Ni smrt više nije siguran posao

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
"sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao" - laki topalovic

nesto citam,na divlje su poceli da rade i grobari,isplati li se uopste registrovati poso
ili kremiranje,to drzi JKP pogrebno,a sve vise ce se ljudi kremirati zbog poreza za lezarinu na groblju
sala za dace nije losa ideja,al pitanje kolko ima prodju,vido sam dve tamo na Zbegu ali ne znam kako im ide
7 eur po ozaloscenom uzimaju
 
"sve može da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao" - laki topalovic

nesto citam,na divlje su poceli da rade i grobari,isplati li se uopste registrovati poso
ili kremiranje,to drzi JKP pogrebno,a sve vise ce se ljudi kremirati zbog poreza za lezarinu na groblju
sala za dace nije losa ideja,al pitanje kolko ima prodju,vido sam dve tamo na Zbegu ali ne znam kako im ide
7 eur po ozaloscenom uzimaju

Лежарина на гробљу, ето видиш, одлична идеја, посао који доноси приход заувек...

Какво је време дошло, ни на гробљу више човек не може да буде миран.
 
Лежарина на гробљу, ето видиш, одлична идеја, посао који доноси приход заувек...

Какво је време дошло, ни на гробљу више човек не може да буде миран.

pretpostavljam da u americi imaju privatna groblja ali cini mi se samo za kucne ljubimce,a mozda i ljude ne znam

- - - - - - - - - -

sad nesto citam,konkurencija pogrebnom bi snizila cenu grobnog mesta a verovatno i lezarine na njega tj.poreza
 
dobar je to posao

i kremiranje i groblje .

na hektaru ima mesta za 1-2 hilj grobova i samo godisnja taksa od 5 evra iznosi 5 - 10 hilj evra po hektaru.

kremacija kosta 200 evra http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Kremacija-u-Srbiji-i-dalje-luksuz.sr.html

zato je drzava uzela monopol po tom pitanju , tako da mozes birati gde ce ti se dete roditi ali po pitanju smrti moras platiti drzavi

Ако могу да приватизују ЕПС и Телеком, могу ваљда и ЈКП Погребне услуге, ако могу да бирам оператора фиксне и мобилне, ваљда могу да бирам и ко ће да ме са'рани.. Мислим оно, нека и ту буде тржишне утакмице и такмичења ко ће да понуди бољу услугу. Пу пу пу
 
da ali privatnik ce te pre iskopati ako tvoji ne placaju lezarinu
stavi se u njegovu poziciju,lezis tu bez placanja a sveze umrli nude pare za to mesto
jednostavno,nisi profitabilan pokojnik i letis napolje
na ovim fensi grobljima grobna mesta su katastrofa skupa
 
Treba da se uvede privatizacija u pogrebnim uslugama. Mada je to jako teško iz mnogo razloga. Zapravo nemoguće.
1. Zemljište. Ako je privatno onda se postavlja pitanje eventualne prodaje. U zakup jedino da ga uzme privatna firma, tj. država da joj dozvoli zakup, ali se i tu postavlja pitanje dokle će zakup trajati. Isto je i ako država da zemljište na pravo korišćenja. Sutra se ugasi privatna firma i di će pokopani? :lol:
2. Privatna firma mora biti jeftinija od Pogrebnog, što verujem da nije nemoguće, jer su ovi papreni.
3. Privatna firma mora tu odmah da ima i restoran za daće, kamenoresca, grobare, ove što prave sanduke, urne da ponudi, adekvatne programe za vođenje evidencija, cvežare, radnike u kancelarijama, komercijalu, obične radnike, prostorije za prijem stranaka (živih i mrtvih)......mnogo stvari u okviru svoje ponude.
4. Privatna firma mora da ima zakonski regulisan odnos za refundaciju dela pogrebnih usluga sa PIO fondom, kao što sad ima državno pogrebno.

I tako......mislite da će država da se odrekne svog profita i monopola?

A sala za daće je isplativa, kao i ugostiteljstvo kad ima mušterija. Ne rado stalno, osim bifea, već po narudžbini.

Mom ocu treba na grob uklesati samo 4 broja, godinu smrti (2014). Našetasmo se doooobro po groblju od šaltera do kamenoresca, pa do blagajne. Pored usluge uklesavanja, platila sam i neku taksu na slova (tako se zove) 800 i nešto dinara iako slova nema :lol:
 
Poslednja izmena:
cekaj bre zar i to
ok,znaci zoves i ides od vrata do vrata ili obilazis onkologiju i urgentni

Naravno. kako si mislio da ljudi saznaju di će da počivaju za pare?
ne ideš od vrata do vrata bre i nikog ne maltretiraš telefonom.....samo od sandučeta do sandućeta :lol......ima flajeri, oglasi, reklame, internet, sajt, tv....neka prigodna reklama. U početku udariš jaču reklamu, da se sazna da si dosta jeftiniji, uz rizik da ti reklama predje 10% ukupnog prihoda kroz poreski bilans......jer, to je rizik poslovanja, ulaganje....neko ulaže u mašine, a neko u reklamu za onaj svet.
 
da ali privatnik ce te pre iskopati ako tvoji ne placaju lezarinu
stavi se u njegovu poziciju,lezis tu bez placanja a sveze umrli nude pare za to mesto
jednostavno,nisi profitabilan pokojnik i letis napolje
na ovim fensi grobljima grobna mesta su katastrofa skupa

Па добро, дај ти мени могућност да бирам, па ћу ја да одлучим..
 
Naravno. kako si mislio da ljudi saznaju di će da počivaju za pare?
ne ideš od vrata do vrata bre i nikog ne maltretiraš telefonom.....samo od sandučeta do sandućeta :lol......ima flajeri, oglasi, reklame, internet, sajt, tv....neka prigodna reklama. U početku udariš jaču reklamu, da se sazna da si dosta jeftiniji, uz rizik da ti reklama predje 10% ukupnog prihoda kroz poreski bilans......jer, to je rizik poslovanja, ulaganje....neko ulaže u mašine, a neko u reklamu za onaj svet.

hteo sam da otvorim temu dal se moze umreti bez dugova al to je to
pazi ti duzniku dolazis sa ponudom za posmrtno zaduzivanje sto je krajnje nepopularno
ta komercijala za zivota bi mogla piti vodu al ranije su ljudi to resavali iz cuga
jednostavno,sve troskove regulise za zivota i posle nema opterecenja
tad ti nije ni trebala komercijala,al nije bilo ni trzista
meni je bila zanimljiva inicijativa za rijaliti 24 sata sahrana
to bi moglo popularizovati svest o troskovima sopstvene smrti

- - - - - - - - - -

Па добро, дај ти мени могућност да бирам, па ћу ја да одлучим..

u sustini tebi je svejedno
radi se o onima koji ce za tebe da placaju osim ako ne planiras za zivota to da resavas
al opet moras da odvojis i sumu za lezarinu ako hoces da ih osiguras na duze staze
 

Back
Top