Пут у иностранство

Shone_93

Gost
Poruka
1.223
Има ли неко препорука како најлакше отићи у земље Енглеског или Немачког говорног подручја?
Какву визу извадити, и колико пара треба?
За било какав физички посао.
 
Има ли неко препорука како најлакше отићи у земље Енглеског или Немачког говорног подручја?
Какву визу извадити, и колико пара треба?
За било какав физички посао.

Pazi da te neko sa takvim stavom ne proda kao roba, to nije šala. Bolje prvo probaj da stvoriš kontakte. Za EU ti ne treba viza valjda osim za UK.
 
Rad na crno nije bas najsrecnije resenje. Ako te savataju cini mi se da mogu da ti lupe zabranu ulaska u zemlju (bolji slucaj) ili ako im se hoce ulazak u EU (gori slucaj) od 2 do 10 godina. Sta ce da se zadesi zavisi ponajvise od sluzbenika koji odredjuje zabranu.

Па немам високо образовање, а не знам да ли би неко упослио радника који је тамо привремено и само са пасошом.
Зар не треба нека радна дозвола?
 
Treba ti radna i boravisna dozvola, jer bez radne ne mozes da dobijes boravisnu. To je ako ides legalno.

Da li bi neko uposlio radnika na crno. Pa bi. Onda za tebe ne mora nista da placa tj da placa nikakav doprinos za tebe. Generalno legalno sam bi placao porez a poslodavac bi placao nesto malo. Isto zasto bi nekom bilo primamljivo da uposli nekoga na crno je to sto onda moze da te plati manje od zakonski propisanog minimalca. Moze da te izrabljuje na crno, da ti uzme pasos i ostale nocne more. Isto ako nemas legalan boravak,moze da se desi da ne mozes da koristis usluge lekara, banke, ili da imas problema da nadjes neki smestaj.

Postoje neke male sanse da se nadje posao za nekog ko nema visoko obrazovanje, a to su poslovi tipa upravljane viljuskarem, varioci, stolari i takva zanimanja.
 
Pozdrav! Ja ti mogu odgovoriti na neka pitanja vezana za odlazak u UK,ja zivim u Glazgovu.

Да те женим за држављанство? :D
Мени треба нека веза и привремени рад на неколико месеци па повратак овде, имам неке познанике у Шведској па можда бих тамо покушао нешто.
Мада је то све рискантно.
 
:) Veruj mi da danas uopste nije lako naci posao bilo gde u Evropi posle ove ekon.krize,ljudi u Srbiji misle da je ovde bajka,sve lako,para ko u prici,ali nije.Bez nekog skillsa u Britaniji se moze raditi najobicniji posao najcesce u skladistima za minimalac od oko 1000-1100 funti preko agencije.Glazgov je znacajno jeftiniji od Londona,primera radi,SOBA u Londonu je 600f,a 2,5 soban STAN u Glazgovu 300-350f...Svedska,ne znam bas...
 

Back
Top