vremena na Internetu, preko Interneta slušam muziku, gledam filmove, dopisujem se. Kad mi ponekad pukne konekcija prosto ne znam šta bih sa sobom.Takođe, potreban mi je osjećaj da sam nekome potrebna, da je nekome stalo do mene, sama sebi nisam dovoljna. To je priličan problem i povezan sa nekim prethodnim postovima jer živim sama i osjećam se usamljeno. Donedavno sam bila prilično ovisna od nekih ljudi, bilo mi je potrebno da imam neki krug ljudi da se neosjećam sama. Sada pokušavam da živim "sama sa sobom" i ide prilično teško, ali ne odustajem. U neke sam se ljude poprilično razočarala, puno sam ulagala u prijateljstvo a malo dobila.
 
O mobilnom telefonu,a samim tim i internetom.Prosto mi je nezamislivo kako se funkcionisalo,putovalo,kako si bio siguran da li je dete stiglo tamo i tamo da li se desilo nesto u putu kada jer bez telefona ne moze da ti se javi.Ajd bile govornice,ali bilo ih je ko i danas,malo,uglavnom na prometnijim mestima,a sta da se nadjes u nekoj nedodjiji?
 
I am Borac za prava životinja and I am nicotine addict.

Svi smo mi od nečeg zavisni. Kada nam zavisnost prija, onda je zovemo "ljubav", "naklonost", "hobi", "navika".
I sve zavisnosti mogu biti i štetne i korisne, zavisno od posledica naših sklonosti prema predmetima ili ljudima koji su nas osvojili.
 
Dosta vremena u togu dana provedem za kompjuterom i uopšte se ne nerviram zbog toga . Što se tiče usamljenosti , bio sam
usamljeniji dok nisam imao komp . Napustio sam zbog rata mjesto gdje sam odrastao i imao prijatelje a u ovom novom mjestu sam
se previše zatvorio u sebe. Preko sajtova sam upoznao nove prijatelje a i žene a preko fejsbuka obnovio kontakte sa nekima koji
su rasuti po cijelom svijetu i nisam znao dvadeset godina gdje su . Kompjuter može biti vrlo koristan ako ga čovjek pametno koristi .
 
Da li ste od nečega ili nekoga zavisni? Kako se osloboditi zavisnosti? Npr, zavisnost o kompjuteru, o nekoj osobi...Ja provodim puno vremena na Internetu, preko Interneta slušam muziku, gledam filmove, dopisujem se. Kad mi ponekad pukne konekcija prosto ne znam šta bih sa sobom.Takođe, potreban mi je osjećaj da sam nekome potrebna, da je nekome stalo do mene, sama sebi nisam dovoljna. To je priličan problem i povezan sa nekim prethodnim postovima jer živim sama i osjećam se usamljeno. Donedavno sam bila prilično ovisna od nekih ljudi, bilo mi je potrebno da imam neki krug ljudi da se neosjećam sama. Sada pokušavam da živim "sama sa sobom" i ide prilično teško, ali ne odustajem. U neke sam se ljude poprilično razočarala, puno sam ulagala u prijateljstvo a malo dobila.
tvoj problem je najzanemarljiviji na svetu,internet je sranje,muzika i filmovi ne postoje da zamene emotivnu prazninu,kupi bajs,uplati teretanu,u prirodu i trazi decka koji sedi pored vode
 
Lollol: Zdravo svima, ja sam Lollol i ja sam zavisnik od interneta.

Forum: Zdravo Lollol. :mrgreen:

Salu na stranu mnogo vremena provodim uz internet, donekle jer mi je i vezan za profesiju, a volim da citam svakakve stvari, sto gluposti, sto iz oblasti koje me zanimaju. A i diskutovanje na te razne teme koje me zanimaju poprilicno volim. I video igre, da, i to volim i trosim dosta vremena i na njih.
E sad, da li je zavisnost, pa diskutabilno, ali cesto zabusavam na Forumu umesto da radim nesto, a ako nije forum onda je neki drugi sajt. Nedostaje mi motivacije malo za neke stvari, pa zabusavam na jedan ili drugi nacin.

Ako imam neke obaveze nevezano za komp i net, nije mi problem. Evo krajem prosle godine imao sam neke obaveze, pa od 7 do 7 skoro, svakog dana, i to je trajalo 3-4 dana. Uvece kada dodjem kuci nemam ni snage ni volje za net niti bilo sta, samo bih da se odmorim i nista vise.
Ali ovako u slobodno vreme, pa radije cu na komp nego da radim bilo sta drugo. Da slusam muziku na YouTube, citam neki teskt, vesti, bilo sta, gledam dokumentarac, seriju. Meni su to hobiji, neko se bavi stolarijom i pravi stolice i na to izgubi par sati dnevno, meni je da gledam u komp. Pre sam se rekreativno bavio sportom pa svakog dana skoro, ali me je konstantno druzenje pocelo da smeta. Jednostavno, treba mi jedno 3-4-5-6 dana da napunim baterije i da se odmorim od ljudi.

