Minimalna cena i kretanje cena mesa, ulja, secera....prognoze

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.053
Na osnovu procene rodne ili nerodne godine moze se proceniti rast ili pad cena ulja, secera, bar sam ja uspevao.
Tako se malo igram, jer ja ipak kupujem na kg i na litar, a ne na vise.

Ipak neke sitne ustede dolaze. Npr ulje za 89din umesto za 114 koliko je uobicajeno ako taktiziras mozes naci.
Pri tome mislim npr na dijamant, znaci odredjenu marku, i pritisak koji trziste vrsi i na tog proizvodjaca.

Za neke druge proizvode, tipa brasno, psenica, meso, grasak, vaze neki drugi kriterijumi , ne samo rodnost.
Sezonski se moze pogadjati kad je koje nedelje ocekivano snizenje cena, zbog ponude ili jeftinije proizvodnje..

Dakle vase prognoze, npr aktuelno je meso...Do koje cene moze padati cena mesa iz EU i uopste cena mesa po nasim prodavnicama...(uzima se u obzir i busna granica sa Kosovom, tj upliv razne argentinske i kineske piletine i svinjetine).
A mozete prognozirati i za ostale proizvode tipa luk, krompir...
 
Pošto je Vlada s 10 % umanjenja (realno oko 7%) penzija i javnih plata dodatno izazvala recesiju,za očekivati je
dalji pad cena životnih namirnica,naroćito koje imaju kraći rok trajanja.Dodatno ovom procesu pogoduje i pad cena nafte na sv.tržištu,
te derivata nafte,plastike i niza hem.proizvoda...
Vlada (Vujović)očekuju rast BDP sad već u 2016.,a sigurno je da bez stimulativne ekonomske politike i takvih zakona rasta BDP u Srbiji
neće biti ni do 3016.godine!
 

Back
Top