Zasto ne valja da se radi na verski praznik-crveno slovo?

znaci bog najvise voli crnogorce,njima je crveno slovo svaki dan:lol:
Nismo ni mi Srbi nesto ordi da radimo, radije bi da smo nezaposleni i da nas roditelji izdrzavaju, a ako oni ne mogu, mozda su deda i baba nesto priustili u zivotu, pa bi oni trebalo da se brinuli o crvenoslovnim Srlbima.


kad smo kod popova pricala ja nesto sa tatom na tu tematiku i rece on meni izracunaj ti koliko oni treba da poste i da budu skromni i umereni,e onda izracunaj njihovu kilazu..
Svaka cast tvom tati. Vidi se da je dobro pronikao u "tezak rad" srlpskih, svetosavskih popova.
 
znaci bog najvise voli crnogorce,njima je crveno slovo svaki dan:lol:

- - - - - - - - - -


kad smo kod popova pricala ja nesto sa tatom na tu tematiku i rece on meni izracunaj ti koliko oni treba da poste i da budu skromni i umereni,e onda izracunaj njihovu kilazu..

Preterujes, nisu svi popovi za dijetu, ima i onih normalnih, koji paze na zdravlje.
 
kad smo kod popova pricala ja nesto sa tatom na tu tematiku i rece on meni izracunaj ti koliko oni treba da poste i da budu skromni i umereni,e onda izracunaj njihovu kilazu..
Ovim se naglašavaju prihodi!
Preterujes, nisu svi popovi za dijetu, ima i onih normalnih, koji paze na zdravlje.
Tačno tako! Paze na zdravlje ali bi po prihodima mogli da budu kao sumo rvači.
 
Ovim se naglašavaju prihodi!Tačno tako! Paze na zdravlje ali bi po prihodima mogli da budu kao sumo rvači.

Pre neki dan je sahranjivana moja tetka . Kad je sve završeno vidim svog brata ( tetkinog sina ) kako popu odbrojava novac .
Stajali su kod ulazne kapije u groblje kad sam prolazio kraj njih . Mislim da mu je dao otprilike 10.000 dinara . Ne vjerujem da je bilo
manje . Kad prodje neko vrijeme pitaću brata za detalje , da li tu postoji odredjena tarifa i koliko je dao . Taj moj brat inače radi
za 25000 mjesečno . U Batajnici svakog dana bude 4-5 sahrana dnevno i nije teško izračunati koliki su dnevni prihodi . Ne znam koliko
od tog novca pop daje crkvi kao ustanovi a koliko ostavlja sebi ali sam siguran da u toj podjeli ne prolazi loše .
 
Pre neki dan je sahranjivana moja tetka . Kad je sve završeno vidim svog brata ( tetkinog sina ) kako popu odbrojava novac .
Stajali su kod ulazne kapije u groblje kad sam prolazio kraj njih . Mislim da mu je dao otprilike 10.000 dinara . Ne vjerujem da je bilo
manje . Kad prodje neko vrijeme pitaću brata za detalje , da li tu postoji odredjena tarifa i koliko je dao . Taj moj brat inače radi
za 25000 mjesečno . U Batajnici svakog dana bude 4-5 sahrana dnevno i nije teško izračunati koliki su dnevni prihodi . Ne znam koliko
od tog novca pop daje crkvi kao ustanovi a koliko ostavlja sebi ali sam siguran da u toj podjeli ne prolazi loše .

5000 dinara.mozda ga j pocastio. znaci 5000.
 
Počastio? 5000?
Pre dve godine pop mi je za sahranu rođake u Smederevu, naplatio osam hiljada dinara! Nisam ga častio!
Prema tome sasvim je sigurno da sahrana ne košta 5000!

uyebao ga.5000 dinara!trebao si da ga prijaviš.
Cene se razlikuju u eparhijama, a određuju ih nadležni episkopi.npr.krštenje je 1000 dinara,on trazi još 7000 dinara.
 
Mislis na one kojima zdravlje nije bas u dobrom stanju? Ili na one sasvim mlade, koji su tek zapceli "duhovnicku" duznost, koji jos veruju u neke ljudske vrednosti.

Bas ti , mladi,a sto se tice popa Cire i Spire, neka im je Bog u pomoci.:D
Vidi kaki su, ni za liturgiju nisu
0509_01.jpg
 
uyebao ga.5000 dinara!trebao si da ga prijaviš.
Cene se razlikuju u eparhijama, a određuju ih nadležni episkopi.npr.krštenje je 1000 dinara,on trazi još 7000 dinara.
To bi moglo samo kada bi cenovnik bio negde javno istaknut da se zna.
Sve mi se čini da su i neki novinari istraživali i nisu saznali da postoji objavljen cenovnik.
 
Zašto Srbi ne rade na “crveno slovo” u kalendaru?zasto "ne sme" da se ukljuci masina da opere ves,ne smeš da peglaš...? Mislim da je logicno da ne treba prati ves na ruke, ribati i rintati po kuci ceo dan, ali ukljuciti ves masinu, oprati sudove, eventualno usisati prasinu... to mi zvuci prilicno racionalno.
u svakom slucaju, svako treba da radi po svom nekom nahodjenju, i da ne gleda druge. Stvarno me iritira to "eee, nemoj da ukljucujes ves masinu, crveno je slovo.
Da li poznajete ljude koji su radili na praznik pa ih je poterao maler ?cega se plašite?vi koji postujete crveno slovo,da li idete redovno u crkvu ili je nerad dovoljan?

To je sujeverje i jako glupo...

Taskodje nigde ne pise u Bibliji...

To je ljudski obicaj i nema veze sa istinom

- - - - - - - - - -

Zar Isus nije lečio 'gubave i uboge' na sabat... u inat farisejima???

jeste :)

- - - - - - - - - -

Ne radi se iz poštovanja.

prema kome :fdlan:
 

Back
Top