Teror ruznoce

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U poslednje vreme sa zapada dolazi talas feministicke posasti u vidu propagiranja ruznoce (imenice kod zena) kao neke vrednosti i kvaliteta.
One naravno, to ne kazu tako nego kao fora "biti zreo, videti coveka koji nije samo izgled bla bla".
U sustini to se svodi na to da debele ruzne brqate zele da ih prihvatimo kao lepe i drustveno podobne, pozeljne.
Ima takvih signala pretezno u zabavi (lejdi gaga) filmu, manekenstvu (debele manekenke od skora)....ali i svim ostalim sferama zabave a izgleda da ce se situacija samo pgorsavati.
Iza svega toga naravno stoji ekonomski isplativ rachun, ako prosecnog ruznog coveka ubedis da je lep lakse ces mu prodati proizvod.
Ko i uvek ide se prvo na zene jer su najslabijeg uma i najpodloznije ( da se ruzne debele curice od 17 osecaju bolje) ali ce vrlo brzo preci i na ostale zene pa drustvo kao deo javnog diskursa.
Ruznoca kao ideal i jedino drustveno podobno, jedino sto te fol ne cini "povrsnim."
Da li smo i mi na balkanu ugrozeni i koliko?
Kako se protiv toga boriti?


"lepota je u oku posmatrača" !?

malo morgen, ružno je ružno i to je evidentno
jedino ako se iz nekog sažaljenja hvali neka grdna žena,
ili zbog prijateljskih odnosa pa da se ne uvredi
 
svako ima svoj izbor l(ukus) za lepo..naravno, da ta subjektivna emocija - može biti neprihvatljiva drugima

potenciranje medija na "elementima" šta spada u pojam lepo je namenski kič
i obrazac za manipulaciju potrošačkog društva

ceo svet je pun ljudi svih polova, boja, nacija , privlačnosti i odbojnosti, po bilo kom estetskom obrascu

potencirati na oblikovanje javnog mišljenja da su debljina/mršavost najvažniji ljudski propusti i obeležje skaradnog je vrlo nezrelo, nečovečno
da li treba da se na takvim osobama izvrši egzekucija...?
dovoljno su na mukama što su izbegavani u okruženju i teže dobijaju posao...zar ta degradacija nije dovoljna?

Ovo je tipicna zamena teza.
Isti metod manipulacije i laganja koji polazi od korisnih idiota (feninistkinja, pedera...) da se prikaze kako je crno belo da se crno ne uvredi jer zeli da bude belo.
Ruzno je ruzno,Bolesno je bolesno to nije stvar ukusa ili kako se ti osecas.
Svakom normalnom bicu treba da se yebe dal ce istina nekog da uvredi.Tu nema mesta relativizmu zbog politicke korektnosti i slicnih pomija odrtavelih babetina slabog intelekta.

- - - - - - - - - -

"lepota je u oku posmatrača" !?

malo morgen, ružno je ružno i to je evidentno
jedino ako se iz nekog sažaljenja hvali neka grdna žena,
ili zbog prijateljskih odnosa pa da se ne uvredi

uvek je princip isti ma koja grupacija oce da sprovede svoje nasilje
zele prihvatanje da su nesto sto nisu
normalni,lepi,marsovci...svejedno
 
nije zamena teza dereru..izbrisah post, namerno da ne ulazim u glupost-debilizam tvojih tvrdnji

stavi tvoju foto da procenimo zašto si ovoliko iskompleksiran

star ćeš i ti biti...ali izmedju mudrog, prijatnog čoveka(starca) i nezadovoljnog gnjavatora i udava je velika razlika
 
nije zamena teza dereru..izbrisah post, namerno da ne ulazim u glupost-debilizam tvojih tvrdnji

stavi tvoju foto da procenimo zašto si ovoliko iskompleksiran

star ćeš i ti biti...ali izmedju mudrog, prijatnog čoveka(starca) i nezadovoljnog gnjavatora i udava je velika razlika

jeste jako tipicna zamena teza koja se iznova ponavlja ali uz sve godine sprcane u dupe ti to ne mozes da skapiras
feminizam je samo u sluzbi kapitala, ko i uvek
korisni idoiti zeljni samopromocije iskorisceni u ekonomske svrhe
lepota i sex prodaju ali zakonitosti kapitalizma kazu da uvek moze i mora bolje a sta ce bolje da prodaje nego kad ruzne ubedis da su lepi?
ruzno je novo lepo jer bog $ tako kaze
i nema tu nikakvog relativizma sem u vasim smesnim glavama
 
