Socijalizacija

CelticLass

Obećava
Poruka
95
Moj decko ima psa, zenku Madjarske Vizle, staru 7 meseci. Kod njega je od kada ima mesec dana. Postoji nekoliko stvari kod nje za koje mu je potrebna pomoc.

1. Sa ljudima je uvek u redu, svima bi da pridje da se igra. No, kada je izvedemo u setnju na mesto gde ima puno pasa, ona najpre laje na njih, a kada joj pas pridje sva se savije, rep povijen i bezi glavom bez obzira od njih (nikada se nije desilo da pobegne kuci, vec je uvek tu oko nas). Kada joj pas koliko toliko pridje, onda cvili, laje kao da ti psi ujedaju. Kada se odmakne od psa, podigne rep, laje i onda sve ide ispocetka. Bukvalno ne da da je drugi pas omirise, bez obzira da li je pas muzijak ili zenka. A ti psi su svi socijalizovani. Pokusali smo da ne obracamo paznju na nju kada se uplasi, ali ona uvek nadje neku osobu kod koje pobegne i skace na nju u nadi da ce da je spase od pasa.

2. Od skoro je pocela da rezi kada jede. Ako joj samo pridjemo na korak dok se hrani, sva se savije, nakostresi. Mog decka je i cak ujela. Ne nesto mnogo, ali znaci da te pretnje koje upucuje nisu uzaludne.

3. Dosta cvili kada zeli nesto

Na koji nacin moze korigovati ove nedostatke?

Ako su potrebne jos neke informacije, kako bi ste lakse shvatili kakav je pas, voljna sam da vam odgovorim. Ali ovo je sada za sad najosnovnije sa cim se moj decko bori evo vec 6 meseci.

Unapred hvala
 

Back
Top