Nacionalna banka Grcke-zaposljavanje

ma ne lupetaj...primaju sve...ja znam jednu devojq...al iz vidjenja...ne bi mogo da je pitam o testiranju i te stvari....a i u loshem je fazonu i ne govorimi se sa takvima....madaaaa....ma jock....e da...to nije nacionalna banka grchke....mislim tako se zove al nema veze s grchkom....znachi prevara samo takva....a onu hypo banq drzhi neki englez....ta banka postoji samo u srbiji i nigde vishe....on uzima bilo kakav kapital na engleskoj berzi sa 2% kamatom....a ovde daje narodu kredite sa 17% kamatom....matematika je jasna....zatvorishe ljudi stare banke....i najednom hiljade sitnih...gramzivih...debelih i masnih jevreja se nakotilo da glodje s kosti....dabogda sve pare na lekove dali.....ovo dabogda je chisto autentichnosti radi....da ne chuje zealot
 
dadada
ne bih imao nishta da dodam osim mozda dve stvari:
1. trazi se nocni portir
pozavanje engleskog jezika (pozeljno i nemachkog)]
diploma o zavrsenom naprednom kursu rada na racunaru
vozacka dozvola a b c d e kategorije
neozenjen nema u planu i nema dece po mogocustvu evnuh
radno vreme dok ne zavrsi posao
plata 15 000
priajvljen na minimalac
heh

2. struja ih uzemljila nebeska dabogda/ dusu im uzo sv. arandjel dusevadnik

toliko
 
NBG je banka bez veze. Ako zelis da radis u stranoj banci zelim da te upozorim na par stvari. Prvo moras da znas da to nije ni iz bliza onako fin i blazen i dobro placen posao kako pricaju. Svaki evro plate koji dobijes debelo platis zivcima, vremenom i zivotnom energijom. Sto se NBG tice meni su nudili da predjem na jako dobru poziciju ali se ispostavilo (srecom sam saznao jer imam jednog kolegu koji bas radi u NBG) da su ima plate katastrofa. Ako navatas 30 000 dinara ima da budes presrecna. nogo bolja opcija za zaposljavanje u stranoj banci jeste da sastavis svoj dobar CV i da ga mailom (dovoljan je mail) posaljes na HR adrese banaka. Te adrese mozes naci na svakom internet sajtu odredjene strane banke.Preporucio bih sledece (kao bolje platezne i saboljim uslovima) Hypo, Raiffeisen bank, EFG (ovo obavezno jer imaju dobre plate a lose uslove pa i ne rade kao po drugim bankama) , eventualno Societe (mada je Societe dugo imao trend banke sa jako malim platama, sada su sa nekakvim bonusima malo popravili rejting). Izbegavaj ostale banke jer su strogo izrabljivacki orijentisane. Zapamti : Bolje ti je da radis u nekoj drzavnoj instituciji za 18 000 nego u stranoj banci za 28 000. Dakle nikome ne savetujem da krene u bankarstvo bez startnih 35 000. Za manje pare se zaista ne isplati.

Nadam se da sam ti pomogao. Dakle samo shibni CV na sto vise banaka i vremenom ces biti pozivana. Naravno ukoliko nemas vezu neophodno je poznavanje engleskog, visoko obrazovanje (ne mora strogo ekonomija kako svi misle, moze i drustveni ili tehnicki smer) i vedar osmeh na razgovoru. Bez poznavanja officea neces moci da se zaposlis i sa vezom. Hahaha.

Eto.
 
Толстојевски:
NBG je banka bez veze.

Ispostavilo se da si potpuno u pravu.

Prvo, nisu udostojili obavestenja sve nas koji smo prosli vise krugova testiranja o konacnoj odluci. Dakle, ne radi se o velikom broju ljudi, negoo tom najuzem krugu koji je stigao do kraja, pa je bilo valjda normalno da se tih nekoliko ljudi pozove i obavesti ili im se posalje mail- niste primljeni, dovidjenja.Pogotovu kada se zna da su konkursi bili raspisani za dva grada u unutrasnjosti, pa su svi kandidati ulozili i vreme i novac iduci tamo-ovamo.

Drugo- devojke koje su juce potpisale ugovore, potpisale su i da 5 ( i slovima PET) godina nece radjati dete.

Trece- nije npr. primljena devojka od 24 godine koja je na II godini magistarskih studija ekonomije, a primljena je neka sa uciteljskom skolom.

Totalni neprofesionalizam i bahatost.
 
Pre svega u firmama ima doste veza.I to naročito u stranim.
I ne traže najbolje.Jer ne mogu da plate.A i traže one koji će slušati.
Bolje je ići u domaću firmu.Opuštenije je i normalnije bar radiš koliko te plaćaju.
A plate u stranim firmama uopšte nisu velika.Već samo lažu ljude da će im jednog dana biti velika.
Što se srbi pale na strane firme?
 
Ne radim u banci, ne radim u stranoj firmi, ne radim u privatnoj firmi.
No, ako se proces profesionalne selekcije kandidata valjano sprovodi, trebalo bi da se radi u sonovi sledeće:
Testiranje intelektualnih sposobnosti (opštih i posebnih)
Testiranje ličnosti
Psihološki intervju i opservacija
Provera potrebnih znanja
Kadrovski intervju (sa budućim nadležnima)
Sad... da l' to ima veze ili nema sa izborom kandidata... nekada ima sa tim, a nekada ima sa odbijanjem... sve zavisi...
 
marina79:
(...) nije npr. primljena devojka od 24 godine koja je na II godini magistarskih studija ekonomije, a primljena je neka sa uciteljskom skolom.

