Film "Interstellar"

Film nije bogznašta.
Nepotrebno razvučen, pogotovo na početku, uz klasičnu američku dozu patetike.

Ipak, ono što nalazim kao vredno u istom je interesantan prikaz i približavanje pojedinih astrofizičkh pojava običnom gledaocu-laiku, kao i svojevrstan presek ljudske prirode prikazan kroz situaciju "ja" nasuprot "čovečanstvo".
 
Film nije bogznašta.
Nepotrebno razvučen, pogotovo na početku, uz klasičnu američku dozu patetike.

Ipak, ono što nalazim kao vredno u istom je interesantan prikaz i približavanje pojedinih astrofizičkh pojava običnom gledaocu-laiku, kao i svojevrstan presek ljudske prirode prikazan kroz situaciju "ja" nasuprot "čovečanstvo".

Sinoć sam gledao film i, sve što bih rekao, već je napisala Cvetna.

Film ima plemenitu, humanu poruku, međutim, to je malo drp sa svih strana, od Odiseje i nadalje, uz spori tempo. Precenjen film, toliko je bilo pisanja da se sada svi uglavnom izjašnjavaju da su filmom oduševljeni.
 
I ja sam tako razmišljao, ali nakon Dallas Buyers Club i neverovatne uloge u True Detective kojom je objasnio stvari, McConaughey više nije limunada tralala melodrama glumac.

- - - - - - - - - -

Inače film za svaku preporuku sa moje strane.

Glumio je i u Kontaktu koji je rađen po knjizi Karla Sagana. Takođe je bio u dobar i u Frailty

Film nije precenjen i to govori ocena gledalaca, ako nešto važi onda je upravo to. Definitivno vredi pogledati. Ako se nekome ne sviđa to samo znači da takav tip filmova nije za njih.
 
ako izuzmemo logicku gresku u vezi sa porukama iz buducnosti, film moze da prodje ali nije TOLIKO dobar.

metju je ok glumac ali samo kada glumi lika sa juznjackim akcentom. jeste briljirao u true detective ali polako mi postaje kao bred pit koji me je odusevio u 12 majmuna a onda istu foru prodaje u svim slicnim ulogama, oni maniti pokreti ruku, kao lud je, chaotic neutral itd itd...

film svakako jeste za preporuku ali ako prihvatimo logicke greske u vezi sa desavanjima iz buducnosti, mnogo je bolji film npr. Predestination http://www.imdb.com/title/tt2397535/ a koji je iz nekog razloga, bar kod nas, prosao neopazeno...
 
ako izuzmemo logicku gresku u vezi sa porukama iz buducnosti, film moze da prodje ali nije TOLIKO dobar.

metju je ok glumac ali samo kada glumi lika sa juznjackim akcentom. jeste briljirao u true detective ali polako mi postaje kao bred pit koji me je odusevio u 12 majmuna a onda istu foru prodaje u svim slicnim ulogama, oni maniti pokreti ruku, kao lud je, chaotic neutral itd itd...

film svakako jeste za preporuku ali ako prihvatimo logicke greske u vezi sa desavanjima iz buducnosti, mnogo je bolji film npr. Predestination http://www.imdb.com/title/tt2397535/ a koji je iz nekog razloga, bar kod nas, prosao neopazeno...
kako kod koga
kod mene nije
meni jedan od najboljih prosle godine
 
Film vredi pogledati. Narocito zato jer ima malo filmova koji imaju budzet da stvari iznesu pristojno. Prica je kao sto neko rece pateticna, i zapravo neuverljiva, ali opet gledljiva to jest podnosljiva. Sa druge strane estetski mi je sasvim ok, a u danasnje vreme i to je nesto.
 
Jedina stvar u ovom filmu koja zaista zaslužuje sve pohvale jesu specijalni efekti, koji su odlični. Pored toga, zaista su se potrudili da na najtačniji mogući način predstave neke fenomene (recimo crna rupa nikada do sada nije predstavljena tako realistično kao što je predstavljena u ovom filmu). Sve ovo je dovelo do toga da film bude lep za oko, i pretpostavljam da je zbog toga i dobio tako visoku ocenu.

Što se tiče same priče, u njoj nema ništa novo niti spektakularno - u suštini sve je to već viđeno i obrađeno više puta. Sama priča je šuplja, likovi su plitki, a dijalozi u nekim trenucima prilično besmisleni, i to često onda kada pokušavaju da budu duboki. Da su više vremena posvetili priči, film bi bio zaista sjajan. Ovako je samo ok, čisto zbog lepih prizora.

U suštini, po mojim nekim kriterijumima, film je gledljiv, ali precenjen. Međutim, pošto su meni radnja i gluma daleko bitniji od specijalnih efekata i toga kako film izgleda (zbog čega mi čak i SF film od pre 50 i više godina može biti super ako ima dobru priču i ideju), mogu da razumem zašto je Interstellar dobio ovako visoku ocenu i mogu da ga preporučim svakome ko voli dobre specijalne efkte i moćne prizore, ali kome priča baš i nije bitna.
 
Jedina stvar u ovom filmu koja zaista zaslužuje sve pohvale jesu specijalni efekti, koji su odlični. Pored toga, zaista su se potrudili da na najtačniji mogući način predstave neke fenomene (recimo crna rupa nikada do sada nije predstavljena tako realistično kao što je predstavljena u ovom filmu). Sve ovo je dovelo do toga da film bude lep za oko, i pretpostavljam da je zbog toga i dobio tako visoku ocenu.