U poslednje vreme sa zapada dolazi talas feministicke posasti u vidu propagiranja ruznoce (imenice kod zena) kao neke vrednosti i kvaliteta.
One naravno, to ne kazu tako nego kao fora "biti zreo, videti coveka koji nije samo izgled bla bla".
U sustini to se svodi na to da debele ruzne brqate zele da ih prihvatimo kao lepe i drustveno podobne, pozeljne.
Ima takvih signala pretezno u zabavi (lejdi gaga) filmu, manekenstvu (debele manekenke od skora)....ali i svim ostalim sferama zabave a izgleda da ce se situacija samo pgorsavati.
Iza svega toga naravno stoji ekonomski isplativ rachun, ako prosecnog ruznog coveka ubedis da je lep lakse ces mu prodati proizvod.
Ko i uvek ide se prvo na zene jer su najslabijeg uma i najpodloznije ( da se ruzne debele curice od 17 osecaju bolje) ali ce vrlo brzo preci i na ostale zene pa drustvo kao deo javnog diskursa.
Ruznoca kao ideal i jedino drustveno podobno, jedino sto te fol ne cini "povrsnim."
Da li smo i mi na balkanu ugrozeni i koliko?
Kako se protiv toga boriti?

svi na plasticne peracije pod hitno:lol:inace sledi propast,rat svetova,nistavilo...:lol:

- - - - - - - - - -

'lepota' ružnih žena može da zavredi pažnju samo u umetnosti, slikarstvu pre svega
jer kada je na platnu to menja ceo koncept ružnoće/lepote

ili onaj sistem kad jedna lepa fura ruznu drugaricu da istakne svoju lepotu:hahaha:
 
U poslednje vreme sa zapada dolazi talas feministicke posasti u vidu propagiranja ruznoce (imenice kod zena) kao neke vrednosti i kvaliteta.
One naravno, to ne kazu tako nego kao fora "biti zreo, videti coveka koji nije samo izgled bla bla".
U sustini to se svodi na to da debele ruzne brqate zele da ih prihvatimo kao lepe i drustveno podobne, pozeljne.
Ima takvih signala pretezno u zabavi (lejdi gaga) filmu, manekenstvu (debele manekenke od skora)....ali i svim ostalim sferama zabave a izgleda da ce se situacija samo pgorsavati.
Iza svega toga naravno stoji ekonomski isplativ rachun, ako prosecnog ruznog coveka ubedis da je lep lakse ces mu prodati proizvod.
Ko i uvek ide se prvo na zene jer su najslabijeg uma i najpodloznije ( da se ruzne debele curice od 17 osecaju bolje) ali ce vrlo brzo preci i na ostale zene pa drustvo kao deo javnog diskursa.
Ruznoca kao ideal i jedino drustveno podobno, jedino sto te fol ne cini "povrsnim."
Da li smo i mi na balkanu ugrozeni i koliko?
Kako se protiv toga boriti?

Cenis da idealizovanje lepote ne prodaje raznorazne proizvode?
 
Cenis da idealizovanje lepote ne prodaje raznorazne proizvode?

Nedovoljno kako vreme ide.Ruznih je vise a dostizanje ideala za vecinu ne samo tesko nego nemoguce.
Amerikanci su nikad deblji tesko ih ubediti da ce uspeti da postanu manekeni ako se potrude.
Ali ako kazes da je svako poseban na svoj nacin, da lepota dolazi iznutra, da je sasvim kul biti debela manekenka, da po najnovijim istrazivanjima gojaznost nema veze sa srchanim problemima...e onda mozes da ih pridobijes.
 
U poslednje vreme sa zapada dolazi talas feministicke posasti u vidu propagiranja ruznoce (imenice kod zena) kao neke vrednosti i kvaliteta.
One naravno, to ne kazu tako nego kao fora "biti zreo, videti coveka koji nije samo izgled bla bla".
U sustini to se svodi na to da debele ruzne brqate zele da ih prihvatimo kao lepe i drustveno podobne, pozeljne.
Ima takvih signala pretezno u zabavi (lejdi gaga) filmu, manekenstvu (debele manekenke od skora)....ali i svim ostalim sferama zabave a izgleda da ce se situacija samo pgorsavati.
Iza svega toga naravno stoji ekonomski isplativ rachun, ako prosecnog ruznog coveka ubedis da je lep lakse ces mu prodati proizvod.
Ko i uvek ide se prvo na zene jer su najslabijeg uma i najpodloznije ( da se ruzne debele curice od 17 osecaju bolje) ali ce vrlo brzo preci i na ostale zene pa drustvo kao deo javnog diskursa.
Ruznoca kao ideal i jedino drustveno podobno, jedino sto te fol ne cini "povrsnim."
Da li smo i mi na balkanu ugrozeni i koliko?
Kako se protiv toga boriti?

