Lepak koji ne oštećuje pločice?

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Renovirao sam kupatilo. Hteo bih da sve što se učvršćuje za zidove učvrstim lepkom bez bušenja pločica. Pokušao sam sa trakom koja je lepljiva sa obe strane ali ona ne drži nošta teže od novčića.
Postoji li neki lepak koji bih mogao da primenim da drži dovoljno čvrsto a da ne oštećuje pločice, tj. da se kasnije može skinuti?
 
Renovirao sam kupatilo. Hteo bih da sve što se učvršćuje za zidove učvrstim lepkom bez bušenja pločica. Pokušao sam sa trakom koja je lepljiva sa obe strane ali ona ne drži nošta teže od novčića.
Postoji li neki lepak koji bih mogao da primenim da drži dovoljno čvrsto a da ne oštećuje pločice, tj. da se kasnije može skinuti?

"Sikasil" lepak. obavezno trazi i prajmer.
 
Renovirao sam kupatilo. Hteo bih da sve što se učvršćuje za zidove učvrstim lepkom bez bušenja pločica. Pokušao sam sa trakom koja je lepljiva sa obe strane ali ona ne drži nošta teže od novčića.
Postoji li neki lepak koji bih mogao da primenim da drži dovoljno čvrsto a da ne oštećuje pločice, tj. da se kasnije može skinuti?
Прво би требао да видиш шта све тачно желиш да учврстиш и да провериш оптерећење (одокативно, не нека мерења и сл.).
Ја сам сматрао да, рецимо, момент фикс не може да држи ништа теже, а онда сам га испробао. На полици која се држи помоћу момент фикса је телевизор, пар флаша пића, жена некад остави на ту полицу и велики соковник.
Хоћу да кажем да је хемија напредовала и да квалитетни наменски лепкови (хенкел, локтајт) могу да ти заврше посао.
Лепљење елемената у купатилу ће захтевати две ствари: прва је да трпе оптерећење а друга је да трпе влагу. Већина лепкова обједињује обе ове карактеристике али треба свакако проверити.
Још једна ствар коју препоручујем да провериш је чиме се изабрани лепак раствара. Наиме, имао сам прилику да видим код другара скидање огледала које је учвршћено силиконским лепком, ем је изломио огледало, ем су остале флеке по плочицама. Силикон се иначе скида сирћетом, али то важи док се не стврдне, после тога нисам сигуран да може, осим механичким путем.
Ако елементи које желиш да лепиш имају мале додирне површине са подлогом, пробај да их учврстиш на, рецимо, раван комад плексигласа или обликован у смислу подлоге па тек онда да лепиш.
Бушење плочица је неповратан процес, нема сврху ако типл са шрафом издржи а сама конструкција предмета који се учвршћује не може да поднесе оптерећење.
 

Back
Top