MacOS X

Backy

Primećen član
Poruka
718
Neka svako ko je koristio ovaj operativni sistem da svoje misljenje o njemu. Oni koji su ga malo vise koristili mogli bi da daju i neke linkove sa win emulatorima.
 
Ako izuzmemo platformu na kojoj radi (koja je ocajna do bola), OS je opasno dobar... Doduse, sam GUI je preterano sarenolik i sl. a ja ne volim taj stil... Mada, sve se da promeniti u Jaguaru...

Inace, nista manje ne bih ni ocekivao od OS-a koji je baziran na BSD-u (Darwin BSD ... postoji i za Intel platormu)...

Ne znam sta te konkretno zanima?

Inace, sta ce mi win emulatori na Mac-u? ... Pa ljudi koji koriste Mac (i ostale platforme) su uglavnom izbeglice sa windows platformi, kojima je dosadila nestabilnost i nesigurnost...
 
Programski jezici koji rade na PC-ju, rade i na Mac-u... Postoji vrlo malo platformski zavisnih jezika... Na Mac-u imas Assembly (doduse, drugaciji nego x86 assembly, sto je i logicno posto je potpuno drugacija struktura), a sa njime se da napisati interpreter/compiler za bilo koji programski jezik... Tako imas C/C++, Java, Perl, Rython, Tcl/Tk i jos brdo drugih jezika...
 
Radio na OSX-u dva velika projekta. Jedan na G4 Dualee jedan na PowerBook-u G4. U oba slucaja je radio mnogo bolje nego OS9 koji je ocajan. Oseca se snaga BSD-a, ali ne i stabilnost koja je ocekivana od UNIX-olikog okruzenja. U vise navrata je bilo padova i pucanja od kojih sam se jezio. Jesu to bile jedne od prvih verzija OSX-a pre dve i po godine, tako da se moze ocekivati tako nesto.

Sto se emulacije tice, nemojmo se igrati :)
Postoji Microsoft-ov emulator (poseti www.microsoft.com za vise informacija) koji radi na Mac-u. Kako radi, ne bih ni zeleo da probam.
 
Incognito:
Programski jezici koji rade na PC-ju, rade i na Mac-u... Postoji vrlo malo platformski zavisnih jezika... Na Mac-u imas Assembly (doduse, drugaciji nego x86 assembly, sto je i logicno posto je potpuno drugacija struktura), a sa njime se da napisati interpreter/compiler za bilo koji programski jezik... Tako imas C/C++, Java, Perl, Rython, Tcl/Tk i jos brdo drugih jezika...
Hvala na savetu.
Nabudzio sam nesto i sad kao radi.
 

Back
Top