Ovo sa "drustveno podobnoscu" mi je nejasno? Da li to znaci da su sada neke osobe drustveno nepodobne, zbog svog izgleda?
 
Ali pitanje je sta je univerzalno lepo a sta ruzno? Lepota onda jeste u oku posmatraca...samo sto se necija lepota nalazi u vise pari ociju, a necija u manje. To je to.

Drugi ekstrem je etiketirati ljude kao ruzne, ako nisu po tvom ukusu. Mozda samo nisu TEBI lepi. Stvar ukusa.

Ljudi koji se bave tim poslom, moraju da isunjavaju neke standarde, pa valjda sto si blizi tom standardu, veca je verovatnoca da si lep sirem krugu ljudi, sto je i poenta. Ali svakome niko nikada nije.

Lepota je definitivno precenjena.
 
da bi neko bio ružan za to ne treba trošiti pare, dok za postizanje i održavanje lepote treba.
oni koji nameću kult lepote kao jedinu vrednost teraju ružne na intervencije i promenu, tj. trošenje love.

ako propagiranje ružnoće postoji, to nije iz ekonomskih razloga već u cilju prihvatanja različitosti i borbe protiv diskriminacije... i ja to pozdravljam

koji bi bio tvoj program za ružne? zabraniti im medijsko eksponiranje, izlazak na ulicu itd?

- - - - - - - - - -

kad kažem ružni, mislim oni koji odstupaju od fizičkog standarda vrste
 
da bi neko bio ružan za to ne treba trošiti pare, dok za postizanje i održavanje lepote treba.
oni koji nameću kult lepote kao jedinu vrednost teraju ružne na intervencije i promenu, tj. trošenje love.

ako propagiranje ružnoće postoji, to nije iz ekonomskih razloga već u cilju prihvatanja različitosti i borbe protiv diskriminacije... i ja to pozdravljam

koji bi bio tvoj program za ružne? zabraniti im medijsko eksponiranje, izlazak na ulicu itd?

- - - - - - - - - -

kad kažem ružni, mislim oni koji odstupaju od fizičkog standarda vrste

Nek Derer kaze to iz licnog iskustva, da li izlazi na ulicu i tako te stvari....o ruznoci i lepoti uvek najvise trube najruzniji.
 
Ali pitanje je sta je univerzalno lepo a sta ruzno? Lepota onda jeste u oku posmatraca...samo sto se necija lepota nalazi u vise pari ociju, a necija u manje. To je to.

Drugi ekstrem je etiketirati ljude kao ruzne, ako nisu po tvom ukusu. Mozda samo nisu TEBI lepi. Stvar ukusa.

Ljudi koji se bave tim poslom, moraju da isunjavaju neke standarde, pa valjda sto si blizi tom standardu, veca je verovatnoca da si lep sirem krugu ljudi, sto je i poenta. Ali svakome niko nikada nije.

Lepota je definitivno precenjena.

nije lepota u oku posmatraca
ne moze slon od 200 kila bez zuba da bude lep
postoje neki objektivni kriterijumi

- - - - - - - - - -

da bi neko bio ružan za to ne treba trošiti pare, dok za postizanje i održavanje lepote treba.
oni koji nameću kult lepote kao jedinu vrednost teraju ružne na intervencije i promenu, tj. trošenje love.

ako propagiranje ružnoće postoji, to nije iz ekonomskih razloga već u cilju prihvatanja različitosti i borbe protiv diskriminacije... i ja to pozdravljam

koji bi bio tvoj program za ružne? zabraniti im medijsko eksponiranje, izlazak na ulicu itd?

