Posna jela

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.592
U Postu treba imati ideja o tome sta i kako skuvati, pojesti, ponuditi gostima... Pokušacu svakodnevno da napišem sta spremam i da dam preporuke o tome sta je ukusno iz ličnog iskustva. Jedino, ja nisam u mogućnosti da se pridržavam bas svih pravila i moj post i post moje porodice je na ulju i povremeno na ribi.
Nadam se da ce se još neko pojaviti i pisati svoja iskustva.
Juce...kupus, iseckan na kocke u koji sam dodala šaku belog pasulja i dva veća krompira. Kuvalo se oko 3 sata uz dodatak začina za riblju corbu. Na kraju sam u malo kuvanog paradajza umutila par kašika brašna i zagustila jelo.
Danas planiram Musaku od krompira i dinstanih sampinjona sa prazilukom.
Takodje cu spremiti , za večeru, namaz u kojem je osnova proso, uz dodatak malo tunjevine i začina, dobije se riblja pašteta odličnog kvaliteta. Ako neko želi recept, napisacu.
 
Запечеш у ђувечу (земљаном, наравно) парадајз, паприку (може и кисела), бели лук, алеву паприку, бибер и шампињоне.

Кад почне да пуцкета, додаш пиринач и налијеш водом.

Можеш на крају морске плодове, а и не мораш, и овако је преукусно.
 
A neki nama kazu da je potrebito i dusekorisno da se uzdrzavaju skoro sva cula u vreme Posta , pa i culo ukusa ...:D
Kad ono - vidi ...:think:
Zacini ...Zacini ...I tako to .
 
A neki nama kazu da je potrebito i dusekorisno da se uzdrzavaju skoro sva cula u vreme Posta , pa i culo ukusa ...:D
Kad ono - vidi ...:think:
Zacini ...Zacini ...I tako to .
Pa dobro, ko koliko može i želi...
Ima jedan Sveštenik koji je od kriminalca postao to što jeste, skroz se posvetio Pravoslavlju, ima devetoro dece, trudi se na svaki način da živi hrišćanski, ali eto, i on nam je pričao kako neke stvari treba raditi u svojim granicama. Pričao je kako se jedne godine pridržavao najstrožeg posta po svim pravilima, i da mu je tada bilo manje više dobro, ali da se organizam nije prilagodio na to , pa je imao zdravstvenih problema. Svako treba da posti ipak prema svojim mogućnostima.
Danas za ručak: kuvani grašak sa mirođijom i knedlama od instant pirea i brašna.

- - - - - - - - - -

I...sutra imam goste pa sam napravila baklavu. A pošto svaku posebmo uvijam, ima tri vrste... sa makom, sa višnjama i sa orasima.
 

Back
Top