Nemačku zabavlja kradja slavina iz sedišta tajne službe

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.297
BERLIN, 5. marta 2015. (Beta-AFP) - Nemačka štampa široko piše o kradji slavina iz buduće zgrade tajne službe, te je od poplave nastala šteta milionske vrednosti.

Kradja najverovatnije pet slavina iz tehničkih prostorija 4, 5. i 6. sprata dovela je do poplave otkrivene u utorak oko podneva, objasnila je tek u četvrtak uveče Savezna kancelarija za upravljanje zgradama i planiranje (BBR).

Po listu "Bild", šteta na vratima i elektro-instalaciji može dostići milione evra i odložiti predaju zgrade.

Medju verzijama koje razmatraju istražitelji je i da je kradja "politički motivisana" jer su slavine ukradene s viših spratova, da bi šteta bila najveća moguća, piše "Bild".
 
bilo pre nekoliko meseci...
kaže Ciga ej komšo dodji živ ti ja da vidiš nešto pošto se razumeš u kompjuteri
odem da vidim dal mogu pomognem komšiji, nisam ga ja birao, Bog i njega napravio kao i onog Jevrejina ili Engleza
pogledam o čemu se radi... kaže "ovo mi poslala sestra iz austriju" pa razgrne krpu
a ono lepota za dušu i telo - u silikonskoj futroli i sa zaštitnim folijama ni manje ni više nego Nintendo 3DS XL i 26 kertridža
au bre al tebe sestra voli, pola plate dala...
i tu se Ciga uozbilji kad sam nesvesno rekao koliko to vredi i odmah obrne "ma poslala za malog"
"ali čoveče pola kertridža su avanture ne zna ni srpski a kamoli nemački i ponegde engleski"
"pa ne igra on te igrice"
"pa šta ti radi sestra u Austriji?"
"čisti medjunarodni vozovi"
"aj sledeći put nek očisti jedan i za mene, dugujem neke pare godinu dana, ne mogu da se zajmim preko ovog što sam sebi zacrtao limit"
"aj fala ti čim bude javljam"
 
vrlo ozbiljna služba kad joj se dešava ovako nešto...

ne znaju oni bolan tehniku, radim za platu, ćutim, gledam te u oči i lažem te uz prijateljski osmeh.
Ta se tehnika možda uči kao službena teorija ali kod nas genetski usadjena nebitno dal se rodilo muško ili žensko.
pa mi smo dve države sjebali (SFRJ i Austriju) a ne neku drugorazrednu službu
 
Poslednja izmena:

Back
Top