Što se tiče same priče, u njoj nema ništa novo niti spektakularno - u suštini sve je to već viđeno i obrađeno više puta. Sama priča je šuplja, likovi su plitki, a dijalozi u nekim trenucima prilično besmisleni, i to često onda kada pokušavaju da budu duboki. Da su više vremena posvetili priči, film bi bio zaista sjajan. Ovako je samo ok, čisto zbog lepih prizora.

U suštini, po mojim nekim kriterijumima, film je gledljiv, ali precenjen. Međutim, pošto su meni radnja i gluma daleko bitniji od specijalnih efekata i toga kako film izgleda (zbog čega mi čak i SF film od pre 50 i više godina može biti super ako ima dobru priču i ideju), mogu da razumem zašto je Interstellar dobio ovako visoku ocenu i mogu da ga preporučim svakome ko voli dobre specijalne efkte i moćne prizore, ali kome priča baš i nije bitna.

Mora da nisi dobro shvatila film, pogledaj opet pa protumači
 
Jedina stvar u ovom filmu koja zaista zaslužuje sve pohvale jesu specijalni efekti, koji su odlični. Pored toga, zaista su se potrudili da na najtačniji mogući način predstave neke fenomene (recimo crna rupa nikada do sada nije predstavljena tako realistično kao što je predstavljena u ovom filmu). Sve ovo je dovelo do toga da film bude lep za oko, i pretpostavljam da je zbog toga i dobio tako visoku ocenu.

Što se tiče same priče, u njoj nema ništa novo niti spektakularno - u suštini sve je to već viđeno i obrađeno više puta. Sama priča je šuplja, likovi su plitki, a dijalozi u nekim trenucima prilično besmisleni, i to često onda kada pokušavaju da budu duboki. Da su više vremena posvetili priči, film bi bio zaista sjajan. Ovako je samo ok, čisto zbog lepih prizora.

U suštini, po mojim nekim kriterijumima, film je gledljiv, ali precenjen. Međutim, pošto su meni radnja i gluma daleko bitniji od specijalnih efekata i toga kako film izgleda (zbog čega mi čak i SF film od pre 50 i više godina može biti super ako ima dobru priču i ideju), mogu da razumem zašto je Interstellar dobio ovako visoku ocenu i mogu da ga preporučim svakome ko voli dobre specijalne efkte i moćne prizore, ali kome priča baš i nije bitna.

Život je pomalo otrcana priča zar ne? Ipak, ljudi se i dalje rađaju. Nije to ništa spektakularno, moglo bi se reći da je priča šuplja. Rodiš se, rasteš, jedeš, je.beš, umreš... E sad, svako se trudi da tu istu priču ispriča na svoj način. Neko je priča duže, neko kraće. Možda nađeš publiku kojoj se sviđa način na koji pričaš.
Ista je stvar i sa ovim filmom.
Ko kaže da film nije "bog zna šta" - neka napiše bolju priču i stavi je ovde. Film koji je precenjen je Gravity.
 
Život je pomalo otrcana priča zar ne? Ipak, ljudi se i dalje rađaju. Nije to ništa spektakularno, moglo bi se reći da je priča šuplja. Rodiš se, rasteš, jedeš, je.beš, umreš... E sad, svako se trudi da tu istu priču ispriča na svoj način. Neko je priča duže, neko kraće. Možda nađeš publiku kojoj se sviđa način na koji pričaš.
Ista je stvar i sa ovim filmom.
Ko kaže da film nije "bog zna šta" - neka napiše bolju priču i stavi je ovde. Film koji je precenjen je Gravity.

Pa i nije bog zna šta, bar meni. Ybt zar je sada neko pravilo da svaki film koji ima odličnu ocenu publike MORA da bude super svima? :roll: Toliko o individualnom ukusu. :confused:
 
Film je smece u svakom mogucem smislu i dokaz da ljudima nema spasa ako su do te mere intelektualno atrofirali da u ovome nalaze cak i zabavu a kamoli neku vrednost.
Znaci svako ko smatra da je ovaj film nesto vise od mexicke sapunice u svemiru je retardiran i ima negativan iq
Ovo uopste nije sf ovo je anti sf film.
Patetika losa rezija lose napisan scenario ko da ga retardirano dete napisalo.
Zasto zemlja propada?Nema nuklearne katastrofe nego se kao ljudi samo namnozili.Koja glupost.Taj predlozak zasto moramo da idemo sa zemlje je fejspalm.Kao i nacin na koji "vrbuju" Mekonahija.
I samo ide downhill odatle.Ljubav kao dimenzjia LOL znaci...a te gluposti o pomeranju "realisticnosti'....Metju Mekonahi prezivljava u crnoj rupi bikoz...magic.
Ono najodvratnije u vezi ovog filma je njegova nazovi "poruka" (ako tako nesto moze da se nasluti izmedju uvlacenja u dupe prosecnom retardiranom amerikancu).
Vrhunska vrednost koja goni glavnog lika su "slavni stari dani USA kada smo imali svo to djubre" odnosno konzumerizam.
Idemo u svemir da zabadamo americku zastavicu u nadi da to obnavljamo.
FUJ
 

Back
Top