Totalni neprofesionalizam i bahatost.


Kod zaposljavanja postoji i kategorija "OVERQUOLIFIED". Ne postavlja se Raketni Inzenjer da bude lozac ili vozac. Mada je ocajan za poslom/platom, u startu se oseca uvredjeno i ponizeno ("JA lozac, a sef mi ima srednju skolu").

Zaposlis nekog podjednako bistrog, ali sa manjim formalnim kvalifikacijama, pa da vidis kako se taj bori.
 
istina,izzy
nego da vas pitam, čula sam skoro da svako posao ima nekog nenada stefanovića (metafora z agnjavatora koji radi sklekove na poslu, dolazi 2 puta mesečno za 3 puta veću platu od ostalih, obećava svim ženama da će da ih oplodi a u fotošopu sebi nadograđuje kosu na ćeli :mrgreen: )???
Jel istina? Imate li takve? :?
 
Betty:
istina,izzy
nego da vas pitam, čula sam skoro da svako posao ima nekog nenada stefanovića (metafora z agnjavatora koji radi sklekove na poslu, dolazi 2 puta mesečno za 3 puta veću platu od ostalih, obećava svim ženama da će da ih oplodi a u fotošopu sebi nadograđuje kosu na ćeli :mrgreen: )???
Jel istina? Imate li takve? :?


Ja zivim od plate kao valjda i svi vi ovde. Platu mi placa gazda kao valjda i svima vama ovde. Plata mi je tolika koliko sam se dogovorio (take-it-or-leave-it, naravno). Gazda posteno placa, ja posteno radim - sve kao po dogovoru. Sad sta gazda radi sa svojim novcima, dal' ih ulaze u nekretnine u Londonu, dal' ih spaljuje u kupatilu, dal' placa Nenada za nista, sta se to mene tice? Uostalom, kako znate da Nenad za gazdu ne svrsava neke poslove "van radnog vremena", a zaposlenje je samo pokrice?
 
Moram da insistiram: Sta se vas tice koga gazda zaposljava i zasta ga placa? Njegova stvar.... Ne verujem da bilo ko normalan placa bilo koga bez veze. Gazda zna zasto ga trpi. Osim ako je u pitanju neka velika firma pa gazda nema licni uvid ko sta radi, a piramida supervajzeri/menadzeri/direktori ne funkcionise. U ovom poslednjem slucaju, firma je verovatno vec mrtva, samo nije sahranjena....

A svima bi bilo bolje da zaborave te samoupravljacke fore, gde je svakom vise stalo do firme nego gazdi, ili gde gazda nema pojma, ja znam sve al sta vredi kad je gazda ljopac. Vi pricate, al gazda je taj koji reskira.

Ko ume bolje -- siroko mu polje. Otvorite firmu pa zaposlite sve same dr/mr ako mislite da se tako novci prave. Pa ko prezivi -- u pravu je.
 
Moram da insistiram: Sta se vas tice koga gazda zaposljava i zasta ga placa? Njegova stvar.... Ne verujem da bilo ko normalan placa bilo koga bez veze. Gazda zna zasto ga trpi. Osim ako je u pitanju neka velika firma pa gazda nema licni uvid ko sta radi, a piramida supervajzeri/menadzeri/direktori ne funkcionise. U ovom poslednjem slucaju, firma je verovatno vec mrtva, samo nije sahranjena....

A svima bi bilo bolje da zaborave te samoupravljacke fore, gde je svakom vise stalo do firme nego gazdi, ili gde gazda nema pojma, ja znam sve al sta vredi kad je gazda ljopac. Vi pricate, al gazda je taj koji reskira.

Ko ume bolje -- siroko mu polje. Otvorite firmu pa zaposlite sve same dr/mr ako mislite da se tako novci prave. Pa ko prezivi -- u pravu je.


znas staz, tice me se koga "gazda" zaposljava i za koje poslove
jer ako TO nije kongurentno s onim zbpog cega sam ja tu,to jest ako su stvari tako postavljene da se vrednuje nesto drugo sto nije rad sa rezultatom, o da, itekako me se tice - jer to znaci da sam JA na pogresnom mestu, zar ne?
Glupo je da trcis trku u kojoj nema na kraju trofeja....odnosno da se nagradjuje nesto u cemu se ti licno ne takmicis.
Dakle, da, selekcija je vrlo bitna. Da, veoma je bitno zasto neko dobija novac ili napreduje ili biva nagradjen bez ociglednog povoda....
Kada sam pisala onaj prvi post bila sam mlada i zelena (i vrlo verovatno nekorektna, ocito iznervirana necim cega sad ne mogu da se setim :)...
VAZNO JE ko napreduje, kako i zasto. Ukoliko vi sami niste spremni na tako sto, menjate firmu. Ja svoju promenila :)


Uostalom, ne savetuju strucnjaci da dobro upoznate svog sefa i skapirate kako je uspeo, zato '- jer ce nesto vrlo slicno ocekivati i od VAS.
 

Back
Top