Prijava za AdSense odbijena

KREDUF

Obećava
Poruka
90
Pozdrav svima.
Iako je bilo priče o Ad Sense čini mi se da je ovo za posebnu temu.

Naime, poslao sam zahtev Guglu da mi odobre kod za reklamu.
Posle nekoliko dana prva provera je prošla, ja sam dobio kod, postavio ga na svoj sajt i sačekao zvanično odobrenje od Gugla da prikazivanje na mom sajtu počne.
Na moje iznenadjenje odgovor je bio negativan.

U uopštenoj poruci su mi napisali da sajt ne poštuje neke smernice al nisam uspeo da zaključim šta je tačno u pitanju.

ad-sense.png


Inače radi se o sajtu http://www.zivetisabiljkama.net
Kao što možete videti sajt ima ozbiljan, edukativni sadržaj na preko sto stranica, radjen je u Wordpresu, ima korektnu navigaciju.

Što se tiče samih kodova, uneo sam ih pomoću dva "dadatka" Easy Plugin for AdSense i Now! for AdSense
Baneri su postavljeni jedan iznad hedera, drugi ispod slajda na naslovnoj strani i treći na dnu svake stranice.

Zanima me vaše mišljenje šta treba izmeniti pre nego što podnesem novi zahtev Googlu?
 
dakle, problem je u tom smecu od plugin-a Easy Plugin for AdSense koje je blago reci, katastrofalno.
Ono ce pored google-ovih oglasa instalirati i oglase sa djubreta od sajtova poput radiumone.com i ostalih. Plus "krade" prostor od tvojih oglasnih pozicija i rotira oglase od autora ovog smeca koje ti nikada nisi postavio
Naravno, google ovo vidi kao pokusaj hakovanja i zbog toga si odbijen
izbrisi oba plugina za adsense!

implementiraj kod direktno preko editora , i ne petljaj se sa ovim djubre vidzetima
 
Хвала пуно Шутка.
Предпоставио сам да би то могао бити узрок проблема.

Јел имате неки савет како да имплементирам код директно на страницу тј у шаблон?
Нисам баш претерано искусан у томе.
 
nema tu mnogo mudrovanja... u admin sekciji ides na stavku Appearance pa na Widgets i izaberes Text widget... u isti nalepis adsense kod... naravno, pretpostavljam da znas da takav tekstualni widget sa adsense kodom mozes drag & drop na odgovarajucu widget poziciju... dakle mozes ga setati po celom sajtu dok mu ne nadjes odgovarajucu poziciju koju zelis
 
Bez 500 poseta dnevno minimum ili bez dobrog i kvalitetnog unikatnog sadrzaja i bez TOS i Privacy Police i da tvoj sajt i template budu Mobile Friendly :)

Pisi artikle nemoj da kopiras sa drugih sajtova ili ako kopiras izmeni slike i tekst napisi na svoj nacin ;) Naslov Artikla isto promeni :)

Zato sto adsense i Google Cravler detektuju isti sadrzaj na 2 sajta i ako je tvoj slican kao neciji ili isti ne zele da te odobre jer ne zele dupli sadrzaj za svoje reklame :aha:
 

Back
Top