- - - - - - - - - -

kad kažem ružni, mislim oni koji odstupaju od fizičkog standarda vrste

ne treba trositi pare na uzaludno da budes lep
mnogo vise para moze da se potrosi na druge nacine ako ubedis ruzne da su lepi ili da su obesno debeli kul lakse ces da im prodas jos jedan burger
heh pazi molim te neko ce da trosi pare iz cistog alturizma da se neko bolje oseca i smanjuje diksriminaciju :lol:
 
U poslednje vreme sa zapada dolazi talas feministicke posasti u vidu propagiranja ruznoce (imenice kod zena) kao neke vrednosti i kvaliteta.
One naravno, to ne kazu tako nego kao fora "biti zreo, videti coveka koji nije samo izgled bla bla".
U sustini to se svodi na to da debele ruzne brqate zele da ih prihvatimo kao lepe i drustveno podobne, pozeljne.
Ima takvih signala pretezno u zabavi (lejdi gaga) filmu, manekenstvu (debele manekenke od skora)....ali i svim ostalim sferama zabave a izgleda da ce se situacija samo pgorsavati.
Iza svega toga naravno stoji ekonomski isplativ rachun, ako prosecnog ruznog coveka ubedis da je lep lakse ces mu prodati proizvod.
Ko i uvek ide se prvo na zene jer su najslabijeg uma i najpodloznije ( da se ruzne debele curice od 17 osecaju bolje) ali ce vrlo brzo preci i na ostale zene pa drustvo kao deo javnog diskursa.
Ruznoca kao ideal i jedino drustveno podobno, jedino sto te fol ne cini "povrsnim."
Da li smo i mi na balkanu ugrozeni i koliko?
Kako se protiv toga boriti?

Samo turanje lepote ili ruznoce kao imperativ mi je odvratno. Ista stvar zapravo, samo sa druge medalji. I svi ispadaju podjednako debilni. Lepoti se ljudi dive oduvek i samo kao umetnost je i treba posmatrati, ostalo je cisto proseravanje.
 
Ovo sa "drustveno podobnoscu" mi je nejasno? Da li to znaci da su sada neke osobe drustveno nepodobne, zbog svog izgleda?

Ako se smatras ruznim normalno da se ne osecas prihvacenim.Ako te ubede da si lep odma ti lepse.Ispada da istina nije vazna nego kako se neko oseca.A to nije tako, osim ako nekome zelis nesto da prodas.
 
nije lepota u oku posmatraca
ne moze slon od 200 kila bez zuba da bude lep
postoje neki objektivni kriterijumi

- - - - - - - - - -



ne treba trositi pare na uzaludno da budes lep
mnogo vise para moze da se potrosi na druge nacine ako ubedis ruzne da su lepi ili da su obesno debeli kul lakse ces da im prodas jos jedan burger
heh pazi molim te neko ce da trosi pare iz cistog alturizma da se neko bolje oseca i smanjuje diksriminaciju :lol:

To su ekstremi, vecina potpada pod relativno lepe, nekome si jako lep, nekome "tja, bez veze"...

Ima onih ljudi koji kazu ruzno, za nesto sto im nije lepo..sto je ekstrem. Kad neku bas priznatu lepoticu nazovu "ruznom"...pa ono, cuj, moze biti da tebi nije lepa ali ruznaaaa????

Ja jos nisam cula da se po pitanju bilo cije lepote svi sloze...uvek se nadje neko ko kaze "a meni je nista"...tako da mislim da ne postoji neki univerzalni pokazatelj, samo kao sto sam rekla cista procena da li si sirem ili manjem krugu ljudi lep.
 
Ako se smatras ruznim normalno da se ne osecas prihvacenim.Ako te ubede da si lep odma ti lepse.Ispada da istina nije vazna nego kako se neko oseca.A to nije tako, osim ako nekome zelis nesto da prodas.

A ako se neko smatra lepim, sta je onda normalno? Da se oseca prihvacenim?

Nekako to tinejdzerski zvuci - da neko sebe uopste razmatra na nivou ruzan - ne ruzan i da ako se smatra ruznim, da je onda normalno da se ne oseca prihvacenim.
 
A ako se neko smatra lepim, sta je onda normalno? Da se oseca prihvacenim?

Nekako to tinejdzerski zvuci - da neko sebe uopste razmatra na nivou ruzan - ne ruzan i da ako se smatra ruznim, da je onda normalno da se ne oseca prihvacenim.

Ti mene sad zeyebavas.Pa da nije tako ne bi ti ovde shenio i svakoj babi delio compliment da je lepotica.To je system po na kome pocivaju ljudski odnosi, najvise laganje.
Isto tako kako se ti uvlacis tetkicama nekom prodavcu je to poso.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top