POMOC Pokrecem privatan posao

Drvo Ideja

Početnik
Poruka
8
Zdravo svima, nov sam na forumu, ali dolazim sa jednom mnogo velikom i bitnom dilemom za moj zivot. Radim privatan posao koji je jako slabo placen, zena je nezaposlena. Sa odredjenim kapitalom koji imamo hteli bi da zapocnemo privatan posao. Fokus nam je na hrani, pripremi i prodaji, bila to neka vrsta pekare, fast food-a, cevabdzinice, picerije ili neceg slicnog... Interesuje me koliko je to isplativo u Srbiji, konkretno na jugu? Da li neko ima iskustva sa tim poslom? Kakve savete bi mi dali kao pocetniku? Koliko je bitna lokacija, a koliko sam proizvod? Sta od takve vrste hrane Srbija u danasnje vreme voli? I kao najbitnije, da li od takve vrste posla, uz apsolutno zalaganje i ozbiljan rad, moze da se zivi? Unapred zahvalan! :)
 
Fokus nam je na hrani, pripremi i prodaji, bila to neka vrsta pekare, fast food-a, cevabdzinice, picerije ili neceg slicnog... Interesuje me koliko je to isplativo u Srbiji, konkretno na jugu?
za jug ne znam, odgovaraću za sever mada nisam pekar :)


Da li neko ima iskustva sa tim poslom? Kakve savete bi mi dali kao pocetniku?
naderao si kao privatnik-početnik, da ti odmah kažem na početku
ako budeš pekar, treba da budeš aktivan a ne da čekaš
obiđi sve prodavnice, restorane,... i ponudi svoj hleb, perece, pice,...
ako možeš ne prijavljuj se odmah :mrgreen: , nego vidi da li možeš da ispratiš posao
kada se prijaviš, tri puta razmisli kome ćeš dati da ti vodi knjige


Koliko je bitna lokacija, a koliko sam proizvod?
imaš dva posla:
-prodaješ proizvode pravnim licima (prodavnice, restorani,...) i tu ti je bitno da budeš što više aktivan u ponudi svog proizvoda njima ili lično ili putem moba, e-mail,...
-ili živiš od lokacije (blizu škola, javnih preduzeća, stanica,...) niko neće ići da kupuje hleb ili perece daleko

prvo moraš da budeš primećen i tu ti je bitna lokacija i rad sa pravnim licima
posle toga moraš da zadržiš kupce, a tu je bitan kvalitet proizvoda i njegova cena


Sta od takve vrste hrane Srbija u danasnje vreme voli?
voli sve što je blizu, finansijski dostupno i da je što šarenije :mrgreen:

a konkretno zavisi: ako si bliže školi pa deca užinaju ili ako si bliže nekom preduzeću gde će ljudi i ručati kod tebe
ili na nekoj stanici gde će sa nogu jesti


I kao najbitnije, da li od takve vrste posla, uz apsolutno zalaganje i ozbiljan rad, moze da se zivi?
u početku teško da ćeš imati neki profit, osim ako ne uspeš da prodaš sav asortiman pravnim licima
na startu ide i "opipavanje" tržišta, mada bi i ti mogao pre otvaranja da napraviš neku anketu i mini projekat
markiraj konkurenciju i vidi njihov asortiman i cene, koliko su uspešni i koliko ih i gde ima
ispitaj ljude šta bi hteli, njihove puteve i koliko bi mogli da prodate
naravno obavezno probaj da sarađuješ sa restoranima, prodavnicama, hotelima,...
proveri repromaterijal: koliko bi mogao da dobiješ popust na veće količine,...


ima dosta toga, nadam se da sam ti pomogao
 
cesto pojedem pljeskavicu ili tako nesto i uvek gledam na kvalitet. mislim da je to ispravan pogled.

i platicu i skuplji proizvod ali hocu da bude dobar.za pocetak moras biti konkurentan a kasnije kad steknes musterije mozes biti i malo skuplji.

znaci za pocetak ces imati vrlo malu zaradu a posle od tebe zavisi

eto savet iz ugla potrosaca

- - - - - - - - - -

mesto je manje bitno ali naravno ne mozes sakriti prodaju da te niko ne moze naci.
 
