Bireli Lagrene

Slušam,mada ne uživam u svoj njegovoj svirci,za moj ukus previše improvizuje,tako da nije to 100% za moje uvo...ali ga poštujem i te kako..
Definitivno među pet najboljih gitarista ikad.
Evo baš sam ga danas danas sluša kad je bio klinjo od nekih 14,15 godina..
 
Preduhitrio si me,i to sam htio da okačim sad..
ma naravno on je car neviđeni,ali mom ukusu više prija svirka tamo gdje ne improvizuje suviše..više volim melodičniju muziku,nekad mi bude težak za uvo,ne znam kako da ti objasnim..
ali da je genije genije je,tu nema spora..samo pričam o o mom ukusu...
 
Preduhitrio si me,i to sam htio da okačim sad..
ma naravno on je car neviđeni,ali mom ukusu više prija svirka tamo gdje ne improvizuje suviše..više volim melodičniju muziku,nekad mi bude težak za uvo,ne znam kako da ti objasnim..
ali da je genije genije je,tu nema spora..samo pričam o o mom ukusu...

Ma razumem te druze, sta ti je?:D Naravno da je covek genije, i moram ti reci da mi je malo krivo, jer mi se cini da je(kao i ostali vrhunski jazzeri) malo skrajnut. Mislim, poznat je on, muzicari ga mnogooo postuju, ali opet... Stalno se spominju ti likovi iz rok/metal branse, nemam ja nista protiv njih, ali ne mogu da to poredim sa umecem sviranja u jazzu. Nadam se da razumes sta hocu da kazem... Uzgred, kad smo kod metala, i "famoznih" sredera :

 
Poslednja izmena:
A jbg, Bireli,i mnogi gipsy jazz muzičari su daleko od komercijalne muzike,zato mnogi i ne znaju za njega...
hehe kakav crni metal,i sam sam nekad bio okoreli metalac,roker..ali me prošlo odavno,evoluirao sam...zamisli cijeli život da jedeš pasulj,pa ima da ti se smuči kad tad...:malav:to u rijtkim trenucima raspoloženja ili nadrkanosti mogu da čujem...
Čak i vrhunski specijalitet(gipsy jazz) mi dosadi ako ga svakodnevno jedem(slušam),pa mora malo da promijenem neki drugi žanr...e sad zamisli koliko tek pasulj(rok,metal) brzo dosadi i prezasiti ako se pretjeruje svaki dan duže vremena...
 
A jbg, Bireli,i mnogi gipsy jazz muzičari su daleko od komercijalne muzike,zato mnogi i ne znaju za njega...
hehe kakav crni metal,i sam sam nekad bio okoreli metalac,roker..ali me prošlo odavno,evoluirao sam...zamisli cijeli život da jedeš pasulj,pa ima da ti se smuči kad tad...:malav:to u rijtkim trenucima raspoloženja ili nadrkanosti mogu da čujem...
Čak i vrhunski specijalitet(gipsy jazz) mi dosadi ako ga svakodnevno jedem(slušam),pa mora malo da promijenem neki drugi žanr...e sad zamisli koliko tek pasulj(rok,metal) brzo dosadi i prezasiti ako se pretjeruje svaki dan duže vremena...

Pa da, zanimljiva paralela:D. Strasno:

 

Back
Top