"Drustvene" mreze

10993433_789184431117116_6356124288038354277_n.jpg
:hahaha::ok:
 
Svako voli da se oseti vrednovano, na ovaj ili onaj nacin. Bilo da ti neko da reputaciju na forumu, lajk na fejsu, ili da ti cestita uz "svaka cast" i stegne ruku. Volimo kada dobijemo potvrdu od drugih, tj. iskreni kompliment. E sada, ako samopouzdanja manjka, potraznja za komplimentima raste, da se nadoknadi taj manjak samopouzdanja.

Ovo se slikanjem mrtvih mi je morbidno, a sto se raskida tice, komicno. Mada ajde, da razumem, nekom je tesko, izjadao bi se bilo kome (a neretko se ljudi izjadaju strancima) ili eto, mozda ce mu tih 20 lajkova vratiti samopouzdanje nekako tipa "eto, nekog je bar briga za mene, ako nju nije".
Meni je to skupljanje lajkova... pa jadno, kao moljenje necega. Kapiram ja, padne samopouzdanje, tesko nam je, pa popricaj sa nekim u 4 oka, iskucaj sa nekim, a ne javno da patatises, da te cita ceo grad i cela skola, faks, prijatelji i rodjaci.

Ja ne znam da li sam ikada na tom fejsu dobio vise od 3 lajka, ali ima godine kako sam poslednji put izbacio nesto, a i profil mi je prazan kao da mi je lazni, bez mojih slika, bez statusa, bez mnogo "prijatelja".
Ne znam, ja se bar ne osecam ugodno da delim svoju intimu, neka licna razmisljanja i osecanja sa auditorijumom u kome su "moji prijatelji", porodica i ostali.

Svi mi trazimo ono sto nam nedostaje, bilo i bice.
 
Za svaku sličnu temu možemo reći, ego, sujeta, potreba za pažnjom itd.

Što se mene tiče, okej je to, ljudi imaju urođenu potrebu da budu značajni, nije to krivica što imamo sujetu, ego i svakakve potrebe...
bitan je način kojim to zadovoljavamo.
Navedeni načini privlačenja pažnje imaju nivo jadnosti ali moramo uzeti u obzir i godišta osoba,
takođe i sredine i porodice u kojima su odrasli, jer iver ne ide daleko od klade.
A temu možete slobodno preimenovati u "nus proizvodi društvenih mreža".

Privući pažnju nečim kreativnim, ili nekim dobrim djelom nije za osudu, a zadovoljavamo potrebu.

Nisu pare loše, loš može biti način na koji smo ga stekli ili ga koristimo, pohlepa itd...
 

Back
Top