Sto se ljudi tice, desi mi se da ako upoznam nekog ko mi je nevidjeno zanimljiv i cije mi drustvo prija, pa dogodi se da budem malo zavistan od te osobe. I ja sam na kraju ljudsko bice, i ja volim da popricam sa nekim ko me razume i ko je slican meni, a takvih bas malo znam.
A kako to biva, mozda ja budem previse napadan, cudan, hladan, a mozda tim ljudima nisam ni toliko zanimljiv kao oni meni, pa na kraju izvisim, a i pomalo se razocaram. Polako sam se naucio i da ne zavisim mnogo od drugih, jer imam svoj zivot, svoje hobije koje volim, koji me ispunjavaju, ali eto, prevarim se i ja nekada ponekada, jer i sam sam ljudsko bice kao i svi drugi.
 
Da li ste od nečega ili nekoga zavisni? Kako se osloboditi zavisnosti? Npr, zavisnost o kompjuteru, o nekoj osobi...Ja provodim puno vremena na Internetu, preko Interneta slušam muziku, gledam filmove, dopisujem se. Kad mi ponekad pukne konekcija prosto ne znam šta bih sa sobom.Takođe, potreban mi je osjećaj da sam nekome potrebna, da je nekome stalo do mene, sama sebi nisam dovoljna. To je priličan problem i povezan sa nekim prethodnim postovima jer živim sama i osjećam se usamljeno. Donedavno sam bila prilično ovisna od nekih ljudi, bilo mi je potrebno da imam neki krug ljudi da se neosjećam sama. Sada pokušavam da živim "sama sa sobom" i ide prilično teško, ali ne odustajem. U neke sam se ljude poprilično razočarala, puno sam ulagala u prijateljstvo a malo dobila.

od krste...debelo...
 
treba vam pomoci svima... :think:

Evo ja sam napravio pauzu od ovog foruma...proteklih mesec dana... i puno mi je bolje..
danas svratio samo da vidim sta se prica o danu svetskom danu shuma.... i pomracenju sunca.
i suzdrzao od komentara. uspesno.
ipak cu ovde da napomenem i da terapija lecenja drvecem - pomaze u lecenju zavisnosti.
to sto je ta pauza bila izazvana i virusom gripa, koji je neko (rokfeler i farmako mafija) podmetnuo da se umanji broj populacije, i spreci moju ekspanziju... je druga prica.
ipak Vez terapija, je daleko delotvornija....

ja evo vec sat i po sam sebe vezao i disciplinovao, kablovima, kojih imam oko kompa na desetine,
suzdrzavajuci se da ne nastavim pricu u ovoj temi...

ipak jedan je pukao.. i kuckam ovo jednom rukom dok druga pokusava da me veze,,, vodi se borba..

imam u glavi ideju da se u jos nekoliko tema ubacim ili otvorim,u narednim danima... ali videcemo..
jer cekaju me i drugi forumi i sajtovi. koji su mi zanimljiviji..

:ajmo:

ovi plavi sajtovi stvaraju zavisnost. fb, krsta, tviter tumblr... - zavera psiholoskih strucnjaka je u pitanju.
potrebno je naci neki crveni zeleni ruzicasti sivi itd. sajt... da bi se balans boja uravnotezio.....
(narandzasti logo sajtovi su takodje izuzetno veoma opasni sto se tice zavisnosti)

danas sam se setio jednog foruma na koji sam zaboravio godinu dana... da odgovrim na post.
moracu da preskocim veceru, da stignem sve da obidjem.
ali od sutra vise nisam ovde. :bye:
osim sto citam p.poruke.. i primam vez klijente...
 
Ja sam Snow_Queen1 i zavisnik sam od kompjuterskih igrica (HON), kocke (rulet), marihuane i cigareta.

Bila sam ovisnik i o forumu, ali nisam vise.

Igram igricu po cio dan, kad god nadjem slobodnog vremena.
Svakih nekoliko dana oprobam srecu sa kuglicom koja se vrti.
Volim da se naduvam pa da igram HON...
Cigare sam ostavljala nekoliko puta po mjesec dana, ali naprosto ne mogu, to cu poslednje da izbacim.
Idem kod psihijatra...

I sad slusam vas kako pisete o "zavisnostima" o internetu.
Ja imam potpuno sredjen zivot. KONACNO! Veliki sam pozitivista, optimista. Sve ce biti bolje, sve cu ja da ih dovedem u red...

Evo malo muzike....ajmoooo....

Imam sebe, znam da mogu protiv svega! Ja sam jaka, ja sam sposobna, ja sam borac...ljubav lijeci sve! Samo tako se moze naprijed!
 
Ja sam Snow_Queen1 i zavisnik sam od kompjuterskih igrica (HON), kocke (rulet), marihuane i cigareta.

Bila sam ovisnik i o forumu, ali nisam vise.

Igram igricu po cio dan, kad god nadjem slobodnog vremena.
Svakih nekoliko dana oprobam srecu sa kuglicom koja se vrti.
Volim da se naduvam pa da igram HON...
Cigare sam ostavljala nekoliko puta po mjesec dana, ali naprosto ne mogu, to cu poslednje da izbacim.
Idem kod psihijatra...

I sad slusam vas kako pisete o "zavisnostima" o internetu.
Ja imam potpuno sredjen zivot. KONACNO! Veliki sam pozitivista, optimista. Sve ce biti bolje, sve cu ja da ih dovedem u red...

Evo malo muzike....ajmoooo....
 

Back
Top