Samo uradi da to izgleda dobro, ako ikad resis da prosiris posao moras da imas dobar brend. Hleb i kifla su meni na primer dosta dobri po pitanju izgleda, prepoznatljivi su (jeste da su to ukrali od francuza, ali to je samo primer).
 
Zdravo svima, nov sam na forumu, ali dolazim sa jednom mnogo velikom i bitnom dilemom za moj zivot. Radim privatan posao koji je jako slabo placen, zena je nezaposlena. Sa odredjenim kapitalom koji imamo hteli bi da zapocnemo privatan posao. Fokus nam je na hrani, pripremi i prodaji, bila to neka vrsta pekare, fast food-a, cevabdzinice, picerije ili neceg slicnog... Interesuje me koliko je to isplativo u Srbiji, konkretno na jugu? Da li neko ima iskustva sa tim poslom? Kakve savete bi mi dali kao pocetniku? Koliko je bitna lokacija, a koliko sam proizvod? Sta od takve vrste hrane Srbija u danasnje vreme voli? I kao najbitnije, da li od takve vrste posla, uz apsolutno zalaganje i ozbiljan rad, moze da se zivi? Unapred zahvalan! :)

Nađi nekoga ko je već radio isti posao i pitaj ga za savet. Bez obzira da li je bio uspešan ili ne, i bez obzira da li se i dalje bavi istim poslom/biznisom.

Najbolje bi bilo da nađeš nekoga ko radi sličan posao i ko je još uvek u poslu (samo da niste jedan drugom konkurencija). Možda neko iz drugog grada. Možda nekoga koga pznaješ preko nekoga ko može da te poveže sa nekim. Možda neko ko ima piceriju, a ti hoćeš da otvoriš roštilj - imate dosta toga zajedničkog, zajednički problemi, a opet i niste baš direktna konkurencija.

Odvedi tog nekog na ručak i lepo se ispirčajte i pitaj ga sve. Napravi finansijski obračun. Pitaj ga da li plaća dodatni reket nekome iz policije ili već negde, to može da bude i u vidu nekih taksi ili nekog legalnog poreza. Može tu da bude puno opcija. Govoriš konkretno o jugu Srbije. Ne znam koji grad, nije ni bitno. Tu i nemam neki savet. Ako je dovoljno korumpirana opština gde otvraš radnju, možda može neka opcija da podmitiš (negde nekom da ćušneš lovu, odvedeš na ručak, sve fino i kulturno) ali da ne plaćaš porez. Srbija je zemlja kriminala, i uvek ima i vanzakonskih opcija koje tebi mogu da budu od koristi.

Pre svega napravi finansijski obračun. Obračunaj sve troškove. Ako poznaješ nekog ekonomistu, ili plati, da ti neko uradi biznis plan uključujući i finansijski obračun. Na osnovu toga možeš da utvrdiš kad ćeš povratiti uloženo i da li se uopšte isplati započinjati posao. Možda je bolje da daš novac nekoj banci na oročenu štenju (ako je veći novac) nego da počinješ neki frustrirajući posao/biznis gde ćeš na kraju ostati bankrotiran.

Ja pretpostavljam da otvaraš neku pljeskavičarnicu gde će neki debeli koji smrdi na ćumur da pravi pljeskavice i slično. Ako je tako nešto ubaci da se prodaje i pivo, jer ćeš imati dosta klijantele alkoholičara. Ne šalim se, uvek razmišljaj šta možeš uvezano da prodaješ. Ako zamišljaš nešto poput Hleb & Kifle kao što je neko već napomenuo ovde, ili npr Big Pizza ili Caribic, to su sve brendovi i lanci restorana, nastali uglavnom po ugledu na McDonalds lanac restorana. To je onda druga priča i daleko ozbiljnija stvar i zahteva veliku investiciju.

Bio to mali roštilj sa debelim likom koji pravi pljeskavice gde sve smrdi na ćumur (i muve lete na sve strane) ili neki mega fast food popu McDonaldsa - lokacija je veoma bitna (presudna). Ako iznajmljuješ lokal i sam ćeš videti da su lokali na boljim lokalima tj. lokacijama (jel te) skluplji. A to znači da se na tim lokalima obrće veća kinta.
 
Poslednja izmena:

Back
Top