glikogenoza

david14

Početnik
Poruka
2
Imam bebu od 15 meseci i ima glikogenozu tip 1a,zeleo bih da mi se jave roditelji koji imaju decu sa istom dijagnozom i vecim iskustvom,da mi pomognu sa nekim savetima.Inace to je jako retka bolest i nema mnogo tekstova gde bi obican covek mogao dodatno da se edukuje.
 
Imam bebu od 15 meseci i ima glikogenozu tip 1a,zeleo bih da mi se jave roditelji koji imaju decu sa istom dijagnozom i vecim iskustvom,da mi pomognu sa nekim savetima.Inace to je jako retka bolest i nema mnogo tekstova gde bi obican covek mogao dodatno da se edukuje.
Ima tekstova na stranim jezicima, na srpskom zaista nema.

Ta se bolest zove i Typ I Glykogenose (Gierke-Glykogenose, Morbus von Gierke), mozes naci razne informacije na engleskom i nemackom.
Osnovno i najvaznije svakako vam je lekar rekao, a to je da dete mora nocu da bude na infuiziji, danju cesto jako male kolicine ugljenih hidrata.

Potrebna je velika disciplina, strogo pridrzavanje upustva i nacina zivota koje ste dobili od lekara.

Iskustva su takva da je najgore vreme do jedaneste godine zivota deteta, posle se situacija stabilizuje.
Ukoliko se dete pravilno hrani nema bojazni da se nece normalno razvijati.
 

Back
Top