Postoji li nezavisni medij ?

Mislim da ne. U vreme demokrata se znalo recimo da su Svet plus i još po koja televizija Nikolićeve i Vučićeve, ove sada deluju da su sve režimske.

Jako me nervira onaj Vladimir Djukanović što je sada poslanik a koji je dovodio u svoje emisije tadašnju opoziciju Naprednjake, a sada vlast. On je bio običan opozicioni novinarčić, a sada deli lekcije iz morala i drži predavanja u parlamentu:udriglavu:
 
Svi se reklamiraju tako ali je li to moguce u praksi ?

Šta znači nezavisan medij ?
Neko ko može da iznosi javno šta hoće - a da mu niko ne može ništa ?

Ja sam za sledeće :

Čovek je slobodan da svojim glasom javno govori šta god hoće,
da u svojoj beležnici zapiše šta god hoće,
da na svom video klipu snimi bilo šta.

Ali !

Ako taj čovek upotrebi pojačala
( razglas, novine, TV kanal, internet mrežu )
onda treba da ima legitimitet izabranog !

Da li su novinari izabrani od naroda ?
Ne !

Ko su oni ?
Oni su tipovi koji imaju dokaz da su položili određen broj ispita ( 2/3 ) u nekoj školi.

Imaju li dokaz da rade za dobro društva ?
Ne !

Pa šta imaju ?
Imaju dozvolu nekog čoveka zvanog Glavni urednik da javno pričaju svoje misli !

Pa i narodni poslanici javno pričaju svoje misli ?
Da, ali oni su izabrani - joj razlike !
 
Требало је мало боље дефинисати...
Да ли се мисли на конкретно име, или врсту медија. И шта је уопште независност? Независност од актуелне власти (у Србији)?
Могу да се рекламирају како хоће, интернет је данас једини релативно независни медиј. То омогућавају и ниски трошкови и минимална организација, као и то што је контрола "тамо далеко" (истина, углавном код непријатеља, што наравно релативизује независност, али на дугом је то штапу....)
И ово не причам без разлога, пошто и ову слободу треба бранити у полицијској држави. Јер шта не могу да контролишу парама, контролисаће "другим средствима"
Подршка Весни Веизовић
 

Back
Top